Ambasador Izraela w Polsce krytycznie o Konfederacji. "Ich antysemickie poglądy są problemem"

- Jeśli takie poglądy będą panować w Sejmie, to będzie problem - powiedział nowy ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi na temat "antysemickich poglądów" Konfederacji. Podkreślił, że Polska nie jest krajem antysemickim.

Alexander Ben Zvi, nowy ambasador Izraela w Polsce, był w czwartek gościem Jana Mikruty w Polsat News. Prowadzący przywołał wypowiedź Gideona Meiry, byłego ambasadora Izraela we Włoszech, na Twitterze o tym, że "Niemcy nie zbudowaliby obozów w Polsce bez wsparcia Polaków". Zapytał, czy to oficjalne stanowisko rządu Izraela.

Dyplomata powiedział, że Meir jest już na emeryturze, więc jest osobą prywatną. - Rząd nie musi reagować na każdą wypowiedź osoby prywatnej - powiedział. Podkreślił, że Polska nie jest krajem antysemickim, ale, podobnie jak w całej Europie, widać w niej przejawy antysemityzmu.

Ambasador Izraela w Polsce: Antysemickie poglądy Konfederacji są problemem

Ambasador Izraela skrytykował członków Konfederacji za antysemickie wypowiedzi. - Jeśli takie poglądy będą panować w Sejmie, to będzie problem - powiedział w Polsat News. Podkreślił, że mówi to jako Żyd, nie tylko jako przedstawiciel Izraela.

Nie możemy zapominać o przeszłości, ale nie możemy zajmować się cały czas tylko przeszłością. Musimy zacząć myśleć o przyszłości

- dodał.


Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych Konfederacja zdobyła 6,81 proc. głosów.

>>> W Pruchniku na Podkarpaciu spalono kukłę przedstawiającą Judasza. "Odrodzenie" ludowej tradycji wywołało oskarżenia o antysemityzm. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: