Krzysztof Gawkowski: Miejsce Banasia jest bardziej w więzieniu, niż w gabinecie prezesa NIK

Przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy wskazał, kiedy można spodziewać się wspólnego kandydata Lewicy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Krzysztof Gawkowski wypowiedział się także na temat środowego oświadczenia prezesa NIK Mariana Banasia.
Zobacz wideo

Krzysztof Gawkowski był gościem "Porannej rozmowy" w RMF FM. Polityk wyznał m.in. co klub Lewicy sądzi o sprawie Mariana Banasia, który pojawił się wczoraj na posiedzeniu sejmowej komisji. Jego wizyta związana była z powołaniem kandydatów na wiceprezesów NIK, którymi mają zostać politycy Prawa i Sprawiedliwości: poseł Marek Opioła i Tadeusz Dziuba.

Przewodniczący Lewicy Krzysztof Gawkowski o prezesie NIK: "Miejsce pana Banasia jest bardziej w więzieniu, niż w gabinecie prezesa NIK"

- Prawo i Sprawiedliwość, widać wyraźnie, ma duży kłopot z panem prezesem Marianem Banasiem. Wczorajsze zeznania pokazują, że woda wokół pana prezesa jest coraz bardziej mętna i wszystko na to wskazuje, że miejsce pana Banasia jest bardziej w więzieniu, niż w gabinecie prezesa NIK - powiedział Krzysztof Gawkowski. Przewodniczący Lewicy dodał, że dziś klub parlamentarny złoży oficjalny wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego o odtajnienie raportu CBA dotyczącego zeznań podatkowych prezesa NIK.

Podczas rozmowy polityk wypowiedział się także na temat kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich. - Wybierzemy go w gronie trzech partii. Wiosna, Razem i SLD zdecydowały, że to będzie wspólny kandydat i to najważniejsze. Myślę, że będzie to na przełomie grudnia i stycznia. - zapowiedział przewodniczący Lewicy.

Poseł dalej zapytany był o samych kandydatów, wśród których na razie nie wymienia się Roberta Biedronia. - My namawiamy i Zandberga i Biedronia, ale ta lista się na pewno na tej dwójce nie zamyka. Mówiłem wielokrotnie, że jest kilkoro fajnych kandydatek i kandydatów. Kilka dni, tygodni potrzeba na zamknięcie tych rozmów. Dzisiaj na Lewicy jesteśmy gotowi na kandydata i kandydatkę, która będzie reprezentowała wszystkie nasze stanowiska. Zrobimy to na pewno, kandydat nasz będzie, ale nie jesteśmy Platformą, nie pójdziemy drogą żadnych prawyborów - dodał Krzysztof Gawkowski.

Więcej o: