Marian Banaś miał podać się do dymisji. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek jej nie przyjęła

Według "Dziennika Gazety Prawnej" Marian Banaś wystosował pismo do Elżbiety Witek, w którym podał się do dymisji. Marszałek Sejmu odesłała je, chcąc, by szef NIK wyznaczył pełniącego obowiązki szefa Izby. Banaś miał odmówić.
Kierując się Dobrem Polski, Najwyższej Izby Kontroli oraz mojej rodziny, składam rezygnację 

- tak miała brzmieć treść pisma zaadresowanego do marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", Witek odesłała mu "inaczej zredagowane pismo z rezygnacją". W piśmie marszałek Sejmu domagała się, by szef NIK wyznaczył na pełniącego obowiązki Tadeusza Dziubę, który dwa dni wcześniej został wiceszefem izby. Witek powoływała się na ustawę o NIK.

Dziennikarz Bartek Godusławski z "DGP" opublikował pismo na Twitterze:

Według informatorów dziennika szef NIK nie chciał przystać na propozycję otrzymaną od Witek.

"Pismo trafiło do pani marszałek bezpośrednio"

- Do sekretariatu marszałek Sejmu nie wpłynęło opisane pismo. Co jednocześnie oznacza, że marszałek Sejmu nie mogła się z nim zapoznać, ani tym bardziej go odesłać - skomentował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Na te słowa odpowiedział autor artykułu w "Dzienniku Gazecie Prawnej". - To prawda, pismo trafiło do pani marszałek bezpośrednio - napisał na Twitterze Bartek Godusławski. - Sejmowy monitoring i księga wejść powinny potwierdzić, czy i gdzie oraz ile czasu w Sejmie przebywał kierowca z NIK - dodał.

>>> Jadwiga Emilewicz: wierzę w poczucie odpowiedzialności Mariana Banasia:

Zobacz wideo

Afera Mariana Banasia

28 listopada 2019 roku CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, składanych przez niego w latach 2015-2019. Kontrola wykazała nieprawidłowości, które - w ocenie CBA - uzasadniały skierowanie sprawy do prokuratury. Marian Banaś złożył zastrzeżenia do ustaleń CBA, które zostały w całości odrzucone.

W zawiadomieniu CBA wskazuje na podejrzenie złożenia przez Mariana Banasia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu.

Kierownictwo PiS domaga się ustąpienia Mariana Banasia z funkcji szefa NIK.

Majątkiem Banasia zajmowały się też media. Po reportażu w "Superwizjerze" TVN Banaś pozwał stację i dziennikarza.

Więcej o sprawie Banasia:

Więcej o:
Komentarze (358)
Marian Banaś miał podać się do dymisji. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek jej nie przyjęła
Zaloguj się
 • pislamabad

  Oceniono 132 razy 128

  Kolene przestępstwo. Najpierw szeregowy poseł z ułaskawionym przestępcą szantażują dopiero co wybranego przez nich (!!!) szefa NIK, na drugi dzień po odmowie dymisji składając papiery z CBA do Proqrwiatury. Teraz okazuje się, że szantaż wprawdzie podziałał ale znowu zmusza się NIKosia co wskazania następcy, przyniesionego mu kilka dni wcześniej w reklamówce z Nowogrodzkiej. To jest wszystko jazda na kolejne procesy karne dla tej hołoty

 • vounsky

  Oceniono 118 razy 114

  Czyli faktycznie dobierają mu się do rodziny. Na oczach wszystkich teraz.
  Fajna ta Polska, taka troszkę bolszewicka.

 • only.win7

  Oceniono 91 razy 89

  Jeżeli Witek nie przyjęła rezygnacji, to znaczy że kaczyński nie przyjął. Witek w pis sama to sobie może co najwyżej kolor majtek wybrać.

 • lds23

  Oceniono 95 razy 87

  Myślę, że PiS nie był w stanie łyknąć tego fragmentu: "oraz mojej rodziny". Nie od dziś wiadomo, że dzieci to pięta Achillesa Banasia (jednego syna stracił). Zastraszyli go, że skrzywdzą syna (zapewne Jakuba) i nie chcieli, żeby to wyszło, a poprzez takie sformułowania Marian Banaś dał to jasno do zrozumienia. To jest normalna mafia. Trzeci świat. Republika Banasiowa.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 78 razy 72

  ja pierd...e
  i pomyśleć że niektórym ośmiorniczki przeszkadzały!
  niedługo pisowskich polityków będą pokazywać na świecie na kanałach polish jokes i to bez montażu

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 68 razy 64

  Co ma do gadania pokojówka? Wiedziała, jak oni wszyscy, że Maniek jest umoczony,. bo wyłączała mikrofon, kiedy Kropiwnicki chciał poinformować. Jedna szajka,

 • norman67

  Oceniono 63 razy 61

  Przyszedł do nich /z dymisją/, a oni go nie przyjęli. Partia wspaniała, tylko członkowie ch...je.

 • vomitorium1

  Oceniono 57 razy 55

  ”Marian Banaś miał podać się do dymisji.”
  wygląda
  że dostał propozycję
  nie do odrzucenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX