PO i Lewica nie pomogą PiS w usunięciu Banasia. "Uwalili się błotem, teraz mówią: istnieje Plan B"

- Wszystkimi działaniami wokół Banasia uwalili się błotem i teraz mówią: istnieje Plan B, może ktoś pomoże - powiedział Włodzimierz Czarzasty w odniesieniu do pomysłu PiS by usunąć Mariana Banasia ze stanowiska poprzez zmianę prawa, która mogłaby wymagać zmiany konstytucji. Wcześniej prezes NIK nie podał się do dymisji, chociaż wezwał go do tego sam Jarosław Kaczyński.

W piątek Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że Marian Banaś pozostaje na stanowisku. Prezes NIK w oświadczeniu "kategorycznie zaprzeczył" zarzutom, jakoby zatajał swój stan majątkowy i ma nieudokumentowane źródła dochodów. Podkreślił również, że jest gotowy do składania wszelkich wyjaśnień i ze spokojem czeka na finał sprawy. Dzień wcześniej władze PiS zapowiedziały, że oczekują dymisji Banasia. Teraz waży się jego los.

>>> Kim jest Marian Banaś? Dowiedz się więcej o szefie NIK:

Zobacz wideo

PiS liczy na "honorową dymisję" Banasia

Prawo i Sprawiedliwość oczekuje na "honorową" dymisję prezesa Najwyższej Izby Kontroli - mówił w Śniadaniu w Trójce senator tej partii, Wojciech Skurkiewicz. Dodał, że zapowiadany przez premiera "plan B" wobec szefa NIK będzie zrealizowany, skoro mówią o nim czołowi przedstawiciele partii. 

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek sugerowała w piątek, że jeśli Marian Banaś nie odejdzie dobrowolnie, to niewykluczone są zmiany w ustawie o Najwyższej Izbie Kontroli. Witek przekonywała, że "nie będzie to wymagało zmiany w konstytucji". Jednak wprowadzenie przepisu o możliwości odwołania szefa NIK przez większość kwalifikowaną w Sejmie - np. 3/5 lub 2/3 głosów wymagałoby zmiany ustawy zasadniczej.

Czarzasty i Schetyna nie zamierzają pomóc PiS

Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta mówi, że trzeba się "naprawdę głęboko" zastanowić, czy warto wprowadzać takie zmiany. W "Trójce" Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego mówił, że konstytucji ani ustaw nie można zmieniać "dla jednego Banasia". W jego opinii, PiS samo powinno znaleźć rozwiązanie problemu.

W podobnym tonie zapowiedzi PiS skomentował Włodzimierz Czarzasty. - Lewica na pewno nie przyłoży ręki do zmiany Konstytucji, PiS sam sobie uwarzył ten problem i sam musi dać sobie radę - powiedział polityk.

Pomóc PiS w usunięciu Banasia ze stanowiska nie zamierza również PO. "Żadnej zmiany konstytucji nie będzie. Marian Banaś to symbol uczciwości PiS" - napisał ironicznie Grzegorz Schetyna.

Afera Banasia. To musisz wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (423)
PO i Lewica nie pomogą PiS w usunięciu Banasia. "Uwalili się błotem, teraz mówią: istnieje Plan B"
Zaloguj się
 • blechtrommel

  Oceniono 109 razy 103

  Jak każdy polski patriota mam nadzieję, że pancerny alfons pociągnie na samo dno PiS-bolszewicką partię matkę, której jest nieodrodnym synem i modelowym przedstawicielem.

 • xsawer

  Oceniono 94 razy 86

  Skończy się tym, że na pasku TVPis pojawi się informacja, że Banaś to efekt działań totalnej opozycji, która broni przestępcy.

 • polakadam

  Oceniono 70 razy 66

  No i słusznie. Jak była w sejmie debata na temat wyboru banasia to pisuary nie chciały słuchać głosu opozycji. Przepchnęli przestępcę.

 • jurek4491

  Oceniono 74 razy 66

  BANAŚ ( ani kroku w tył ) .
  Wybrała cię PiS da to niech odwoła cię PiS da .

 • stenrw

  Oceniono 61 razy 53

  Pisuarki myślą, że kryształ tak łatwo da się wsadzić do kicia jak Falenta?
  Na razie kryształ pokazał, że jest kłamcą zeznaniowym, że jest durniem nie pokazywał. Po co miałby się podać do dymisji - los pisu guzik go obchodzi.
  Pozagryzajcie się nawzajem! Smacznego! 👿

 • wicipinski

  Oceniono 56 razy 48

  Ja bym powiedział, ze Banaś jest dziś twarzą dobrej zmiany. Koniecznie trzeba zapytać Beatę, co dziś rozumie pod hasłem "wystarczy nie kraść"
  Cała ta formacja to banda krętaczy, którzy jak ulał pasują do kondycji moralnej społeczeństwa.
  Ciekawe, że nikt nie wyciągnął przeszłości Banasia. Takie fakty jak groźny krakowski gang karateków. Warto odświeżyć.

 • jurek4491

  Oceniono 51 razy 45

  Ja w sejmie była mowa o Banasiu to MARSZALICA wyłączała mikrofon - niech MARSZALICA da Banasiowi ciumka .

 • jackanapes

  Oceniono 44 razy 40

  Pomagać w odwołaniu kryształa?
  Pisiaki powinny do samego swojego końca spożywać tą niestrawną kupę.

 • frankyy

  Oceniono 44 razy 40

  Baanas nie daj się! walcz do końca z komunistami i zlodziejami z PIS!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX