Brudziński i Szefernaker złożyli do Kurskiego donos na pracowników TVP. Uraziły ich homofobiczne żarty o Pogoni Szczecin

Politycy PiS Joachim Brudziński i Paweł Szefernaker, napisali skargę do Jacka Kurskiego na prowadzących program w TVP. Domagają się od nich publicznych przeprosin za żarty o Pogoni Szczecin, które - ich zdaniem - wywoływały u widzów "skojarzenia nazwy klubu z ideologią LGBT". Jak wskazują, dziennikarze powinni zostać upomniani, by "w przyszłości właściwiej dobierali przedmiot kpiny i szyderstwa".

Poseł PiS i sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker oraz europoseł Joachim Brudziński, wystąpili z interwencją poselską do prezesa TVP Jacka Kurskiego. Domagają się od niego interwencji w sprawie programu "W tyle wizji" wyemitowanego 26 listopada 2019 w TVP Info. Prowadzący Krzysztof Feusette i Stanisław Janecki żartowali na wizji z klubu Pogoń Szczecin, co - zdaniem pochodzących z Pomorza polityków PiS - obraziło kibiców i sympatyków tego klubu.

Politycy PiS skarżą się na pracowników TVP. "Mamy nadzieję, że żart był spowodowany ich chwilową niedyspozycją"

"Razem z Joachimem Brudzińskim wystąpiliśmy z interwencją poselską do Prezesa TVP Jacka Kurskiego  ws. programu „W tyle wizji”, podczas którego prowadzący żartowali sobie z Pogoni Szczecin" - poinformował na Twitterze Szefernaker, zamieszczając zdjęcia pisma wysłanego do Kurskiego. 

Zdaniem polityków PiS prowadzący TVP obrazili sympatyków i kibiców Pogoni Szczecin słowami - tu przytaczają następujący fragment rozmowy w programie:

S. Janicki: - Lidera ekstraklasy nam dał...

K. Feusste: - Szczecin? No tak, tak. Nawet myślałem o tym, że jeśli pójść krok dalej, to wtedy klub mógłby się nazywać nie Pogoń Szczecin, ale Pogoń-homo.

S. Janecki: Tęcza Szczecin....

K. Feusette: A Pogoń-homo? Nie podoba ci się?

Brudziński i Szefernaker wskazują, że przywołany fragment rozmowy przesądza, że "celem prowadzących było wywołanie u widza skojarzenia nazwy klubu Pogoń Szczecin z ideologią LGBT".

Oceniamy to jako niesmaczny i nieśmieszny żart, który wielu kibiców i sympatyków Pogoni Szczecin ma prawo uznać za obraźliwy i krzywdzący oraz wymierzony w szczególnie ważną dla mieszkańców Szczecina wartość

- piszą do Kurskiego, podkreślając, że protestują przeciwko "niskiemu poziomowi kultury słowa i satyry zaprezentowanym przez prowadzących".

Nie da się uznać żartów polegających na zniekształceniu nazwy klubu piłkarskiego zasłużonego dla polskiego sportu za czyniące zadość obowiązkowi kierowania się odpowiedzialnością za słowo. Mamy nadzieję, że nieudany żart prowadzących audycję był spowodowany ich chwilową niedyspozycją, a nie zamiarem obrażenia tysięcy kibiców Pogoni Szczecin

- wskazują.

Brudziński i Szefernaker chcą, by dziennikarze TVP publicznie przeprosili za swoje słowa.

"Uważamy jednak, że niesmaczne i nieśmieszne zniekształcenie nazwy klubu wymagają publicznych przeprosin ze strony autorów tych słów oraz uwrażliwienia ich, by w przyszłości właściwiej dobierali przedmiot kpiny i szyderstwa" - piszą.

Czytaj też: Gość zarzucił prowadzącym, że szczują na osoby LGBT+. Ogórek wpadła w szał: Teraz ja mówię, człowieku!

Kluzik-Rostkowska: Za propagandę TVP Kurski będzie się smażył w piekle. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: