Wyciekł przekaz dnia PiS ws. Banasia: "Zrobiliśmy, co mogliśmy. Czekamy na dymisję"

"Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Czekamy na dymisję" - wokół takiej formuły krążyć będą wypowiedzi polityków PiS na temat Mariana Banasia w nabliższych dniach. Dziennikarz RMF FM dotarł do partyjnych instrukcji PiS ws. szefa NIK.

Politycy PiS w swoich wypowiedziach mają podkreślać, że Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński i Mateusz Morawiecki wyrazili "oczekiwanie, aby szef NIK podał się do dymisji". 

"Będziemy badać możliwość zmiany przepisów, które pozwolą w nadzwyczajnych sytuacjach na odwołanie prezesa NIK większością głosów kwalifikowanych w Sejmie" - tak mają głosić politycy PiS. Wskazywać mają też na "hipokryzję PO", która w 2015 nie wzywała Krzysztofa Kwiatkowskiego do dymisji, choć prokuratura wniosła przeciwko niemu akt oskarżenia.

>>> O co chodzi w sprawie Banasia? Zobacz wideo:

Zobacz wideo

Przekaz dnia PiS ws. sądownictwa

W piśmie zawarte są też instrukcje dot. "protestów sędziów i opozycji" wyrażających poparcie dla sędziego Juszczyszyna. Politycy PiS manifestacje, które odbyły się w ponad 100 miastach w całym kraju, sprowadzać mają do wulgarnej wypowiedzi Władysława Frasyniuka. "W protestach chodziło o jedno - żeby "je...ć pisiora" - to oficjalne stanowisko przedstawione przez jednego z liderów opozycji - pana Frasyniuka" - czytamy w przekazie dnia.

Więcej o: