Patryk Jaki obronił doktorat na Akademii Sztuki Wojennej. Uniwersytet Opolski mu odmówił

Patryk Jaki obronił doktorat na temat więziennictwa na Akademii Sztuki Wojennej. Polityk planował bronić się na Uniwersytecie Opolskim, gdzie wykłada. Rada UO cofnęła jednak przewód europosła Jakiego.

Tytuł pracy Patryka Jakiego brzmi "Służba Więzienna w Systemie Bezpieczeństwa RP". Nic dziwnego, że polityk wybrał taki temat, bowiem od lat Jaki zajmuje się więziennictwem. Jako wiceminister sprawiedliwości nadzorował Służbę Więzienną, tworzył m.in. program "Praca dla więźniów". 

Patryk Jaki obronił doktorat z więziennictwa

Droga do obrony doktoratu przez obecnego europosła była długa i kręta. W maju 2018 r. Jaki informował, że ma "gotową" pracę z prawa. Później oko.press informowało, że ostatecznie wniosek o otwarcie przewodu doktorskiego trafił do Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego. W ubiegłym tygodniu Patryk Jaki pochwalił się, że obronił doktorat, ale, nie w swoim rodzinnym mieście, a na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Skąd ta zmiana? Jak podaje natemat.pl, w Radzie Wydziału Nauk Społecznych UO głosowano nad przewodem doktorskim Jakiego. Członkowie rady zdecydowali o cofnięciu przewodu do ponownego przeanalizowania. - Pan Patryk Jaki nie podejmował próby ponownego otwarcia przewodu na Uniwersytecie Opolskim - mówi portalowi rzecznik uczelni Maciej Kochański.

>>> Sławomir Nitras: Patryk Jaki to celebryta uzależniony od mediów:

Zobacz wideo

Przewód na ASW otwarty został 16 kwietnia, do obrony doszło 15 listopada. Promotorem pracy był płk nawig. dr hab. Bogdan Grenda, dziekan uczelni, w latach 2016-2017 prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej. Recenzenci zaś to prof. dr hab. inż. Marian Kopczewski z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz dr hab. inż. Jacek Nowak z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Więcej o: