Lewica zdecydowała: ani Zandberg, ani Biedroń. Kobieta będzie kandydatką na prezydenta

"Trzech tenorów" Lewicy postawiło na kobietę - donosi serwis OKO.press. Czarzasty, Zandberg i Biedroń mieli zdecydować, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. Lewicę reprezentować będzie kobieta. Jej nazwisko, które ogłoszone będzie 14 grudnia, jest dziś pilnie strzeżoną tajemnicą.

"Biedroń i Zandberg są w pogotowiu, ale jeden z nich wystartuje tylko w ostateczności, np. gdyby kandydatka się nie zgodziła" - pisze Agata Szczęśniak w OKO.press.

>>> Już wcześniej Wanda Nowicka mówiła, że Lewica rozważa kandydaturę kobiety:

Zobacz wideo

Lewicowa giełda nazwisk

Giełda nazwisk potencjalnych kandydatek jest duża. Lewica ma rozważać start szeregu polityczek takich jak Gabriela Morawska-Stanecka, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Katarzyna Sztop-Rutkowska, Jolanta Banach, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Danuta Hübner, a nawet Barbara Nowacka.

Według OKO.press pozostawienie Zandberga i Czarzastego w parlamencie i Biedronia w europarlamencie, umożliwi Lewicy "podział pracy" korzystny dla całej formacji. Politycy Lewicy są przekonani, że wystawienie kobiety może dać im szanse na udział w drugiej turze, szczególnie jeśli prawybory w PO wygrałby Jaśkowiak.

Więcej o:
Komentarze (497)
Lewica zdecydowała: ani Zandberg, ani Biedroń. Kobieta będzie kandydatką na prezydenta
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 82 razy 56

  Oby nie była taka sprzedajna jak Ogórek, co to przyjmie każde poglądy byle być blisko koryta.

 • serenita123

  Oceniono 82 razy 30

  IDIOTYCZNY POMYSŁ
  Zandberg ma szansę, bo to chłop z jajami. Do tego postawny, z brodą i lwią grzywą, a nie z biskupią łysiejącą zaczeską ;)
  No i merytorycznie potrafi wklepać adwersarza.
  Kobieta? Nie ma takiej na lewicy, na którą by zagłosowały babcie ze wsi i małych miasteczek (chłopy, to i może tak - gdyby cycki POkazała :))))

 • antoszek22

  Oceniono 37 razy 25

  Łętowska ?
  to nawet mogłoby być zabawne zobaczyć maliniaka wijącego się pomiędzy zarzutami o potwierdzenie nieprawdy, przekroczenie uprawnień i łamania konstytucji celowo w tej kolejności .

 • me_on_gazeta

  Oceniono 40 razy 20

  Fajnie, każdy by wolał kobietę. Problem w tym, że nie macie kobiety, która w tak krótkim czasie, od zerowej rozpoznawalności, doszłaby do sensownego wyniku i miała większy potencjał od Zandberga.

 • pedro.666

  Oceniono 25 razy 17

  Ogórek? Nie! Pomidor!

 • trans.sib

  Oceniono 32 razy 12

  Może Barbara Nowacka - hmmm, tylko ile lat można być młodą nadzieją lewicy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX