"Jaśkowiak jest bliższy Schetynie". Kidawa-Błońska komentuje prawybory i mówi o "silnej pozycji"

Małgorzata Kidawa-Błońska oznajmiła w TVN24, że jej kontrkandydat w prawyborach, Jacek  Jaśkowiak "jest bliższy Grzegorzowi Schetynie". Mimo tego zadeklarowała, że jej pozycja jest silna, a same prawybory to okazja do ożywienia Platformy Obywatelskiej.

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałkini Sejmu i kandydatka na prezydentkę w prawyborach wewnątrz Platformy Obywatelskiej, gościła w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. Termin jest nieprzypadkowy: dokładnie 28 listopada Kidawa-Błońska rusza w Polskę, by rozpocząć swoją kampanię. Jak opisywał serwis 300Polityka, wicemarszałkini ma odwiedzić wszystkie 16 województw, a czwartkowy rajd zacznie w warmińsko-mazurskim.

Wszystkie akcje wicemarszałkini w ramach prawyborczej kampanii mają odbywać się pod hasłem #Kidawa2020 i mają być opatrzone w mediach społecznościowych wspólną wizualizacją

- opisywał portal.

>>> Jaśkowiak nieoczekiwanie został kontrkandydatem Kidawy-Błońskiej. Co to oznacza? Więcej w materiale:

Zobacz wideo

Kidawa-Błońska: Mam silną pozycję, prawybory to szansa ożywienia

Prawybory w PO zakończą się 14 grudnia tego roku, wówczas delegaci partii na konwencji krajowej wskażą zwycięzcę. Jak stwierdziła Kidawa-Błońska w TVN24, w jej ocenie te prawybory "są szansą ożywienia" dla PO. - Prawybory dają szansę, żeby nasza partia zorganizowała się lepiej. A czasy są trudne - oceniła.

Małgorzata-Kidawa Błońska wskazała też, że jest przekonana o tym, że "jej pozycja jest silna". Dodała przy tym: - Nigdy nie ma słodkiej pewności wygranej. Zawsze jest walka, gra.

Polityczka powiedziała też o swoich odczuciach, gdy ogłoszono jej kontrkandydatem Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania:

Byłam zaskoczona tylko tym, że po upływie terminu nikt nie wiedział, kto jest kandydatem, tylko pojawiła się jakaś koperta.

Później dodała, że to nie szef PO Grzegorz Schetyna "będzie namaszczał" kandydata na prezydenta, choć oceniła przy tym: - Jaśkowiak jest bliższy Grzegorzowi Schetynie.