Michał Dworczyk: Rząd powoła pełnomocnika ds. polityki demograficznej. "Promocja tradycyjnej rodziny"

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział, że jeszcze dziś rząd przyjmie rozporządzenie, które ustanowi pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej. Wiadomo, że zostanie nim kobieta.

Michał Dworczyk był gościem radiowej Jedynki. W audycji "Sygnały Dnia" zapowiedział, że w środę 27 listopada rząd przyjmie rozporządzenie, na mocy którego zostanie ustanowiony pełnomocnik rządu do spraw polityki demograficznej. Szef kancelarii premiera wyjaśnił, że do obowiązków osoby powołanej na to stanowisko będzie należało przygotowanie projektu strategii demograficznej, "której celem jest zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny".

Kto zostanie pełnomocnikiem rządu ds. demografii? Michał Dworczyk wie, ale nie powie

Michał Dworczyk powiedział, że powołanie rządowego pełnomocnika do spraw polityki demograficznej jest dowodem na to, że dla Prawa i Sprawiedliwości kwestie związane z rodziną i dzietnością są bardzo istotne.

- Znalazło to również swój oddźwięk w expose pana premiera, gdzie podkreślał wielokrotnie, jak istotną kwestią jest problematyka wspierania polskich rodzin. I zresztą przekłada się to też na działania nasze nie tylko z minionej kadencji, a tutaj mieliśmy szereg ważnych wydarzeń i dobrych zmian, ale również na działania, które podejmujemy już w tej kadencji - mówił Michał Dworczyk.

Szef kancelarii premiera zaznaczył, że pełnomocnik ds. polityki demograficznej zostanie powołany przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg. Powiedział także, że zna nazwisko osoby, która obejmie to stanowisko, jednak go nie zdradził. Ze słów Michała Dworczyka wynika jednak, że będzie to kobieta.

- Myślę, że dzielą nas bardziej już dni na pewno niż tygodnie od powołania konkretnej osoby na to stanowisko - zapowiedział Dworczyk.

Michał Dworczyk o Magdalenie Biejat. "Powinna pamiętać, że nic nie jest dane raz na zawsze"

Zapytany o to, czy w związku z powołaniem rządowego pełnomocnika ds. polityki demograficznej posłanka Razem Magdalena Biejat może czuć się spokojna o swoje stanowisko w Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedział, że decyzje w sprawie komisji podejmą "parlamentarzyści w porozumieniu z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości".

- Pani przewodnicząca powinna pamiętać, że nic nie jest dane raz na zawsze - powiedział Michał Dworczyk. 

Przypomnijmy, że po kilku dniach od wyboru prezydium Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, a więc koalicjant Prawa i Sprawiedliwości, zażądała odwołania Biejat. Od tamtej pory zdaje się, że PiS nie wie, co w tej sprawie zrobić, choć Jarosław Kaczyński zapowiedział szybkie rozwiązanie sprawy

>>> Nowicka: Biejat jest matką 2 dzieci. Wiemy, jak wygląda rodzina Kaczyńskiego

Zobacz wideo
Więcej o: