Wybory prezydenckie 2020. Starcie Andrzeja Dudy z Szymonem Hołownią w drugiej turze? Jest sondaż

A gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich naprzeciw siebie stanęli Andrzej Duda i Szymon Hołownia? Taki scenariusz pojawił się w badaniu IBRiS dla Wirtualnej Polski.

Sam Szymon Hołownia oficjalnie nie potwierdził jeszcze, że weźmie udział w wyborach prezydenckich w 2020 r. Według ustaleń Gazeta.pl jest to jednak pewne. Jak informowaliśmy w piątek, popularny publicysta w ciągu dwóch lub trzech tygodni ogłosi swój start. Ma już przygotowany program.

>>> Hołownia prezydentem? Zgorzelski komentuje

Zobacz wideo

Sam Hołownia przyznał w rozmowie z dziennikarką "Newsweeka" Renatą Grochal, że "myśli o starcie w wyborach". "Ma już gotowy sztab, a w sądzie złożył wniosek o rejestrację fundacji, wokół której zamierza budować ruch społeczny" - twierdzi autorka artykułu na temat tej kandydatury, który ukaże się w poniedziałek w "Newsweeku".

Wybory prezydenckie. Sondaż: 28 proc. dla Hołowni w drugiej turze

Tymczasem pracownia IBRiS przeprowadziła na zlecenie Wirtualnej Polski badania, w którym zapytała respondentów, na kogo oddaliby głos w drugiej turze mając do wyboru Andrzeja Dudę i właśnie Hołownię. Z badania wynika, że obecnie urzędujący prezydent uzyskałby 48,3 proc. głosów poparcia, z kolei prezenter telewizyjny 28 proc. 23,7 proc. odpowiedziało "nie wiem".

Więcej o: