Mateusz Morawiecki obiecał, że w weekend przeczyta raport o Banasiu. Nie zrobił tego do dziś

Rzecznik rządu Piotr Muller potwierdził, że Mateusz Morawiecki wbrew temu, co obiecywał w miniona sobotę, ciągle nie zapoznał się z raportem CBA w sprawie szefa NIK Mariana Banasia. Premier zobowiązał się do tego na antenie radia RMF FM.

Premier Mateusz Morawiecki w czasie sobotniej audycji RMF FM został zapytany o szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Jego majątek prześwietlało w ostatnim czasie Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z serią publikacji, wskazujących, że zebrany przez byłego szefa KAS i b. ministra finansów dobytek ma wątpliwe pochodzenie.

Morawiecki obiecał, że przeczyta raport CBA o Banasiu...

Szef rządu w sobotniej audycji powiedział Krzysztofowi Ziemcowi, że nie będzie komentował sprawy majątku Banasia, bo nie czytał jeszcze raportu CBA na jego temat. Zapewnił też, że zrobi to jeszcze w ten weekend:

Ja nie czytałem jeszcze w szczegółach tego raportu, który został przygotowany przez CBA, i właśnie w ten weekend mam zaplanowane to przeczytać. Jak będę miał wyrobiony pogląd w tej kwestii, będę mógł coś więcej powiedzieć.

... i słowa nie dotrzymał

Rzecznik rządu Piotr Muller potwierdził w środę rano radiu RMF FM, że wbrew złożonej obietnicy, premier Morawiecki raportu nie przeczytał. Ziemcowi obiecywał też, że jeśli raport CBA stawia w niekorzystnym świetle Mariana Banasia, to być może "zadzwoni do prezesa".

Czytaj też: Marian Banaś w Sejmie. Przedstawia komisji kandydatów na wiceszefów NIK [NA ŻYWO]

Oświadczenia majątkowe prezesa NIK

Sprawa oświadczeń majątkowych Mariana Banasia ma związek z informacjami, które przedstawił we wrześniu "Superwizjer" TVN. Z reportażu wynikało m.in., że prezes NIK-u był w posiadaniu kamienicy w Krakowie, którą wynajmował mężczyznom prowadzącym tam "hotel na godziny". Banaś przekonywał, że nie wiedział o tym, co dzieje się w budynku. Kamienicę miał otrzymać przed laty zgodnie z prawem od weterana, żołnierza AK w zamian za opiekę, a potem samodzielnie odremontować. Ostatecznie Banaś kamienicę sprzedał.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przez pół roku prowadziło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Choć wyników kontroli nie ujawniono, to według mediów, są one dla szefa NIK niekorzystne. Jak np. podawało radio RMF, ma chodzić o "niejasny sposób rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK".

 >>>Kim jest "Pancerny" Marian, bohater najnowszej afery PiS?

Zobacz wideo

Sprawa Mariana Banasia. To warto wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (148)
Mateusz Morawiecki obiecał, że w weekend przeczyta raport o Banasiu. Nie zrobił tego do dziś
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 28

  Nie będzie czytał, bo już ustalili na Nowogrodzkiej, że sprawie Banasia się łeb ukręci. Posiedzenie komisji do spraw kontroli państwa to była farsa.

 • frajtak

  Oceniono 32 razy 22

  Czeka, až przeczytają na nowogrodzkiej i wydadzą przekaż dnia oraz wytyczne dla Pinokia.

 • martha.wise

  Oceniono 32 razy 20

  Jak miał przeczytać?
  Kaczyński mu nie dał.

 • niktwazny126

  Oceniono 21 razy 15

  Co się będzie spieszył, niech sobie kryształ jeszcze porządzi, zasłużony przecież.
  Banaś zaproponował swoich zastępców i tak się zastanawiam, jakiego pokroju są to osoby, skoro nie przeszkadza im, że są promowane przez człowieka z wieloma zarzutami?

 • claudiusz

  Oceniono 20 razy 14

  premier ochrania Banasia bo sam jest czescia BANASIOWEJ REPUBLIKI!....panstwo przestalo dzialac....instytucje panstwowe upadly...Polska stala sie szmbem i posmiewiskiem swiata...

 • czechy11

  Oceniono 20 razy 14

  Rżnięcia głupa przez słupa układu mafijnego PiS ciag dalszy

 • abm1

  Oceniono 13 razy 13

  Banaś = Morawiecki. To kolesie, którzy dorobili się dużych majątków w mocno podejrzany sposób. Jeden drugiego będzie bronił do upadłego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX