Czarzasty o próbie odwołania Biejat przez PiS: Możemy zrobić to samo w drugą stronę w Senacie

- PiS może wszystko odbić, bo jak ma się ma sześć głosów więcej w Sejmie, to można wszystkich odwołać - powiedział Włodzimierz Czarzasty. Szef SLD skomentował w ten sposób plotki o odwołaniu Magdalendy Biejat z funkcji szefowej komisji rodziny. - Jesteśmy w stanie zrobić to samo w drugą stronę w Senacie - pogroził.

- Dostaliśmy w ramach porozumienia międzyklubowego trzech szefów komisji, Platforma sześciu. Jak PiS będzie chciał zlikwidować trzech szefów komisji u nas, sześciu szefów komisji w Platformie i trzech szefów w PSL, zrobi to w przeciągu jednego dnia - powiedział w Radiu Zet Włodzimierz Czarzasty.  - Ale my jesteśmy w stanie zrobić to samo w drugą stronę w Senacie. Tylko czy o to chodzi w polityce? - dodał szef SLD.

>>> Włodzimierz Czarzasty: W sprawie kandydata na prezydenta jeszcze nie podjęliśmy decyzji:

Zobacz wideo

Jak stwierdził, w Senacie także są "szefowie i wiceszefowie komisji". -  Jak ktoś będzie zdejmował, niech wie, że zdjęcie może również nastąpić z drugiej strony - powiedział.

Magdalena Biejat szefową komisji rodziny

Dwa tygodnie temu funkcję przewodniczącej komisji objęła posłanka Lewicy Magdalena Biejat. Od samego początku nominacji Biejat towarzyszyły krytyczne głosy w prawym skrzydle obozu rządzącego. Sprzeciwiali się temu m.in. członkowie Solidarnej Polski. Ostatnie sygnały wskazywały na to, że PiS rzeczywiście może próbować zmienić szefową komisji. Jarosław Kaczyński stwierdził kilka dni temu, że "ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana". - Nic nie jest dane raz na zawsze i potrafimy przyznać się do błędu - powiedział z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Niedawno pojawiły się nieoficjalne informacje, że Biejat zastąpi nowa posłanka PiS Dominika Figurska-Chorosińska.

Więcej o: