Michał Dworczyk: Rząd powoła pełnomocnika ds. polityki demograficznej. "Promocja tradycyjnej rodziny"

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział, że jeszcze dziś rząd przyjmie rozporządzenie, które ustanowi pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej. Wiadomo, że zostanie nim kobieta.

Michał Dworczyk był gościem radiowej Jedynki. W audycji "Sygnały Dnia" zapowiedział, że w środę 27 listopada rząd przyjmie rozporządzenie, na mocy którego zostanie ustanowiony pełnomocnik rządu do spraw polityki demograficznej. Szef kancelarii premiera wyjaśnił, że do obowiązków osoby powołanej na to stanowisko będzie należało przygotowanie projektu strategii demograficznej, "której celem jest zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny".

Kto zostanie pełnomocnikiem rządu ds. demografii? Michał Dworczyk wie, ale nie powie

Michał Dworczyk powiedział, że powołanie rządowego pełnomocnika do spraw polityki demograficznej jest dowodem na to, że dla Prawa i Sprawiedliwości kwestie związane z rodziną i dzietnością są bardzo istotne.

- Znalazło to również swój oddźwięk w expose pana premiera, gdzie podkreślał wielokrotnie, jak istotną kwestią jest problematyka wspierania polskich rodzin. I zresztą przekłada się to też na działania nasze nie tylko z minionej kadencji, a tutaj mieliśmy szereg ważnych wydarzeń i dobrych zmian, ale również na działania, które podejmujemy już w tej kadencji - mówił Michał Dworczyk.

Szef kancelarii premiera zaznaczył, że pełnomocnik ds. polityki demograficznej zostanie powołany przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg. Powiedział także, że zna nazwisko osoby, która obejmie to stanowisko, jednak go nie zdradził. Ze słów Michała Dworczyka wynika jednak, że będzie to kobieta.

- Myślę, że dzielą nas bardziej już dni na pewno niż tygodnie od powołania konkretnej osoby na to stanowisko - zapowiedział Dworczyk.

Michał Dworczyk o Magdalenie Biejat. "Powinna pamiętać, że nic nie jest dane raz na zawsze"

Zapytany o to, czy w związku z powołaniem rządowego pełnomocnika ds. polityki demograficznej posłanka Razem Magdalena Biejat może czuć się spokojna o swoje stanowisko w Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedział, że decyzje w sprawie komisji podejmą "parlamentarzyści w porozumieniu z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości".

- Pani przewodnicząca powinna pamiętać, że nic nie jest dane raz na zawsze - powiedział Michał Dworczyk. 

Przypomnijmy, że po kilku dniach od wyboru prezydium Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, a więc koalicjant Prawa i Sprawiedliwości, zażądała odwołania Biejat. Od tamtej pory zdaje się, że PiS nie wie, co w tej sprawie zrobić, choć Jarosław Kaczyński zapowiedział szybkie rozwiązanie sprawy

>>> Nowicka: Biejat jest matką 2 dzieci. Wiemy, jak wygląda rodzina Kaczyńskiego

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (78)
Michał Dworczyk: Rząd powoła pełnomocnika ds. polityki demograficznej. "Promocja tradycyjnej rodziny"
Zaloguj się
 • samuel_winchester

  Oceniono 26 razy 22

  Najlepszy będzie zwykły poseł Jarosław K.
  Ma ogromne doświadczenie na tym polu!

 • antropoid

  Oceniono 25 razy 21

  I KOLEJNA FUCHA dla pociotka jest :)))

  Płódźta się poloki ile wlezie, słuchajta "dobrodzieja" (on się zna na wszystkim, na rodzinie też), a my wam powiemy, że jesteście dumni, najlepsi na planecie i postawimy wam "łuki triumfalne"!

  Za wasze pieniądze :)

 • brave48

  Oceniono 26 razy 20

  "tradycyjna polska rodzina" - ojciec pijak, matka na zasiłku i dzieci 500+ ...

 • ps11111ps

  Oceniono 22 razy 20

  Może Martusia? Dziewczyna robi co może żeby tylko wspomóc demografię.

 • fakiba

  Oceniono 22 razy 18

  Nierząd niech powoła pełnomocnika od rozumu bo przydał by się natychmiast :)

 • 1627cd1410

  Oceniono 16 razy 14

  to element układu z kościołem. Nie zaostrzą polityki antyaborcyjnej, bo przegrają, ale kościołowi oczy zamydlą, że niby nawet powołali rzecznika..
  zostanie nim zapewne: kaja godek!!

 • me_on_gazeta

  Oceniono 16 razy 12

  "Tradycyjna rodzina" to jest jaka? Matka, wódka i przemoc w domu?

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 12

  Pełnomocnik do spraw polityki demograficznej. Kiedyś mówili że cudownym panaceum na demografię ma być 500 plus. Kłamali?
  Teraz pełnomocnik demograficzny będzie promował tradycyjną rodzinę.
  Tylko że promowana przez pis tradycja kojarzy się ze wszystkim co najgorsze. Z rozmodlonym ciemnym ludem broniącym pedofilii w kosciele i kobietami w roli kur domowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX