Emilewicz o podwyżce ceny prądu: To nie będzie drastyczna zmiana

Gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl była minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jackowi Gądkowi powiedziała, że można być spokojnym o przyszłoroczne ceny prądu -"Jeśli będzie podwyżka, to nie będzie drastyczną podwyżką".

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju w drugim gabinecie Mateusza Morawieckiego, porozmawiała z Jackiem Gądkiem. W Porannej Rozmowie Gazeta.pl opowiedziała o tym, czego możemy się spodziewać po cenach prądu w przyszłym roku: 

Ten rok jest inny niż był ubiegły, bo koszt uprawnień do emisji CO2 wyraźnie wyhamował podwyżkę w ciągu tego roku. (...) Tutaj powiedziałabym, że naprawdę możemy być spokojni, jeśli chodzi o przyszły rok. Jeśli będzie podwyżka, to nie będzie drastyczną podwyżką.

Tłumaczyła dalej - "Jeśli weźmiemy pod uwagę stopę inflacyjną, to naprawdę to nie będzie drastyczna podwyżka. Jednocześnie przypomnijmy, że dla dużego przemysłu wchodzą w życie od przyszłego roku rekompensaty dla energochłonnych, na które przeznaczamy około miliarda złotych - to jest [rozwiązanie - przyp.red.] na kolejne lata, one nie są interwencyjne, to nie jest jednorazowe rozwiązanie, podobne rozwiązania są w innych państwach członkowskich". 

Więcej o:

Polecane dla Ciebie