Beata Mazurek do szefa NIK: "Panie Banaś, pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać"

W związku z zamieszaniem wokół obecnego szefa NIK Mariana Banasia, Beata Mazurek zwróciła się do niego z apelem o szybkie podjęcie decyzji ws. ewentualnej rezygnacji. "Panie Banaś, pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie?" - napisała w serwisie społecznościowym była wicemarszałek Sejmu.

Beata Mazurek, była wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, zwróciła się w piątek na Twitterze do Mariana Banasia, szefa Najwyższej Izby Kontroli. Stwierdziła, że przez swój brak decyzji prezes NIK pogrąża nie tylko siebie, ale i partię rządzącą. Napisała, że "czas wstać, ludziom odpowiedź dać", czy składa rezygnację ze stanowiska, czy nie.

Prezes Banaś milczy i milczy... pogrąża siebie i przy okazji nas. Po co? Komu to służy? Panie Banaś, pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie?

Sprawa Mariana Banasia

Przypomnijmy, że Marian Banaś był kontrolowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po medialnych publikacjach, podnoszących wątpliwości wokół jego oświadczeń majątkowych. Prezes NIK zapewniał, że działał zgodnie z prawem. Złożył pozew cywilny przeciwko telewizji TVN i autorowi materiału "Pancerny Marian i pokoje na godziny".

W środę Banaś był obecny na posiedzeniu Komisji ds. Kontroli Państwowej, która opiniowała kandydatów na wiceprezesów NIK. Nie odpowiadał jednak na pytania posłów, a odczytał jedynie przygotowane wcześniej oświadczenie. 

W czwartek władze Prawa i Sprawiedliwości wyraziły wobec prezesa NIK Mariana Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji.

>>> Włodzimierz Czarzasty odgrywa scenkę: "Halo, Marian? Ja z burdelu dzwonię". Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: