Wiemy, kto będzie nowym "mózgiem PiS". Norbert Maliszewski zastąpi prof. Waldemara Parucha

"Norbert Maliszewski zostanie nowym szefem rządowego Centrum Analiz Strategicznych" - donosi portal wpolityce.pl. Dotychczas funkcję tę pełnił prof. Waldemar Paruch.

Informacje o nowym "mózgu PiS" podał portal wpolityce.pl. Zmiana na stanowisku szefa CAS wynika z zakończenia się kadencji prof. Parucha.

Nowy "mózg PiS" był ekspertem TVP

"Premier Morawiecki w expose jasno określił zadania na tę kadencję. Szef rządu mówił o polityce klimatycznej, bezpieczeństwie na drogach, zdecydowanej reformie edukacji oraz służby zdrowia" - powiedział dr Norbert Maliszewski i zapewnił, że organizacja Centrum Analiz Strategicznych będzie odzwierciedlać te priorytety.

Maliszewski często gościł w TVP Info. Wystąpił między innymi w programie "Wojna z Polską na fałszywe informacje", co sprowadziło na niego falę krytyki. Marek Migalski określił go wówczas "fakespecjalistą na usługach władzy".

Norbert Maliszewski to specjalista ds. marketingu politycznego, psycholog społeczny, publicysta, wykładowca i komentator polityczny. Jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz kierownikiem Katedry Psychologii Społecznej UKSW.

>>> Chcesz wiedzieć co prof. Maliszewski mówił dotychczas o polskiej polityce? Przeczytaj wywiad:

Więcej o: