"Umorzenie sprawy Pikula to w dużej mierze moja zasługa". Piotrowicz znowu tłumaczy przeszłość

Stanisław Piotrowicz, niedługo sędzia Trybunału Konstytucyjnego, powrócił do sprawy oskarżania opozycjonisty Antoniego Pikula. Jak stwierdził były prokurator w rozmowie z tvp.info: Pikul miał sprawę umorzoną i to jest moja w dużej mierze zasługa.

Były senator i poseł Prawa i Sprawiedliwości, prokurator stanu wojennego, obecnie wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Piotrowicz, tłumaczył się w rozmowie z portalem tvp.info ze swojej przeszłości.

Powrócił do postaci Antoniego Pikula, działacza opozycji w PRL - pod jego aktem oskarżenia widnieje podpis Piotrowicza. - Ten pan miał wypływ na moje życie tylko w jednym krótkim momencie. Kiedy mnie oskarżał - mówił w 2016 roku Pikul w rozmowie z TVN24.

Pikul pochodzi z Jasła, a od 2018 roku jest radnym sejmiku wojewódzkiego na Podkarpaciu, do którego dostał się z list Koalicji Obywatelskiej.

>>> Zjednoczona Prawica nie jest aż tak jednolita, jak się wydaje. Tu przykład nominacji dla Piotrowicza:

Zobacz wideo

Piotrowicz tłumaczy, dlaczego "Pikul zmienił narrację". "To jest klucz"

Swoją wersję wydarzeń sprzed 30 lat ma też Piotrowicz, który podkreśla, że przez wiele lat Antoni Pikul miał dobrze mówić na jego temat, ale później to się zmieniło. Dlaczego? Stanisław Piotrowicz twierdzi tak:

Dlaczego Pikul zmienił narrację? Był "jedynką" PO na Podkarpaciu w wyborach do sejmiku województwa, te wybory wygrał. Teraz kandydował do Sejmu na posła PO. To jest klucz. To są ważne fakty, które mogą rzucić światło na to, dlaczego Pikul przeszedł do ataku na mnie.

W rozmowie z portalem tvp.info Piotrowicz stwierdził, że ataki na niego zaczęły być wyprowadzane, gdy tylko stał się "twarzą reformy wymiaru sprawiedliwości", tymczasem on nie skazał żadnego opozycjonisty.

- Jeżeli ktoś mówi, że ja byłem zaangażowany w ściganie opozycjonistów, niech pokaże mi ofiary moich działań. Nie ma takich działań i tu mają wielki problem - przekonywał.

Piotrowicz: Sprawę Pikula umorzono, to moja w dużej mierze zasługa

Stanisław Piotrowicz opisał też, że to dzięki jego działaniom Pikul miał uniknąć skazania:

Pikul miał sprawę umorzoną i to jest moja w dużej mierze zasługa. Ja w tej sprawie wykonałem jedną czynność, która tę sprawę rozwaliła. I ja protokołem z tej czynności dysponuję, otrzymałem go z IPN.

Jak dowodził, do napisania aktu oskarżenia został zmuszony, a za niechęć do skazywania opozycjonisty stracił miejsce w prokuraturze w Jaśle:

By mnie dalej pognębić, przygotowano akt oskarżenia. Mnie już nie było w Jaśle. Przyjechał do mnie pracownik sekretariatu, bo szef polecił podpisać to oskarżenie. Wtedy już nie miałem problemu, by go podpisać, bo wiedziałem, że jest nieskuteczny.
Więcej o:
Komentarze (161)
Stanisław Piotrowicz kontra Antoni Pikul. Były prokurator: Pikul miał sprawę umorzoną i to jest moja w dużej mierze zasługa
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 37 razy 37

  Tydzień go katowali, zanim podpisał akt oskarżenia. A jak sie już pozbierał, to szybko znalazł jakiegoś bezdomnego, żeby mu nogi umyć.

 • maciek76

  Oceniono 33 razy 31

  By Piotrowicza dalej pognębić wybrano go do ekzekutywy PZPR, dowalono mu pochwałami a dobito Brązowym Medalem Zasłużony dla PRL. Prześladowany był zaiste, tak jak dla Jarosława było gorsze niż siedzenie w kryminale, że gnie internowali!!!! Paranoja!

 • kolor

  Oceniono 29 razy 29

  I pewnie jeszcze towarzyszu Piotrowicz razem z Kaczyńskim i Kujda komunę obalili

 • antonikarcz

  Oceniono 28 razy 28

  Komuchu nie brnij, susz te swoje kły, tylko nie brnij w otchłań absurdu.

 • ulisses-achaj

  Oceniono 23 razy 23

  Oto prawdziwy bohater walki z komuna o rzeczywistą niepodległość. Dać mu status opozycjonisty i Krzyż Wolności i Solidarności. To krzycząca niesprawiedliwość, że jeszcze ich mu nie nadano! Prokuratorzy, esbecy i milicjanci stanu wojennego, bez was nie byłoby wolnej Polski! Oto przekaz bezczelnego hucpiarza do matołów.

 • remo29

  Oceniono 22 razy 22

  Tak, kuwra, a upadek komuny to poniekąd zasługa mojego sąsiada, który kradł na zakładzie co popadło i komuna nie wytrzymała tego ekonomicznie. Że takie mendy po chodzą ulicami, a nie po spacerniaku...

 • samuel_winchester

  Oceniono 20 razy 20

  Już za moment prokurator Stanu Wojennego, przyjaciel Kaczyńskiego,
  dostanie od Dudy order Orła Białego za zasługi.

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 19 razy 19

  Powtarzaj to sobie ciulu, aż sam w to uwierzysz. (najlepiej 1000 razy jak mawiał Goebbels)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX