Bogdan Zdrojewski wystartuje w wyborach na szefa PO. "Lifting nie starczy. Mamy problem z wiarygodnością, partia jest nad przepaścią"

Senator Koalicji Obywatelskiej i były minister kultury Bogdan Zdrojewski ogłosił, że startuje w wyborach na szefa PO. "To jest zapowiedź bezwarunkowa" - powiedział polityk.

Bogdan Zdrojewski był gościem radia RMF FM. Zapytany o to, czy będzie startował w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej, odpowiedział jednoznacznie, że tak.

- To jest zapowiedź bezwarunkowa. Oczywiście, ja nigdy nie zamykam sobie wszystkich furtek. Zdarzyć się mogą takie rzeczy polityczne czy też interpersonalne, które mogą doprowadzić do jakiegoś porozumienia, szerokiego porozumienia na rzecz Platformy i na rzecz nowego programu. Na razie tego nie widzę, w związku z tym to jest tylko mała furteczka, ale potwierdzam: startuję na szefa Platformy Obywatelskiej - powiedział Zdrojewski.

Bogdan Zdrojewski: Zmiany w PO powinny być dość głębokie

Senator Koalicji Obywatelskiej przyznał, że jego formacja ma od pewnego czasu problemy z wiarygodnością, konsekwencją i empatią, z którymi musi się uporać. 

- Uważam, że źle jest nie dlatego, że mamy taki bardzo głęboki kryzys, tylko niezwykle szeroki. Uważam, że mamy kłopot z demokracją w Platformie, sposobem tworzenia przekazów, konsekwencją, empatią. Brakiem także pewniej transparentności w podejmowanych decyzjach. Ich komunikowania także na zewnątrz. Za dużo jest tych błędów, za dużo jest tych wad, aby można było przejść obok nich obojętnie. Z tego powodu mówię, że lifting nie wystarczy. Zmiany powinny być dość głębokie - powiedział Bogdan Zdrojewski.

Senator KO ocenił, że jeśli w Platformie Obywatelskiej nie dokonają się istotne zmiany, to partia ta "może zakończyć swój byt w obecnym kształcie, z obecnym szyldem". Powiedział także, że PO znajduje się w pewnym sensie "nad przepaścią". 

Bogdan Zdrojewski: Schetyna pracował niezwykle intensywnie, ale zabrakło efektu

Zapytany o to, czy gdyby Grzegorz Schetyna nie starał się o reelekcję, on sam zrezygnowałby ze startu w wyborach na przewodniczącego PO, Bogdan Zdrojewski podkreślił, że nie startuje "przeciwko", ale "za". 

- Wydaje mi się i to chcę powiedzieć dosyć precyzyjnie, że Grzegorz Schetyna ma swoje zalety, ma swoje osiągnięcia, bez wątpienia przez te ostatnie lata pracował w dzień, w noc niezwykle intensywnie. Tylko niestety efektu zabrakło. On sam zresztą zapowiedział, że będzie ponosić odpowiedzialność swoich porażek. Wydaje się, że powinien to konsekwentnie uczynić. Z tego powodu była moja deklaracja. Dziś jednak, po wielu już konsultacjach, rozmowach w Platformie, także ze zwolennikami Platformy, mogę potwierdzić, że startuję - podsumował Bogdan Zdrojewski. 

Kim jest Bogdan Zdrojewski?

Bogdan Zdrojewski jest dziś senatorem Koalicji Obywatelskiej. W latach 2014-2019 był europarlamentarzystą, od 2007 do 2014 roku sprawował funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego w dwóch rządach Donalda Tuska. Od 2006 do 2007 był przewodniczącym klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, a w latach  1990-2001 - prezydentem Wrocławia. 

Więcej o:
Komentarze (30)
Bogdan Zdrojewski wystartuje w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej. "Lifting nie wystarczy"
Zaloguj się
 • lusjola

  Oceniono 7 razy 5

  Również popieram Pana Zdrojewskiego dobry kandydat !!!

 • corvelinho

  Oceniono 7 razy 5

  I to jest wg mnie najlepsza kandydatura. Człowiek niezwykle poukładany, wyważony i inteligentny. Budzący zaufanie do tego, przynajmniej moje.

 • Anna Skowron

  Oceniono 7 razy 5

  Z całego serca... Powodzenia...
  A złośliwcy co do młodości?? Wykażcie się, ale nie oszołomstwem,krytykanctwem i tylko wrzaskiem , to może?

 • amuzc

  Oceniono 13 razy 5

  Może coś nareszcie się zmieni w tej platformie.
  Schetyna już 4 lata temu powinien zrezygnować.
  Ale jak widać choroba pod nazwą "przyrośnięcie d..y do stołka" nie jest tylko cechą pisowców. Ta choroba jest ponadpartyjną.

 • wj63

  Oceniono 8 razy 4

  Krytykować umiemy wszystkich i wszystko, POPIERAM CAŁYM SERCEM PANA ZDROJEWSKIEGO.

 • nowyemeryt

  Oceniono 3 razy 1

  Nie lepiej będzie, jeśli Siemoniak się zdecyduje kandydować.

 • reanka

  0

  Panie Zdrojewski a dlaczego nie startuje Pan na Prezydenta? wygrana byłaby pewna.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy -1

  Tylko żeby nie przeszedł do PiS kiedy przepadnie w tych wyborach. Żeby nie strzelił obrażony takiego samego focha jak Gowin.

  Poza tym co za standardy proponuje Zdrojewski jak on tam w tym Senacie siedzi razem z żoną? Poziom PiS?

 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy -1

  Panie Zdrojewski.
  Ja bym wam radził założyć NOWĄ partię, bo Platforma to już trup.
  Tylko trzymajcie z daleka ludzi pokroju Schetyny, Nowaka, Kopaczowej, Dorna i całej sfory ich pomniejszych piesków.
  Natomiast zaproście Różę Thun, Janusza Lewandowskiego, Sławomira Nitrasa czy Krzysztofa Brejzę, a macie szansę odzyskać elektorat "wykształciuchów", który zwinął wam Petru :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX