Emilewicz o podwyżce ceny prądu: To nie będzie drastyczna zmiana

Gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl była minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jackowi Gądkowi powiedziała, że można być spokojnym o przyszłoroczne ceny prądu -"Jeśli będzie podwyżka, to nie będzie drastyczną podwyżką".

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju w drugim gabinecie Mateusza Morawieckiego, porozmawiała z Jackiem Gądkiem. W Porannej Rozmowie Gazeta.pl opowiedziała o tym, czego możemy się spodziewać po cenach prądu w przyszłym roku: 

Ten rok jest inny niż był ubiegły, bo koszt uprawnień do emisji CO2 wyraźnie wyhamował podwyżkę w ciągu tego roku. (...) Tutaj powiedziałabym, że naprawdę możemy być spokojni, jeśli chodzi o przyszły rok. Jeśli będzie podwyżka, to nie będzie drastyczną podwyżką.

Tłumaczyła dalej - "Jeśli weźmiemy pod uwagę stopę inflacyjną, to naprawdę to nie będzie drastyczna podwyżka. Jednocześnie przypomnijmy, że dla dużego przemysłu wchodzą w życie od przyszłego roku rekompensaty dla energochłonnych, na które przeznaczamy około miliarda złotych - to jest [rozwiązanie - przyp.red.] na kolejne lata, one nie są interwencyjne, to nie jest jednorazowe rozwiązanie, podobne rozwiązania są w innych państwach członkowskich". 

Więcej o:
Komentarze (38)
Emilewicz o podwyżce ceny prądu: To nie będzie drastyczna zmiana
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 20 razy 20

  Ta niedrastyczna podwyżka przełoży się na inne, niedrastyczne podwyżki. A razem to już może być - razem z inflacją - cokolwiek morderczo.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 16 razy 16

  Może i podwyżka nie będzie drastyczna, ale Gowinowi i tak nie starczy do pierwszego.

  PiS swoich koalicjantów chce wykończyć finansowo.

 • mooi

  Oceniono 14 razy 14

  nieduże....?
  Poza tym, że jednocześnie zdrożeje wszystko, do wyprodukowania czego potrzeba prądu (czyli wszystko!) to, faktycznie, "nieduzo"....
  I ci, którzy dostają pincetki i inne -etki, z naszych kieszeni, jakos to sobie wyrównają.
  Ale tym (np. ja) którzy goowno dostają, pozostaje tylko zapier.dalanie za miske ryzu
  W doopie mam takich janosikow, panie emilki, matołuszkow i inne tłuki, którzy dostaja od nas pensje (=żyją na nasz koszt) a nie potrafią rządzić. Za to potrafia kombinować, mataczyć i sciemniać i rządzic tylko tak, aby utrzymać stołki i urzadzic całą swoja rodzinke i kumpli.
  To zawsze źle sie kończyło, wcześniej czy później - jak pokazuje historia.
  I mam nadzieję, że dostaną sprawiedliwa zapłate za to, co zrobili z tym krajem.

 • batura3

  Oceniono 15 razy 13

  Orłem "intelektu" to ona na pewno nie jest:)))

 • czechy11

  Oceniono 17 razy 13

  Ta Biurwa kreowana na jakaś rzekomo innowacyjna to zwykła stara biurwa, która nigdy niczego dobrego nie zrobiła. Za to opowiada androny i jest zwykłym rezimowym służalcem

 • spunio

  Oceniono 12 razy 12

  Sasin przed wyborami obiecywał że nie będzie podwyżki.. ale to było przed wyborami. Naród wybrał więc można go teraz dymać..

 • artur702

  Oceniono 12 razy 12

  Emilewicz to pisopatyczna szmalcowniczka. W czasie okupacji hitlerowskiej goliło się takim głowy, by wszyscy wiedzieli z kim mają do czynienia. Ma przesrane do końca życia. Niedługo znajdzie pracę wyłącznie przy burzeniu barbarzyńskich pisopatycznych pomników i przy sprzątaniu.

 • wolak007

  Oceniono 10 razy 10

  W sumie to będzie tylko 5 % ?!
  W 10 małych podwyżkach....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX