Premier Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem CBA dotyczącym Mariana Banasia

Rzecznik rządu potwierdził, że premier Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem CBA dotyczącym Mariana Banasia. Raport z kontroli oświadczeń majątkowych prezesa Najwyższej Izby Kontroli ma być poddawany kolejnym analizom.
Zobacz wideo

Jak podaje TVN24 Mateusz Morawiecki zapoznał się już z raportem Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącym kontroli prezesa NIK. W środę Piotr Muller twierdził, że premier ciągle ma przed sobą tę lekturę. 

Rzecznik rządu potwierdza: Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem CBA dotyczącym Mariana Banasia

Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas sobotniej audycji radiowej, że nie będzie wypowiadał się na temat spraw majątkowych Mariana Banasia, dopóki nie zapozna się z raportem CBA na ten temat. Premier zapewnił wtedy, że zrobi to w ostatni weekend. - Ja nie czytałem jeszcze w szczegółach tego raportu, który został przygotowany przez CBA, i właśnie w ten weekend mam zaplanowane to przeczytać. Jak będę miał wyrobiony pogląd w tej kwestii, będę mógł coś więcej powiedzieć - zadeklarował. 

Premier obiecywał... ale nie dotrzymał danego słowa. W środę 27 listopada w audycji RMF FM polityk przyznał, że do tej pory nie przeczytał raportu. Mateusz Morawiecki zapewnił jednak, że jeśli we wnioskach CBA znajdą się niekorzystne dla Mariana Banasia ustalenia, to być może "zadzwoni do prezesa" w tej sprawie. 

Centralne Biuro Antykorupcyjne w połowie października zakończyło trwającą od kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Analiza śledczych dotyczyła dokumentów złożonych w latach od 2015 do 2019 roku. Marian Banaś był wtedy wiceministrem, a później też szefem Ministerstwa Finansów. 

Więcej o: