Odwołał go Ziobro, gdy orzekł ws. list do nowej KRS. Teraz komentuje: Nie można bać się polityków

- Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę - oznajmił sędzia Paweł Juszczyszyn, który w poniedziałek został nagle odwołany z delegacji przez Zbigniewa Ziobrę. Juszczyszyn niedawno wydał postanowienie, w którym domagał się listy poparcia kandydatów na członków nowej KRS.

Sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie Paweł Juszczyszyn został w poniedziałek 25 listopada odwołany ze swojej delegacji do SO w Olsztynie. Delegację odwołał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a stało się tuż po tym, jak Juszczyszyn wydał wyrok, który wiąże się ze sprawą publikacji list poparcia dla kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

20 listopada sędzia Paweł Juszczyszyn wydał postanowienie, w którym nakazał szefowi Kancelarii Sejmu "przedstawienie dokumentów w postaci zgłoszeń oraz wykazów obywateli i sędziów popierających kandydatów na członków nowej KRS oraz oświadczeń obywateli lub sędziów o wycofaniu poparcia dla tych kandydatów". Co więcej, nakazał to szefowi Kancelarii Sejmu pod rygorem grzywny.

>>> PiS ma z wymiarem sprawiedliwości mnóstwo problemów. Tu podsumowanie, jakich:

Zobacz wideo

Dlaczego? Juszczyszyn rozpatrywał apelację w sprawie cywilnej, w której wcześniej orzekał sędzia nominowany właśnie przez nową KRS. Sprawa stała się głośna, ponieważ spór o upublicznienie list poparcia dla kandydatów do KRS trwa od kilku miesięcy. Na razie, mimo wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, wciąż nie podano list do informacji publicznej.

Juszczyszyn: Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę

26 listopada, dzień po odwołaniu delegacji, Paweł Juszczyszyn pojawił się przed kamerami i podczas krótkiego wystąpienia odczytał swoje oświadczenie.

W związku z odwołaniem mnie z delegacji do SO chcę podkreślić, że prawo stron do rzetelnego procesu, jest dla mnie ważniejsze od mojej sytuacji zawodowej. Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę

- oznajmił Juszczyszyn, co odnotowały m.in. kamery RMF FM. Sędzia zaapelował też do koleżanek i kolegów z wymiaru sprawiedliwości, by pamiętali o rocie ślubowania sędziowskiego i dalej orzekali "niezawiśle i odważnie". Po odczytaniu stanowiska sędzia odmówił udzielania odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

Więcej o:
Komentarze (130)
Paweł Juszczyszyn odwołany z delegacji przez Zbigniewa Ziobrę. Sędzia: Nie można bać się polityków
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 70 razy 70

  No cóż, Pan Sędzia ma coś, czego panu ministrowi najwyraźniej brakuje.

  Ma jaja.

 • saviour

  Oceniono 45 razy 45

  odważniejszy niż cały Marsz Kominiarek i Petard razem wzięty.

  szkoda, że wróciły czasy, gdy ludzie przyzwoici poddawani są testom swojej wytrwałości.

  staram się nie fantazjować o zemście. jeśli jednak pisoskie mendy zapłacą w przyszłości pieniędzmi, wolnością i marginalizacją społeczną, to ucieszę się. Pokładam nadzieję tylko w Lewicy i KO bez Shityny.

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 32

  "Nie można bać się polityków"
  -----
  I wszystko zostało powiedziane!
  Moje ogromne uznanie dla kurażu, dla prawdy mówionej głośno i wprost w oczy bandy gangsterów sekto-mafijnych, BO NIE POLITYCZNYCH w tym przypadku, łamiących notorycznie Konstytucje, odkąd ‘dorwali się’ do władzy!

 • 123waz

  Oceniono 29 razy 27

  jest coraz mniej takich sędziów, coraz bardziej boją się degradacji, a przecież nic nie trwa wiecznie , i kiedyś Ziobro i jego klika stanie przed obliczem Temidy , oby była surowa do bólu. DEzis Pani sedzia Dałkowska stoac z Ziobra podpisała akt degradacji sedziego z Olsztyna. Jak patrzy w lustro na siebie. Zero

 • kris19602

  Oceniono 25 razy 25

  Wielkie brawa i szacunek za odwage. Wczesniej czy pozniej, ale wroca czasy gdy przyzwoitosc, uczciwosc znowu beda cnotami, a poddanczosc, lizusostwo i miernota charakteru wyladuja na smietniku historii.

 • evergreen111

  Oceniono 25 razy 25

  Mam nadzieję doczekać czasów, gdy magister Zero pójdzie za kratki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX