Grodzki popiera pomysł łuku triumfalnego. Ale ten w mediach "przypomina otwieracz do piwa"

Tomasz Grodzki, nowy marszałek Senatu, był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl. Odniósł się do pomysłu budowy łuku triumfalnego w Warszawie i skrytykował krążący w mediach projekt pomnika na Wiśle.

Tomasz Grodzki był gościem Łukasza Kijka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Grodzki został przed dwoma tygodniami wybrany na marszałka Senatu. W programie komentował pojawiające się pomysły upamiętnienia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej łukiem triumfalnym na Wiśle. Grodzki powiedział, że jest zadowolony, że "chcemy upamiętniać zwycięstwa, bo w Polsce lubujemy się w upamiętnianiu klęsk". - Łuk triumfalny jako taki - nie miałbym nic przeciwko temu. Natomiast ten kształt, jaki się pokazał w mediach, kompletnie mi nie odpowiada, przypomina otwieracz do piwa - powiedział. Dodał, że jeśli traktuje się pomysł poważnie, to rozpisano by konkurs na projekt, miejsce itd.

Więcej o:
Komentarze (32)
Grodzki popiera pomysł łuku triumfalnego. Ale ten w mediach "przypomina otwieracz do piwa"
Zaloguj się
 • jtby

  Oceniono 15 razy 15

  Celne porównanie. I jeszcze na wodzie. Jak tu odprawiać patriotyczne masówki ? Brakami ludzi dowozić, czy jakieś mosty pontonowe i platformy. Staremu tow. Pietrzakowi już do reszty pomieszało się w głowie.

 • podporucznikdub

  Oceniono 11 razy 11

  Szanowni Państwo. Po pierwsze cios napastnikom zadano pod Radzyminem i tam powinien stanąć łuk tryunfalny np nad trasą S8. Po drugie decydujący cios zadała Maryja doprowadzając czerwone hordy do panicznej ucieczki i ziweczenie łuku powinno zawierać jakiś symbol Maryjny. Po trzeciej obiekt jest projektem naczelnego Kabaracierza lat 1976-1989 i to on godzien jest sfinansować całe dzieło.

 • dyskootantka

  Oceniono 11 razy 11

  Z tym otwieraczem do piwa trafił, to samo powiedziałam. Jak postawią ten łuk na Wiśle, to będą wieczne problemy, a to susza, a to wysoki stan wody. A pomnik w Warszawie który ma upamiętnić to zwycięstwo chyba jest w trakcie załatwiania, konkurs chyba jakiś czas temu miasto ogłosiło.

 • fctheduck

  Oceniono 11 razy 9

  Super!!! PiSiory mają teraz gigantyczny problem, bo żaden pisowski aparatczyk nie ma nawet ułamka tej klasy. Widać tę rozpacz w zmasowanym ataku pisowskich trolli na Pana Marszałka:)

 • nutka7.17

  Oceniono 9 razy 7

  Tak, w tym "dobrobycie" brakuje nam tylko łuku tryumfalnego do szczęścia. Durny ten naród i jego wybrańcy, wynika z tego że nie tylko katopislamiści są szurnięci na tle boguojczyźnianego zatroskania. Dno dna.

 • x27x27

  Oceniono 7 razy 7

  A mnie się kojarzy z tym, że : kiedy maluszek (który już chodzi) i ma "bukse ful", tj. pełne gacie to chodzi z szeroko rozstawionymi nóżkami.

 • mallana

  Oceniono 1 raz 1

  Marna podróba Wieży Wolności w Teheranie.

 • adalberto3

  Oceniono 3 razy -1

  Tylko nie w nurcie rzeki ! Urzędnicy ratusza gotowi są kijem zawrócić Wisłę i budowlę regularnie olewać fekaliami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX