Marian Banaś zleci kontrolę majątku jednego z ministrów lub premiera? Giertych: Słyszałem plotki

- Słyszałem plotki, że pan prezes Banaś ma zlecić kontrolę, jeżeli chodzi o majątek jednego z prominentnych ministrów rządu, a być może chodzi o majątek samego pana premiera - powiedział Roman Giertych, dodając, że w sprawie szefa NIK jest obecnie stosowany "mechanizm posiadania haków na określone osoby".

Roman Giertych w "Kropce nad i" w TVN 24 odniósł się do sprawy szefa NIK Mariana Banasia. W czwartek wieczorem Prawo i Sprawiedliwość wydało oświadczenie, w którym władze partii na czele z Jarosławem Kaczyńskim poinformowały, że oczekują od niego dymisji. Wcześniej rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącym Mariana Banasia. 

Czytaj też: PiS zdecydowało ws. Mariana Banasia. Jarosław Kaczyński "oczekuje dymisji" 

Giertych o sprawie Banasia. "Mechanizm posiadania haków na określone osoby jest stosowany"

Giertych zaznaczył, że jego zdaniem, "oczywiste jest, że służby musiały wiedzieć o tym, co się dzieje wokół Mariana Banasia". Mówił też, że w sprawie szefa NIK jest stosowany "mechanizm stosowania haków" i zasugerował, że Banaś może nie tylko nie podać się do dymisji, ale też zlecić kontrolę majątku wysoko postawionych osób w państwie.

Słyszałem plotki, że pan prezes Banaś ma zlecić kontrolę, jeżeli chodzi o majątek jednego z prominentnych ministrów rządu, a być może chodzi o majątek samego pana premiera
Mechanizm posiadania haków na określone osoby jest w tej chwili stosowany i tego typu historia, jaką ma Marian Banaś, może być atutem w staraniu się o wysoki urząd, a nie jakimś problemem

- powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik.

Giertych przyznał też, że jego zdaniem wybór Mariana Banasia na szefa NIK nie był przypadkowy. -To nie jest tylko kwestia, że porządny, dobry Jarosław Kaczyński pomylił się, zwiedziony tym, że mu służby nie powiedziały - i wybrał Mariana Banasia - stwierdził.

Mnie się wydaje, że obecnie państwo jest skonfigurowane w ten sposób, że Jarosław Kaczyński promuje te osoby, które są od niego całkowicie zależne

 - dodał Giertych.

W środę Banaś podczas posiedzenia komisji ds. Kontroli Państwowej nie odpowiadał na pytania posłów dotyczące m.in. jego nieruchomości w Krakowie. Odczytał jedynie swoje przygotowane wcześniej oświadczenie.

Czarnecki: "Banaś stał się sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem". Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (307)
Marian Banaś zleci kontrolę majątku jednego z ministrów lub premiera? Giertych: Słyszałem plotki
Zaloguj się
 • pablo_spear

  Oceniono 102 razy 94

  Dobra rada dla Banasia: Niech skontroluje Srebrna i SKOKi :)
  Wtedy wy3.14erdoli pis w powietrze!

 • hipo krater

  Oceniono 87 razy 83

  Wygląda na to , że służby specjalne są po to, by wyławić uwikłanych w problemy ludzi, by następnie wikłać ich od papy mafioza.

 • jerz1444

  Oceniono 91 razy 81

  Łapówkarz i bandyta spotkali się z z sutenerem. Spotkanie na wysokim szczeblu.

 • ziaburek

  Oceniono 72 razy 68

  Ciekawe, czy jakieś ułaskawienie in blanco dostał w zamian za dymisję? Jeśli nie, to faktycznie może rospisdzić pis...

 • fakiba

  Oceniono 65 razy 59

  Kaczor oczekuje i do tego przestępca szczurek Kamiński też oczekuje , a Banaś się na nich wypnie i niech sobie czekają

 • ps11111ps

  Oceniono 59 razy 57

  Powodzenia panie Banaś. Cała Polska trzyma kciuki. Jak tonąć to nie samemu ale w towarzystwie. Najlepiej doborowym.
  Przebadaj:
  1) Matołuszka
  2) Yarosława
  3) Jurnego lotnika z podkarpacia
  i wyciągnij wszystkie możliwe smrody na wierzch!

 • mcguirre

  Oceniono 47 razy 47

  Ależ oczywiście, że tak jest. Oni wszyscy trzymają się za mordy. Każdy ma teczki i haki na każdego. Stara SBcka szkoła. Kaczyński, Banaś, Glapinski, Ziobro, Kamiński to całe składnice teczek. Nie zdziwiłbym się gdyby zaczęły wydarzać się nieszczęśliwe wypadki, kolizja z tirem na prostej drodze, potrącenie przez nieznanego sprawcę, wypadnięcie z okna itp. Przypomina mi się sprawa FOZZ i smierć ówczesnego szefa NIK...

 • jes-ter

  Oceniono 52 razy 46

  To że PIS wywróci się o własne nogi było pewne choć zaskoczeniem jest, że następuje to tak szybko. To już początek końca tej sekty. Już bliżej jest niż dalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX