Jest główna kandydatka na ministrę sportu. Onet: To była mistrzyni Europy i świata w szermierce

Danuta Dmowska-Andrzejuk jest główną kandydatką na stanowisko ministra sportu, a jej nominacja ma zostać ogłoszona w czwartek - wynika z ustaleń Onetu. Dmowska-Andrzejuk jest byłą mistrzynią Europy i świata w szermierce, ma na swoim koncie także srebrny medal mistrzostw świata.

Na ministrę sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego ma zostać powołana Danuta Dmowska-Andrzejuk - podaje Onet.pl, powołując się na dwa niezależne źródła. Z informacji portalu wynika, że oficjalnie nominacja ma zostać ogłoszona w czwartek.

Jest kandydatka na ministra sportu? Onet: To Danuta Dmowska-Andrzejuk

Dmowska-Andrzejuk to jedna z najbardziej utytułowanych polskich szpadzistek. W 2010 roku zdobyła tytuł mistrzyni Europy, a w 2005 - tytuł mistrzyni świata w szermierce. Na swoim koncie ma także srebrny medal mistrzostw świata. Dwukrotnie zajmowała drugie miejsce w mistrzostwach Europy. Jest żołnierzem 3. Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie, a w 2011 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. 

Stanowisko ministra sportu jako jedyne nie zostało obsadzone podczas powoływania nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Jak poinformowano, poprzedni kandydat w ostatniej chwili się wycofał. Do czasu wyłonienia nazwiska nowego ministra, jego funkcję czasowo sprawuje premier

>>> Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (250)
Jest główna kandydatka na ministrę sportu. Onet: To była mistrzyni Europy i świata w szermierce
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 64 razy 44

  Czy to są wystarczające kwalifikacje?
  Kierowanie ministerstwem to nie to samo co trenowanie i wygrywanie zawodów.
  Czy najlepszy, najzręczniejszy ślusarz ma kwalifikacje na ministra przemysłu ciężkiego?
  Ach, co ja plotę?
  Już było!

 • luzuj

  Oceniono 49 razy 29

  Jakbyśmy mieli mistrza świata glazurników to pewnie by został ministrem budownictwa.

 • a.k.traper

  Oceniono 34 razy 18

  Czy instalator, któy potrafi zrobić instalację elektryczna i hydrauliczną w domu ma kwalifikacje na ministra energetyki albo pani kasjerka na ministra finansów, czy też już nie ma nikogo na łąwce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX