Sprawa pedofila z Tylawy obciąża Stanisława Piotrowicza? Bortniczuk: Pewnie dumny z niej nie jest

W Porannej Rozmowie Gazeta.pl Kamil Bortniczuk z Porozumienia został zapytany, czy sprawa nadzorowania w czasach PRL sprawy księdza pedofila z Tylawy obciąża Stanisława Piotrowicza. - Myślę, że Stanisław Piotrowicz dumny z tej sprawy nie jest - odpowiedział.

Gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl był Kamil Bortniczuk, który dostał się do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości z okręgu 21 (województwo opolskie). Poseł Porozumienia był pytany m.in. o wybranego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza, który w przeszłości należał do PZPR i jako prokurator wypowiadał się w sprawie księdza-pedofila z Tylawy, który został skazany na dwa lata więzienia za molestowanie sześciu dziewczynek (Piotrowicz jako prokurator mówił, że "dzieci były szczęśliwe", a w zachowaniu księdza "nie było podtekstu seksualnego"). Na pytanie, czy sprawa tego, jak Piotrowicz nadzorował śledztwo dotyczące księdza z Tylawy, obciąża go, Bortniczuk odparł:

Absolutnie niezręczna sytuacja. Pewnie też Stanisław Piotrowicz dumny z tej sprawy nie jest, bo pełniąc obowiązki rzecznika prokuratury musiał tę sprawę Polakom tłumaczyć

Jak dodał, skoro Piotrowicz został sędzią TK, to "spełnia wymagania niejasno określone w prawie jako 'nieskazitelny charakter'". - Znaleziono jakąś starą wypowiedź w starej sprawie i dzisiaj naprawdę będziemy o "ciumkach" rozmawiać? - mówił Bortniczuk. Podkreślił również, że on sam nie ma żadnych zastrzeżeń do współpracy z Piotrowiczem w Sejmie. 

Więcej o:
Komentarze (40)
Sprawa pedofila z Tylawy obciąża Stanisława Piotrowicza? Bortniczuk: Pewnie dumny z niej nie jest
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 28

  Bortniczuk jesteś oślizgły jak mało kto. Nie widzisz powodu żeby rozmawiać o "ciumkach". Bo to stara sprawa?

 • marikfox

  Oceniono 16 razy 16

  Piotrowicz. Sedzia TK. Wywodzi sie z PZPR. Prokurator stanu wojennego. Wsadzal opozycjonistow do wiezienia. Zostal odznaczony przez komunistyczne wladze. Zaslynal z obrony ksiedza pedofila. Obecnie sedzia TK.
  Jestem dumny z naszego kraju. Odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku.

 • zwolay

  Oceniono 12 razy 12

  Z przerażeniem zauważam że młoda generacja pisowców jest jeszcze bardziej zdemoralizowana i zakłamana niż stara gwardia. Oglądaliście rano rozmowy Piaseckiego z rzecznikiem rządu Polecam.Kręcił jak szewc kopytem nie mrugnąwszy okiem a Piasecki go pięknie zapędził w kozi róg.

 • kazek100

  Oceniono 12 razy 10

  Och, jakiż to Bortniczuk jest pobłażliwy, och, naprawdę musimy o tym rozmawiać?
  Gdyby to chodziło o jakiegoś waszego politycznego przeciwnika, to byście mu w tvp wyciągnęli wszystkie rodzinne brudy do pięciu pokoleń wstecz.
  Bortniczuk, brzydzę się tobą.

 • barrt21

  Oceniono 10 razy 10

  jedynie słusznie brunatne polskie dziadostwo sobie zawsze znajdzie jakiegos politruka-aparatczyka

 • czechy11

  Oceniono 9 razy 9

  Lachociagi Kaczyńskiego są w stanie mowić nawet ze morze to góry a góry to morze. Byle partia kazała.

 • Giordano Bruno

  Oceniono 7 razy 7

  Ten to by nawet zjadł pieluchomajtki Kalksteina i jeszcze by się oblizał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX