Czarzasty na celowniku Konfederacji, wnioski do Witek i prokuratury. "Nie będzie komuch pluł nam w twarz!"

Politycy Konfederacji chcą odwołania Włodzimierza Czarzastego z funkcji wicemarszałka Sejmu, złożyli też zawiadomienie na polityka Lewicy. Wszystko za sprawą jego wypowiedzi, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę.

Od kilku dni przez media przetacza się fala komentarzy do słów szefa SLD, jednego z liderów Lewicy, Włodzimierza Czarzastego, który w programie "Gość Wiadomości" w TVP mówił o żołnierzach Armii Czerwonej:

Polskę wyzwalali żołnierze dwóch armii. Polskiej, między innymi generała Jaruzelskiego, i radzieckiej. (...). To są moje poglądy i poglądy polskiej lewicy. Sowieccy żołnierze wyzwalali również Polskę.

Czarzasty zawsze otwarcie przyznaje, że był w PZPR. Potrafi tym nawet uderzać w przeciwników:

Zobacz wideo

Konfederacja chce odwołania Czarzastego i zawiadamia prokuraturę

Choć wypowiedź Czarzastego pochodzi z 27 listopada i doczekała się nawet oddzielnego materiału w "Wiadomościach", do sprawy teraz włączyła się Konfederacja. We wtorek jej posłowie na konferencji prasowej w Sejmie zapowiedzieli, że składają wniosek do marszałkini Sejmu Elżbiety Witek o odwołanie Czarzastego ze stanowiska wicemarszałka.

W trakcie tej samej konferencji, podczas której głos zabierali Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun z Konfederacji, przedstawiono też zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Włodzimierza Czarzastego. Jak czytamy:

Propagował publicznie totalitarny ustrój komunistyczny, sugerując, że wprowadzenie go w Polsce stanowiło "wyzwolenie", czym wypełnione zostały znamiona przestępstwa z art. 256 Kk.

Braun: Czarzasty musi odejść, nie będzie komuch pluł nam w twarz!

Grzegorz Braun zagrzmiał nawet:

A zatem Czarzasty musi odejść, nie będzie komuch pluł nam w twarz!

Krzysztof Bosak dowodził z kolei, że choć nikt nie zaprzecza, że wejście wojsk sowieckich do Polski "położyło kres okupacji niemieckiej", to trudno mówić o wyzwoleniu:

W normalnym języku taką sytuację, kiedy jedne wojska zajmują miejsce innych wojsk, nazywamy zajęciem. Według słownika wyzwolenie to: kres niewoli, odzyskanie niepodległości. Wyzwolić oznacza przywrócić wolność, niezależność. Tak zwane wyzwolenie przyniosło w Polsce terror NKWD.
Więcej o:
Komentarze (405)
Konfederacja zawiadamia prokuraturę i chce odwołania Włodzimierza Czarzastego. "Nie będzie komuch pluł nam w twarz!"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 78 razy 62

  Fakty to fakty, panie Braun et co.

  Armia radziecka wyzwalała Polskę spod niemieckiej okupacji.

  To, że potem tu została i zaczęła de facto nową okupację (choć jednak nieco inna gatunkowo) - to oddzielna kwestia. Ale to nie zmienia faktów.

 • ar.co

  Oceniono 73 razy 49

  Według Konfederacji Armia Czerwona nie mogła wyzwolić Polski, bo dla konfederatów Polska po wrześniu 1939 nie była pod okupacją, tylko pod władzą sojusznika takich jak oni.

 • Krzysiek Olejniczak

  Oceniono 67 razy 45

  Koniec świata! Ci od pięciu piw martwią się w jaki sposób ich idoli wyganiali z Polski.

 • kim.nova

  Oceniono 59 razy 41

  Przecież Czarzasty powiedział prawdę.Zaczyna się pisanie na nowo historii pod siebie czyli własne poglądy ,nie ważne jak była prawda.Przecież na tej wojnie zginęło miliony ludzi.Ci powołani do armii żołnierze to żadni politycy ,tylko zwykli szarzy ludzie ,którym kazano oddawać życie za cudze terytoria.Chciałabym w końcu usłyszeć od tych negujących oczywistą prawdę- kto ich zdaniem pogonił hitlerowców z Polski - powtarzam z Polski - inne terytoria mnie nie obchodzą .Swego czasu przed najazdem niemców na nasz kraj miały nas bronić anglia i francja- od dalszych komentarzy powstrzymam się.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 58 razy 40

  Polskę wyzwolili Ogień z Burym i podobną swołoczą, każdy to wie.

 • uthark

  Oceniono 47 razy 33

  Braun postulował zabicie co dziesiątego dziennikarza TVN i Gazety Wyborczej.

  www.dailymotion.com/video/xvpyt9

  To metody komunistyczne i/lub nazistowskie.

  Jak Konfederracja dojdzie do władzy, to biada Polsce i Polakom.

 • magda_breslau

  Oceniono 45 razy 31

  Konfederaci,

  Oburzaja was slowa Czarzastego, a juz obiady Mikke w ruskiej ambasadzie - nie oburzaja?

 • chateau.respawned

  Oceniono 48 razy 28

  Mam krótką ankietę dla panów Brauna i Bosaka.
  Czy urodziłem się:
  1. W Polsce
  2. W republice radzieckiej
  3. Na terytorium okupowanym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX