Rusza proces przeciwko Stanisławowi Piotrowiczowi. Chodzi o słowa o "sędziach złodziejach"

W poniedziałek 2 grudnia przed Sądem Okręgowym w Warszawie ruszy proces o ochronę dóbr osobistych przeciwko Stanisławowi Piotrowiczowi, który wytoczyli mu I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka.

Małgorzata Gersdorf i Krzysztof Rączka złożyli przeciw Stanisławowi Piotrowiczowi pozew cywilny. Oskarżyli go o naruszenie dóbr osobistych i domagają się przeprosin w mediach oraz wpłacenia 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. To reakcja na słowa Piotrowicza z sierpnia 2018 roku.

>>> Czarzasty komentuje: Jak bym wiedział, że Piotrowicz jest w PZPR, to bym z niego wystąpił

Zobacz wideo

Stanisław Piotrowicz nie chciał sprostować słów o "sędziach złodziejach"

Przypomnijmy, że w lecie ubiegłego roku podczas obrad nowej Krajowej Rady Sądownictwa, która miała zarekomendować kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, doszło do demonstracji, w której brali udział m.in. członkowie ruchu Obywatele RP. Stanisław Piotrowicz skomentował tę manifestację, mówiąc, że "nie może być takiej sytuacji, by garstka niezadowolonych z utraty przywilejów blokowała prace organu konstytucyjnego". Dopytywany przez dziennikarzy o to, jakie przywileje ma na myśli, ówczesny poseł PiS powiedział, że chodzi m.in. o to, aby "sędziowie, którzy są zwykłymi złodziejami, nie orzekali dalej". 

Słowa Stanisława Piotrowicza wywołały oburzenie wielu sędziów, w tym I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf.

- Ja to odbieram jako oskarżenie wobec sędziów Sądu Najwyższego, że nazwał wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, w tym mnie, jako złodziejkę. (Zarzucę mu - red.) naruszenie dóbr osobistych, moich, godności zawodowej. No co to jest? Że oni wymieniają, bo złodziejka jestem? - dzień po kontrowersyjnej wypowiedzi Stanisława Piotrowicza mówiła w rozmowie z RMF FM Małgorzata Gersdorf.

Stanisław Piotrowicz pytany o swoje słowa mówił z kolei, że nigdy nie powiedział nic obraźliwego pod adresem I Prezes Sądu Najwyższego i że nie chodziło mu o ogół sędziów SN. Zaznaczył także, że nie zamierza prostować swojej wypowiedzi.

- Te słowa odnosiły się do przypadków kradzieży dokonanych przez sędziów, a pokazanych i napiętnowanych przez media. Miałem na myśli to, że oni nie zostali ukarani w sposób właściwy i dlatego konieczna jest zmiana, jeśli chodzi o postępowania dyscyplinarne - tłumaczył w rozmowie z PAP Stanisław Piotrowicz

Więcej o:
Komentarze (118)
Rusza proces przeciwko Stanisławowi Piotrowiczowi. Chodzi o słowa o "sędziach złodziejach"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 42 razy 38

  Mam nadzieję, że tym razem sędziowie się może zmobilizują i proces NIE BĘDZIE trwał 16 lat :-)

 • goldberg

  Oceniono 40 razy 34

  Co ksiądz wkładający palce do pochwy nieletnich dziewczynek robi wg towarzysza piotrowicza ? Przypomnijcie mi

 • polakadam

  Oceniono 31 razy 31

  Czasy się zmieniają a piotrowicz jak zwykle z oddaniem służy władzy. Każdej władzy. Zawsze jest po jedynie słusznej stronie. Nawet po stronie księdza pedofila znalazł się we właściwym momencie, gdy opłacało się trzymać z kosciolem.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 31 razy 27

  Czego chcecie? Balbina znalazł sposób na zagospodarowanie pustostanu po TK: Krycha Zagrycha otworzy tam bar sałatkowy, Stachu Ciumek hotel na godziny dla pedofilów stanu duchownego i będzie git!

 • jael53

  Oceniono 26 razy 24

  Prokurator, specjalista od kalumnii; i od obrony podejrzanych o wyjątkowo obrzydliwe przestępstwa. Godny wybraniec partii, szydzącej z prawa i sprawiedliwości.

 • kuba161048

  Oceniono 23 razy 19

  III Rzeczypospolita jak do tej pory nie wyprodukowała bardziej wstrętnej mordy , oczywiście poza wodzem .

 • a8ucewiczz

  Oceniono 25 razy 17

  moje spotkanie z Piotrowiczem zakończyłby się mocną sztuką na ryj prawą ręką

 • Mr. X

  Oceniono 18 razy 14

  W zasadzie można stwierdzić.
  Zgnoić Piotrowicza.
  Niech na własnej skórze odczuje co chciał współtworzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX