PiS wciąż kluczy wokół Magdaleny Biejat. Szef KPRM: Żadna funkcja nie jest dana raz na zawsze

Zdaje się, że politycy PiS nadal nie wiedzą, co mają zrobić z Magdaleną Biejat, posłanką Razem, która przed dwoma tygodniami została wybrana na przewodniczącą komisji rodziny. Tym razem do sprawy odniósł się szef KPRM, który enigmatycznie stwierdził, że o przewodniczeniu komisji zdecydują parlamentarzyści.

Nie ustaje burza wokół powołania Magdaleny Biejat na przewodniczącą Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Posłanka Razem objęła to stanowisko w związku z sejmową arytmetyką - część komisji przypada opozycji, choć większość w każdej z nich i tak ma PiS. Po kilku dniach od wyboru prezydium komisji Solidarna Polska, koalicjant PiS, zażądała odwołania Biejat. Wówczas Jarosław Kaczyński zapowiedział szybkie "rozwiązanie sprawy". - Nic nie jest dane raz na zawsze i potrafimy przyznać się do błędu - mówił z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, jednocześnie zaprzeczając swojej wypowiedzi sprzed kilku dni, kiedy w rozmowie z Gazeta.pl zadeklarował, że PiS "szanuje zwyczaje parlamentarne" i skrytykował Solidarną Polskę.

W środę sprawę skomentował - znów bez konkretnej deklaracji - Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. 

Pani przewodnicząca powinna pamiętać, że nic nie jest dane raz na zawsze. Żadna funkcja nie jest dana raz na zawsze. O tym, kto będzie przewodniczącym tej komisji, zadecydują sami parlamentarzyści w porozumieniu z kierownictwem PiS-u. To sprawa normalna, że tego rodzaju decyzje polityczne zapadają w ten sposób

- powiedział w radiowej Jedynce Dworczyk, tak jak gdyby Biejat nie została już wybrana przez parlamentarzystów w porozumieniu z kierownictwem PiS-u. 

Magdalena Biejat: Dziwi mnie pan prezes

Sama Biejat odniosła się do wypowiedzi polityków PiS w Radio TOK FM. - Dziwi mnie, że pan prezes tak bardzo nie rozumie, na czym polega przewodniczenie komisji. Przecież jest dużo bardziej doświadczonym posłem niż ja - powiedziała Biejat o Kaczyńskim. Polityk mówił też o tym, że PiS "nie dopuści do tego, by ktoś przeprowadzał eksperymenty, których efektem będzie krzywdzenie dzieci i rozbijanie rodziny". - Nie wiem, jakie eksperymenty miałby przeprowadzać szef jakiejkolwiek komisji, naszym zadaniem jest kierowanie jej pracami a decyzje zapadają zawsze większością głosów. Przypominam, że w każdej komisji to PiS ma większość - tłumaczyła posłanka Razem. 

Nowicka: Biejat jest matką 2 dzieci. Wiemy, jak wygląda rodzina Kaczyńskiego

Zobacz wideo

Biejat podkreśliła również, że niejednokrotnie zapewniała, że będzie "dopuszczała do dyskusji nad wszystkimi projektami, niezależnie, kto je wniesie, że jest za dialogiem, za konstruktywną pracą". - I jestem przekonana, że możemy się w wielu tematach dotyczących polityki socjalnej porozumieć. Niestety nie dano mi szansy się wykazać, bo PiS odrzucił wniosek o skierowanie ustawy o Funduszu Solidarnościowym do Komisji Polityki Społecznej - dodała.

Czytaj też: Fenomen Magdaleny Biejat. Jak mało znana debiutantka objęła ważną komisję? "Ona ma wszystko poukładane"

Więcej o:
Komentarze (9)
PiS wciąż kluczy wokół Magdaleny Biejat. Szef KPRM: Żadna funkcja nie jest dana raz na zawsze
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 13 razy 11

  Pani Poseł Biejat może (a wręcz powinna) zostać odwołana z funkcji przewodniczącej, ale pod warunkiem, że nie będzie sobie z przewodniczeniem pracom komisji rady dawać (jak onegdaj przewodniczyć komisji nie potrafił Stasiek, co go do zasiadania w trybunale wysłali). Skoro żadne posiedzenie komisji się jeszcze nie odbyło, dyskusja o jej odwołaniu jest bezprzedmiotowa.

 • tom_aszek

  Oceniono 10 razy 10

  " politycy PiS nadal nie wiedzą, co mają zrobić z Magdaleną Biejat, posłanką Razem, która przed dwoma tygodniami została wybrana na przewodniczącą komisji rodziny. "

  A takiej możliwości, żeby w ogóle nic z nią nie robić nie biorą pod uwagę?

 • jurek4491

  Oceniono 10 razy 10

  O co chodzi , przecież Biejat nawet nie piardnęla a taka jest jazda - komisje jeszcze nie pracują .

 • siekier35

  Oceniono 7 razy 7

  przecież jarek wie wszystko o rodzinie przez pryzmat swojej rozbuchanej dziewicy bratanicy .
  i wyciaga z tego wnioski,ma 'wnuki' z wielu ojców i sakramentów ale jednej madki.
  wiec to dla niego prosty wzór rodziny i powszechnie zrozumiały jak wstęga mobiusa

 • podporucznikdub

  Oceniono 6 razy 6

  Oto Polska Właśnie w całym swym majestacie. Jak kilkaset lat temu wpuściliśmy zaborców bez wystrzału.

 • maciek76

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby którykolwiek z wypowiadających te słowa polityków zaślepienie władzą pozwoliło na chwilę refleksji i odniesienie ich do pełnionych przez nich stanowisk...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX