Kaczyński przekonuje, że Piotrowicz "starał się łagodzić represje". "Trzeba mieć Polaków za ciemny naród..."

Były prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowicz - zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - "należał do tej grupy prokuratorów i sędziów, którzy starali się maksymalnie łagodzić represje". Argumentacja prezesa PiS nie przekonuje jednak opinii publicznej. Były szef MSW przypomniał postać Zbigniewa Wassermana i stwierdził, że Piotrowicz przy nim "jest jakąś kreaturą". Kolejny z komentatorów ocenił natomiast, że "trzeba mieć Polaków za ciemny naród, żeby wciskać im taką ciemnotę".

Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" wymieniał liczne zasługi kandydata PiS do Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza. - Nie zrobił nic złego, więcej - pomógł, co wymagało pewnej determinacji, gotowości do rezygnacji z awansów, zgody na degradację. To wcale niemało. Był więc w PZPR, ale należał do tej grupy prokuratorów i sędziów, którzy starali się maksymalnie łagodzić represje - przekonywał.

- Powiedzmy jasno: Stanisław Piotrowicz jest zły, ponieważ nie jest po właściwej stronie i - jak już mówiłem - prowadził reformę sądownictwa. Każdy rozsądny człowiek powinien to wiedzieć, bo w tym właśnie tkwi przyczyny tych wściekłych ataków - dodał prezes PiS. Wywiad i deklaracje Kaczyńskiego odbiły się szerokim echem. Na Twitterze można znaleźć dziesiątki komentarzy na ten temat.

Co w zamian za głosowanie za Piotrowiczem? Bortniczuk odpowiada: 

Zobacz wideo

"I dlatego w PRL został jako prokurator odznaczony za zasługi, pilność, wydajność i dyscyplinę Brązowym Krzyżem Zasługi? I dlatego na to łagodzenie nigdy nie przedstawił obiecywanych dowodów? Trzeba mieć Polaków za ciemny naród, żeby wciskać im taką ciemnotę" - napisał Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

- Znam wielu prokuratorów z czasów stanu wojennego, wszyscy bardzo wysoko oceniają pana Piotrowicza, był wtedy bardzo zaangażowanym prokuratorem, świetnie wypełniał swoje funkcje - mówił w Polskim Radiu poseł Andrzej Rozenek.

"Już wiem, że pan Piotrowicz był podporą opozycji demokratycznej w PRL. Teraz czekam, aż Jarosław Kaczyński wyjawi bohaterskie zasługi swego ulubieńca w walce z pedofilią w Kościele" - ironizował Rafał Madajczak z ASZDziennika.pl

"Jarosław Kaczyński broni Piotrowicza, [że] 'łagodził represje'. Znalem takiego prokuratora, zawdzięczam mu wolność w stanie wojennym, wyciągnął mnie ze sprawy karnej, ryzykował więcej niż ja: Zbigniew Wasserman. Przy nim Piotrowicz jest jakąś kreaturą. To są teraz współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego" - napisał były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

"Dzisiaj Stanisław Piotrowicz również łagodzi represje. Wobec sędziów. Mało o tym wiemy, fakty wyjdą na jaw w 2056 roku" - żartował generał brygady Jarosław Stróżyk.

Więcej o:
Komentarze (178)
Kaczyński przekonuje, że Piotrowicz "starał się łagodzić represje". "Trzeba mieć Polaków za ciemny naród..."
Zaloguj się
 • supertiumacz

  Oceniono 50 razy 48

  "należał do tej grupy prokuratorów i sędziów, którzy starali się maksymalnie łagodzić represje"

  Ciumkającemu księdzu także?

  Już mnie mdli od tego pchającego się na afisz Piotrowicza.
  Dlaczego mu tak zależy? Bo dobra fucha się trafiła?

 • misiaszm

  Oceniono 45 razy 43

  Kaczyński sprawdza jak tępy jest polski naród. Doszedł już do takiego ekstrema że nazywa nazywa wiernego UBecji pachołka bohaterem a idioci dalej to łykają. Co następne? Może propozycja smarowanie sobie głowy własnym kałem w miesiączkę ? Patrząc na zdebilenie chętni się znajdą.

 • antropoid

  Oceniono 33 razy 33

  "Balbina" - kto normalny ci jeszcze wierzy, stary, bezczelny kłamczuchu?

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 28 razy 28

  A może nie wiemy o współpracy Kaczyńskiego z prokuratorem Piotrowiczem?
  Tej współpracy sprzed 4.06.1989.

 • krzywelustro

  Oceniono 24 razy 24

  Męczeński żywot prokuratora Piotrowicza – ofiary martyrologii komunistycznej
  * w latach osiemdziesiątych wielokrotnie brutalnie awansowany,
  * siłą wcielony do aktywu PZPR,
  * w 1984 roku niesłusznie oskarżony o wzorową dyscyplinę i nadzwyczaj wysoką wydajność w pracy oraz o zaangażowanie społeczno-polityczne, a w rezultacie bestialsko odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

 • staszek_ptaszek

  Oceniono 26 razy 24

  Bo Piotrowicz, według Kaczyńskiego, to 'lepszy sort' prokuratury komunistycznej. Bo już wtedy bronił księży pedofili, a to się ceni!

 • brave48

  Oceniono 25 razy 23

  jedna szuja broni drugą szuję ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX