Morawiecki potwierdza "ona ma złote ręce do sportu". Nową minister sportu b. mistrzyni świata Danuta Dmowska-Andrzejuk

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że kandydatką na szefową Ministerstwa Sportu jest Danuta Dmowska-Andrzejuk. "Utytułowana szpadzistka, silna i zdecydowana kobieta sukcesu, błyskotliwa rozmówczyni" - napisał o niej premier w swoich mediach społecznościowych.

Do tej pory jedynym nieobsadzonym ministerstwem w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego był resort sportu. We wtorek 3 grudnia premier oficjalnie ogłosił, że ma kandydatkę na to stanowisko. To była mistrzyni świata w szermierce Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Premier potwierdza: nową minister sportu będzie Dmowska-Andrzejuk

Danuta Dmowska-Andrzejuk to jedna z najbardziej utytułowanych polskich szpadzistek. W 2010 roku zdobyła tytuł mistrzyni Europy, a w 2005 - tytuł mistrzyni świata w szermierce. Na swoim koncie ma także srebrny medal mistrzostw świata. Dwukrotnie zajmowała drugie miejsce w mistrzostwach Europy. Jest żołnierzem 3. Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie, a w 2011 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Mateusz Morawiecki o jej powołaniu napisał w swoich mediach społecznościowych:

Przedstawiam Państwu kandydatkę na urząd Ministra Sportu. Utytułowana szpadzistka, silna i zdecydowana kobieta sukcesu, błyskotliwa rozmówczyni. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Danuta Dmowska-Andrzejuk jak mało kto ma złote ręce do sportu. I oby tak pozostało! Cieszę się, że będziemy mogli współpracować w ramach Rady Ministrów.

Jak wcześniej informowano, poprzedni kandydat na ministra sportu w ostatniej chwili się wycofał. Do czasu wyłonienia nazwiska nowego ministra, jego funkcję czasowo sprawuje premier.

>>> Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu:

Zobacz wideo
Więcej o: