Jest główna kandydatka na ministrę sportu. Onet: To była mistrzyni Europy i świata w szermierce

Danuta Dmowska-Andrzejuk jest główną kandydatką na stanowisko ministra sportu, a jej nominacja ma zostać ogłoszona w czwartek - wynika z ustaleń Onetu. Dmowska-Andrzejuk jest byłą mistrzynią Europy i świata w szermierce, ma na swoim koncie także srebrny medal mistrzostw świata.

Na ministrę sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego ma zostać powołana Danuta Dmowska-Andrzejuk - podaje Onet.pl, powołując się na dwa niezależne źródła. Z informacji portalu wynika, że oficjalnie nominacja ma zostać ogłoszona w czwartek.

Jest kandydatka na ministra sportu? Onet: To Danuta Dmowska-Andrzejuk

Dmowska-Andrzejuk to jedna z najbardziej utytułowanych polskich szpadzistek. W 2010 roku zdobyła tytuł mistrzyni Europy, a w 2005 - tytuł mistrzyni świata w szermierce. Na swoim koncie ma także srebrny medal mistrzostw świata. Dwukrotnie zajmowała drugie miejsce w mistrzostwach Europy. Jest żołnierzem 3. Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie, a w 2011 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. 

Stanowisko ministra sportu jako jedyne nie zostało obsadzone podczas powoływania nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Jak poinformowano, poprzedni kandydat w ostatniej chwili się wycofał. Do czasu wyłonienia nazwiska nowego ministra, jego funkcję czasowo sprawuje premier

>>> Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu:

Zobacz wideo
Więcej o: