Czarzasty na celowniku Konfederacji, wnioski do Witek i prokuratury. "Nie będzie komuch pluł nam w twarz!"

Politycy Konfederacji chcą odwołania Włodzimierza Czarzastego z funkcji wicemarszałka Sejmu, złożyli też zawiadomienie na polityka Lewicy. Wszystko za sprawą jego wypowiedzi, że Armia Czerwona wyzwoliła Polskę.

Od kilku dni przez media przetacza się fala komentarzy do słów szefa SLD, jednego z liderów Lewicy, Włodzimierza Czarzastego, który w programie "Gość Wiadomości" w TVP mówił o żołnierzach Armii Czerwonej:

Polskę wyzwalali żołnierze dwóch armii. Polskiej, między innymi generała Jaruzelskiego, i radzieckiej. (...). To są moje poglądy i poglądy polskiej lewicy. Sowieccy żołnierze wyzwalali również Polskę.

Czarzasty zawsze otwarcie przyznaje, że był w PZPR. Potrafi tym nawet uderzać w przeciwników:

Zobacz wideo

Konfederacja chce odwołania Czarzastego i zawiadamia prokuraturę

Choć wypowiedź Czarzastego pochodzi z 27 listopada i doczekała się nawet oddzielnego materiału w "Wiadomościach", do sprawy teraz włączyła się Konfederacja. We wtorek jej posłowie na konferencji prasowej w Sejmie zapowiedzieli, że składają wniosek do marszałkini Sejmu Elżbiety Witek o odwołanie Czarzastego ze stanowiska wicemarszałka.

W trakcie tej samej konferencji, podczas której głos zabierali Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun z Konfederacji, przedstawiono też zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Włodzimierza Czarzastego. Jak czytamy:

Propagował publicznie totalitarny ustrój komunistyczny, sugerując, że wprowadzenie go w Polsce stanowiło "wyzwolenie", czym wypełnione zostały znamiona przestępstwa z art. 256 Kk.

Braun: Czarzasty musi odejść, nie będzie komuch pluł nam w twarz!

Grzegorz Braun zagrzmiał nawet:

A zatem Czarzasty musi odejść, nie będzie komuch pluł nam w twarz!

Krzysztof Bosak dowodził z kolei, że choć nikt nie zaprzecza, że wejście wojsk sowieckich do Polski "położyło kres okupacji niemieckiej", to trudno mówić o wyzwoleniu:

W normalnym języku taką sytuację, kiedy jedne wojska zajmują miejsce innych wojsk, nazywamy zajęciem. Według słownika wyzwolenie to: kres niewoli, odzyskanie niepodległości. Wyzwolić oznacza przywrócić wolność, niezależność. Tak zwane wyzwolenie przyniosło w Polsce terror NKWD.
Więcej o: