Ambasador Izraela w Polsce krytycznie o Konfederacji. "Ich antysemickie poglądy są problemem"

- Jeśli takie poglądy będą panować w Sejmie, to będzie problem - powiedział nowy ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi na temat "antysemickich poglądów" Konfederacji. Podkreślił, że Polska nie jest krajem antysemickim.

Alexander Ben Zvi, nowy ambasador Izraela w Polsce, był w czwartek gościem Jana Mikruty w Polsat News. Prowadzący przywołał wypowiedź Gideona Meiry, byłego ambasadora Izraela we Włoszech, na Twitterze o tym, że "Niemcy nie zbudowaliby obozów w Polsce bez wsparcia Polaków". Zapytał, czy to oficjalne stanowisko rządu Izraela.

Dyplomata powiedział, że Meir jest już na emeryturze, więc jest osobą prywatną. - Rząd nie musi reagować na każdą wypowiedź osoby prywatnej - powiedział. Podkreślił, że Polska nie jest krajem antysemickim, ale, podobnie jak w całej Europie, widać w niej przejawy antysemityzmu.

Ambasador Izraela w Polsce: Antysemickie poglądy Konfederacji są problemem

Ambasador Izraela skrytykował członków Konfederacji za antysemickie wypowiedzi. - Jeśli takie poglądy będą panować w Sejmie, to będzie problem - powiedział w Polsat News. Podkreślił, że mówi to jako Żyd, nie tylko jako przedstawiciel Izraela.

Nie możemy zapominać o przeszłości, ale nie możemy zajmować się cały czas tylko przeszłością. Musimy zacząć myśleć o przyszłości

- dodał.


Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych Konfederacja zdobyła 6,81 proc. głosów.

>>> W Pruchniku na Podkarpaciu spalono kukłę przedstawiającą Judasza. "Odrodzenie" ludowej tradycji wywołało oskarżenia o antysemityzm. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (148)
Nowy ambasador Izraela w Polsce krytykuje członków Konfederacji. "Ich poglądy antysemickie są problemem"
Zaloguj się
 • 3guziec

  Oceniono 36 razy 28

  Niech on sie zajmie tymi rasistami z Knesetu. JAkoś nic nie mówi o antypolonizmie w Izraelu.

 • patyczag13

  Oceniono 48 razy 22

  Wg polityki reprezentowanej przez ambasadora Izraela krytyka polityki tego państwa to oczywiście antysemityzm. Tragiczne czasy nastały - najbardziej nazistowskie państwo 21-go wieku wykrzykuje cały czas o ofiarach nazizmu...

 • stachkaz1947

  Oceniono 33 razy 21

  Zapomniał się ,że jest w OBCYM państwie --a z PALESTYNĄ zrobili to samo co Niemcy z POLSKĄ we wrześniu 1939 r.
  Strasznie WRAŻLIWY na słowa a CZYNY żydów to inna bajka.

 • antypalikot2

  Oceniono 26 razy 18

  Co to by było gdyby nasz ambasador skrytykował zjadliwy antypolonizm większości polityków Izraelskich....A gdyby jakiś dziadek opluł ambasadora Izraela w Polsce.....A gdyby zacząć opowiadać co to Żydzi wyczyniali na Kresach Wschodnich we Wrześniu 39, kiedy weszła armia czerwona.......

 • steve69

  Oceniono 22 razy 16

  .
  Obowiązku kochania Żydów chyba jeszcze nie ma?
  Więc niech się pan ambasador odpierwiastkuje.
  .

 • ryszard_kubaszko3

  Oceniono 25 razy 15

  Panu ambasadorowi składam wyrazy głębokiego współczucia w związku ze skandaliczną sytuacją braku możliwości osobistego wybierania składu polskiego parlamentu.

 • genocidezionism

  Oceniono 34 razy 14

  Niech sie pan ambasador syjonistów z arabskiej Palestyny zajmie banderowcami uraińskimi jego ziomalale.Od Polski i Polaków niech sie trzyma z DALEKA.

 • allium_ursinum

  Oceniono 21 razy 13

  Obserwujemy ewolucję pojęcia antysemityzm.
  1) Na początku antysemitą był ktoś irracjonalne uprzedzony do Żydów.
  2) Później ktoś kogo Żydzi nie lubią
  3) Obecnie ktoś kto się nie zgadza za opinią Żyda.
  4) A jutro pewnie ktoś kto nie chce słuchać poleceń Żyda.

 • mmgazeta

  Oceniono 20 razy 12

  Myślę, że nadszedł już czas, by zacząć poważnie podnosić kwestię antypolonizmu, powszechnego w Izraelu i podniensionego do jednego z fundamentów, na których zbudowane jest to państwo.
  Należy otwarcie powiedzieć, że izraelski antypolonizm jest największą przeszkodą w normalnych stosunkach między naszymi krajami. Czekam na głos polskiego ambasadora w tej sprawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX