Nowa minister sportu jeszcze w tym tygodniu. Michał Dworczyk: "Będzie to utytułowany sportowiec"

Szef kancelarii premiera poinformował, że nazwisko nowej minister sportu poznamy do końca tygodnia. Podkreślił, że "będzie to utytułowany sportowiec". Powiedział również, że w sprawie Mariana Banasia liczy na ponadpartyjną współpracę.

Gościem "Sygnałów Dnia" radiowej Jedynki był szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Został zapytany o to, kiedy ogłoszone zostanie nazwisko nowego ministra sportu. Tymczasowo resortem kieruje Mateusz Morawiecki.

Choć premier Morawiecki interesuje się sportem, jest zaangażowany w sport, to w tym tygodniu zostanie powołany, a właściwie powołana nowa minister sportu

- powiedział Dworczyk. Dodał również, że resortem pokieruje "utytułowany sportowiec".

Wśród trzech kandydatek na stanowisko ministra sportu były: Dagmara Gerasimuk, prezeska Polskiego Związku Biathlonu, utytułowana lekkoatletka Monika Pyrek oraz posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka. Pierwsza z nich w rozmowie ze Sport.pl powiedziała, że propozycję objęcia resortu odrzuciła.

Dworczyk liczy na ponadpartyjną współpracę w sprawie Banasia

Szef kancelarii premiera został również zapytany o Mariana Banasia. Wyraził nadzieję, że zrezygnuje on ze sprawowania funkcji. Podkreślił, że w przypadku niezłożenia rezygnacji przez prezesa NIK-u, trudno znaleźć drogę prawną do jego usunięcia z urzędu inną niż zmiana konstytucji.

Ta droga jest w tej sytuacji najbardziej oczywista. Wiemy, że ze strony opozycji nie ma zainteresowania, by podjąć na ten temat dyskusję

- powiedział Dworczyk. Jego zdaniem opozycja podchodzi do sprawy prezesa NIK-u w sposób czysto polityczny. Liczy jednak, że jeżeli Banaś nie złoży rezygnacji dojdzie do ponadpartyjnej współpracy i przegłosowania zmian w ustawie zasadniczej.

>>> Jan Maria Jackowski: Znaki zapytania wokół sprawy Banasia powinny być szybko wyjaśnione. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (58)
Nowa minister sportu jeszcze w tym tygodniu. Michał Dworczyk: "Będzie to utytułowany sportowiec"
Zaloguj się
 • artur702

  Oceniono 20 razy 16

  Każdy człowiek wchodzący we współpracę ze zdradzieckim, antypolskim, pisopatycznym rządem dla reszty społeczeństwa będzie szmalcownikiem. W czasie okupacji goliło się takim głowy by wszyscy mogli ich rozpoznać. Mieli przesrane do końca życia.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 15 razy 13

  Trzeba brać odpowiedzialność za swoje decyzje, a nie KONSTYTUCJĘ ZMIENIAĆ !!!!!!!!!
  Premiera przecież można odwołać bez większych "problemów".

 • arreis65

  Oceniono 11 razy 11

  ministrem w pissofskim rządzie na pewno zostanie człowiek bardziej utytłany niż utytułowany :-)))

 • arreis65

  Oceniono 10 razy 10

  michał dwroczyk - oszust i kłamca, który kilkanaście razy złożył fałszywe oświadczenie majątkowe - to odpowiednia osoba na stanowisku szefa kancelarii szmateusza morawieckiego - powszechnie znanego kłamcy !!!

 • 1moja

  Oceniono 12 razy 10

  "...Nowa minister sportu jeszcze w tym tygodniu. Michał Dworczyk: "Będzie to utytułowany sportowiec" ..." to wybiora obojniaka?! /Nowa ... sportowiec./
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • takaprawda3000

  Oceniono 7 razy 7

  Długo szukają sprzedajnej osoby która by chciała się ubrudzić błotem.

 • plastikpiokio

  Oceniono 7 razy 7

  a ten sportowiec to w czym jest utytłany ?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX