Komentarze (334)
Dlaczego PiS boi się Lewicy. Wszystkie atuty Lewicy.
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • leming_13

  Oceniono 7 razy 7

  Dobrze ze są, Tak tak. Nie wspomina juz ta lewica niestety, ze koszty bede jeszcze większe i dlugo trzeba bedziw czwkac. Trzeba bedzie zabrac Bireckiemu, kościołowi, górników zakopac w końcu w dole. Wstrząśnie to gospodarką rodzacej sie oligarchii tak mozolnie budowanej prze PiS a wcześniej przez Tuska. Czy wsrod nich beda same krysztalowe charaktery? Czy bedzie jak zwykle? Kobiet wciaz brak.

 • angus1000

  Oceniono 13 razy 7

  Po szóste, PiS to partia typowo socjalistyczna więc kogo się mają bać jak nie lewicy? W poprzednim sejmie nie mieli konkurencji a teraz mają.

 • Andrzej Spyrka

  Oceniono 6 razy 6

  Ktos musi to bydlo rozgonic na cztery wiatry . Zandberg to facet z jajem.....do dziela ?

 • owca888

  Oceniono 7 razy 5

  "Nie trzeba Herculesa Poirota", żeby wiedzieć, o czym parę osób na tym forum już dawno nieraz pisało, w tym ja, że wahadło za mocno odciągnięte w prawo strzeli w zgniłą "mordę" tego, kto je odciągnął i "wahnie się" w lewo.
  JesZcze trochę, a na nich będę głosować.

 • wesslingharald

  Oceniono 7 razy 5

  Lewico, nie przeginaj z paradami gejów i afektem do imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. W tych tematach radzę umiar, bo polegniecie. Pan Zandberg już raz to przerabiał. :/

 • Pan Czyścioch

  Oceniono 9 razy 5

  Platforma dzięki Grzesiowi uśmiech colgate nie istnieje. Jego program "odsunąć pis od władzy " pogrążył tę partię. Szkoda.

 • kukunapniu

  Oceniono 4 razy 4

  "Kluczowe dla układu sił na opozycji będą wybory prezydenckie. Jeśli kandydat Lewicy zdobędzie mocny trzeci wynik, a już zwłaszcza, jeśli wejdzie do drugiej tury, akcje Lewicy gwałtownie skoczą do góry. Jednocześnie akcje Platformy zaczną pikować, więc może dojść do zmiany na czele opozycji."

  z tym ze lewica nie koniecznie musi zyskiwać kosztem KO, będzie zyskiwać kosztem zarówno KO jaki i PIS, obecne sondaże gdzie PISowi ubyło 4% (mają 39% poparcia) mogą być oznaką że część wyborców znalazła już sobie lepsze miejsce na realizacje swoich socjalnych transferów

 • heleonore

  Oceniono 6 razy 4

  Wszystko to racja, tylko, że jak Lewica będzie bardzo głośno mówić, że to co proponuje PiS ne jest żadnym państwem dobrobytu i pokazywać swoje pomysły i znajdzie to odzwierciedlenie w sondażach, to PiS wyciądnie na tapetę tematy zastępcze: aborcję, małżeństwa par jednopłciowych, czy inną obyczajówkę żeby z jednej strony odwrócić uwagę od tego, gdzie są prawdziwe problemy (np. służba zdrowia) a z drugiej wciągnąć Lewicę w spór ideologiczny i zochydzić ją wyborcom bardziej konserwatywnym, ale którzy przyklasnęliby pomysłom na poprawę sytuacji w służbie zdrowia. Wszystko zależy od tego czy Lewica będzie potrafiła zareagować na takie prowokacje nie zrażając swojego twardego elektoratu, dla którego tematy światopoglądowe są ważne.

 • kotmiki

  Oceniono 6 razy 4

  Pinokio został rozjechany po odczytaniu swoich kłamstw , Zandberg ściągnąl mu gacie !!!

 • threemen

  Oceniono 4 razy 4

  Cieszy staczanie się gumofilców - rozbijaczy opozycji.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 4 razy 4

  Ludzie powinni wstać z kolan i policzyć sobie. 880 złotych tak zwanej 13 podzielone na 12 miesięcy to daje 73,33 złotego. To naprawdę niewiele na te podwyżki które rząd nam zgotował. Mogli i jeden punk procentowy obniżyć podatki to wszyscy by na tym skorzystali. Wszystko drożeje a oni nam wmawiają że jest dobrze bo babcie dostaną 13. Na dodatki dla niepełnosprawnych pieniędzy nie było a na duperele zawsze pieniądze są. Ludzie umierają w kolejkach na SORach bo brakuje lekarzy a dwie gwiazdy wyglądające jak panienki z taniego burdelu zarabiają po 60 tysięcy miesięcznie. Sądy skazują ludzi na więzienie za kradzież batonika a nijaki pan Banaś jest niezniszczalny i nietykalny mimo przekrętów i dziwnych oszustw. Tego już się nie da ukryć i nie da się zaprzeczyć.

 • guillermo

  Oceniono 8 razy 4

  Utrzymanie a wręcz polepszenie pomocy socjalnej jest możliwe bez dodatkowego obciążania Polaków pracujących i przedsiębiorców. Wyznaczy zmienić kierunek strumienia pieniędzy z budżetu i redystrybucję dochodów. PiS jechał na konionkturze i popycie wewnętrznym, gdzie wzrost gospodarczy osiągnąłby nawet gdby był premierem jeden z kotów prezesa. Problem polega na tym, że przy okazji musiał wyżywić tysiące popleczników kt poszli do spółek SP oraz Agencji, rozdmuchać największą w historii administrację i Służbę Cywilną, gdzie nepotyzm osiąga rekordowe rozmiary. Obsadzanie "swoimi" dyletantami spółek SP, partyjniactwo budżetowe spowodowało słabe notowania na giełdzie i spadek dochodów. Np. spółki energetyczne w całej UE osiągają rekordowe wyniki, a Energa zaliczyła 30 proc. zjazd. Do tego dodamy bogoojczyźnianą otoczkę, jakieś fundusze narodowe na "kulturę", mnóstwo podjerzanych inwestycji np. lotnisko w Radomiu, przekop Mierzei, lotnisko centralne, samochód elektrzyczny Ursus, dokapitalizowanie z budżetu KK oraz brak opodatkowania i mamy nasze brakujące pieniądze na emeryturę i rentę minimalną oraz waloryzację 500 +. Jak przyjdzie kryzys PiS, KK i ich kumple, rodziny są już zabezpieczeni, oni z kryzysu wyjdą suchą stopą, gdyż już się nachapali, dlatego drenują Państwo i olewają dyscplinę finansową. To jest szkodnictwo.

 • myszoptak

  Oceniono 3 razy 3

  Państwo dobrobytu dla Banasia. I spółki.

 • tumaxer

  Oceniono 5 razy 3

  PiS nie boi się lewicy. PiS boi się tylko odpowiednio dużego tłumu a to i tak tylko kwestia czasu aż wszystko spacyfikują.

 • wojteksta

  Oceniono 5 razy 3

  Niestety z grupą młodych chętnych dostali się również "betonowi", jak choćby stary komuch Dyduch z Wałbrzycha, czy Senyszyn. Ale za młodych trzymam kciuki

 • czechy11

  Oceniono 3 razy 3

  Dzięki lewicy Bedxiemy mogli skorzystać z pieniędzy przeżywanych przez klechy⚠⚠⚠

 • wujekdolf

  Oceniono 5 razy 3

  cierpliwie poczekamy i się was prawicowe ciule dojedzie :) a nie mówiłem? cierpliwości...

 • spectator_zm

  Oceniono 9 razy 3

  Na partię Zandberga Razem głosowałem już na poprzednich wyborach, ale wtedy nie miała szans na wejście do sejmu. Teraz z zjednoczoną Lewicą się udało i bardzo się z tego cieszę. Mam już dość rządów nieudaczników, PiS-u i Platformy! Musi przyjść nowa siła, która zmiecie pod dywan obydwa te ugrupowania. I choć wiem, że nie nastąpi to szybko, to jednak dzięki takim ludziom jak Zandberg, jest na to nadzieja...

 • bardzozimnylk

  Oceniono 7 razy 3

  Czy to nie pezypadkiem Pan Zandberg swoim fochem w 2015 roku nie oddał pełni absolutnej władzy kaczorowi ? To on jest winny temu całemu burdelowi ktory teraz mamy. Nikt inny

 • olal.bana.gw

  Oceniono 11 razy 3

  A Grzesiu ma to wszystko w szeroko pojetej doopie. Dla niego liczy sie wlasny stolek i zachowanie pozycji szefa PO/KO. Wybory prezydenckie beda kolejnymi przegranymi Grzesia. No problem, palant idzie na rekord przegrania wiekszej ilosci glosowan niz knut. Alleluja Grzesiu i do kibla historii.

 • krzycho-60

  Oceniono 9 razy 3

  Czepiliście się Żydów jak gó... okrętu, prawicowe zyeby. Genetyczne, dodam.

 • junk92508

  Oceniono 10 razy 2

  Model grecki - na zmianę rządy lewicy położnej i bezbożnej zbudowały tam
  prawdziwe państwo dobrobytu...

 • kuma1

  Oceniono 7 razy 1

  Boi się nie polityków Lewicy tylko takich samych złodziei , pod płaszczykiem pomocy wybrańcom społecznym. Jak obrabiać bogatych by napychać własne kieszenie, mogą iść w zawody z PIS. Ustawa w sprawie 30 krotności jest idealnym obrazem wspólnego obrabiania tych samych grup społecznych z wyników ich inicjatywy i umiejętności.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 7 razy 1

  Paniczny strach lewicowego rządu przed lewicową opozycją.

 • sunzi15

  Oceniono 7 razy 1

  Artykul zamowiony przez Wydzial dywersji i propagandy PiS
  dla wsparcia wysilkow Lewicy - 5-tej Kolumny PiS, w wysikach
  roz PiS dzielu opozycji i oslabienia JEDYNEJ realnej sily
  politycznej, ktora chce i moze zagrozic
  kato-narodowo-socjalistycznej dyktaturze,
  jaka jest Koalicja Obywatelska.

 • angus1000

  Oceniono 5 razy 1

  PiS to najczystsza komuna tylko bez uzależnienia od ZSRR ale za to z miłością do episkopatu. Lewicy będzie więc trudno z nimi rywalizować.

 • food

  Oceniono 5 razy 1

  Ale piszcie przy takich artykułach że jest to ":Artykuł Sponsorowany".
  Ogólnie zgadzam się że dobrze że lewica wróciła a już szczególnie że wróciła w nowej formie. A właściwie to w formie nowoczesnej, dopasowanej zarówno programem jak i postawą do problemów i wyzwań XXI w.
  Ale powyższa "analiza" nie jest analizą tylko wielkim peanem pochwalnym. Rozumiem że ludzie to piszący (czy też przygotowujący teksty do złożenia osobie firmującej ten artykuł swoim nazwiskiem) swoje doświadczenie zdobywali w czasach (i na przykładzie) PiSowskiej retoryki uwielbienia jedynej słusznej partii. Ale od gazety która chce być uznawana za w miarę bezstronną oczekuje się więcej obiektywizmu a mniej propagandy. Dobrze że z takim zapałem w hejt nie idziecie - jest jeszcze nadzieja.

 • zak52

  Oceniono 4 razy 0

  Eee..to Nowacka znowu przejdzie do..SLD!!! Eee..to Nowacka znowu przejdzie do..SLD!!!

 • marc.pl

  Oceniono 4 razy 0

  PiS boi się lewicy gdyż są to populiści tak jak i oni a Polacy uwielbiają słuchać populistów.

 • bolko_w_majtach

  Oceniono 8 razy 0

  Zandberg ani politycznie ani gospodarczo nie jest z mojej bajki. Nie jest tez prawda ze lewica nigdy nie rzadzila. Rzadzila przez dlugie lata tez po roku 89 - dokladnie pamietam co z Polska wyprawalo SLD, ale jezeli na faszystowsko-katolickie bydlo nie ma innego bata, to po raz pierwszy w zyciu zaglosuje na prawdziwych lewakow.

 • tomtg123

  Oceniono 4 razy 0

  to jest pieprzenie bez sensu, Ani Lewica, ani Centrum-KO, ani PSL samodzielnie nie prześcigną PiSu wyborach sejmowych w dającej sie przewidzieć przyszłosci. Moga odsunąć wspólnie, ale nie w pojedynkę.

 • bambosz0

  Oceniono 8 razy 0

  no następne szambo się wylewa.. .. PO tonie ale zamiast sie uczyć na własnych błędach szuka przeciwników by ich choć podtopić Nie wyszło z PIS to mają Lewicę ......

 • g106

  Oceniono 10 razy 0

  Adrianie, powiem: SPRAWDZAM. Powiedz proszę z czego chcesz sfinansować swoje państwo komunistyczne? Komu chcesz zabrać, żeby to wszystko opłacić? Minimalna emerytura 1600 zł, tak? OK, komu? Komuś kto przepracował 5 lat? Mój ojciec tyrał 47 lat, wliczając 2-letnią służbę w obowiązkowym wojsku, ma 2300 zł emerytury czyli stosując zasadę proporcji winien mieć jakieś prawie 20 tys. zł. Darmowa edukacja, do jakiego poziomu? Medycyna dla bogaczy za darmo? Służba zdrowia... hm nie wierzę, że toto się da kiedykowliek zreformować. Panie Adrianie, wolałbym żeby pan powiedział coś o skandalicznie wysokichch emeryturach mundurowych po 20-25 a nie rzadko po 15 latach pracy. Chciałbym usłyszeć o podatkach NIEPŁACONYCH przez 300-500 hektarowych farmerach, płacących KRUS na poziomie pełnego baku paliwa do samochodu osobowego. Pieniądze fajnie się rozdaje ale UCZCIWOŚĆ polega na tym, żeby wskazać z czego na to się weźmie tak aby nie musiały tego czegoś spłacać kolejne pokolenia. Generalnie żyjemy w czasach "odwróconego" św. Mikołaja; decydenci robią sobie prezenty za które zapłacą w przyszłości nasze dzieci

 • ibanalyst

  Oceniono 6 razy 0

  No faktycznie PiS boi sie Lewicy bo Razem chce rozdawać jeszcze więcej pieniędzy niż PiS, jeszcze bardziej dokręcić śrubę pracowitym, zaradnym i przedsiębiorczym i złupić ich podatkami

 • angus1000

  Oceniono 4 razy 0

  To będzie walka na całego! Pseudo-prawica czyli pis będzie się ścigał z lewicą kto jest bardziej socjalistyczny! Jak Kaczyński wprowadzi do TK pzpr-owca Piotrowicza to będzie 1:0 dla pisiorów pod tym względem. I co na to Zandberg?

 • kac

  Oceniono 8 razy 0

  Macie rację, że PiS boi się lewicy a anie PO. PO się zestarzała i dopadł ją polityczny uwiąd. Nic im się nie chce, najważniejsze są dla nich stołki i to nawet stołki partyjne. Grunt to załapać się do parlamentu, kilku komisji brać równo kasę i nie robić nic bo wszak "jesteśmy w opozycji i nie mamy większości". PO nie zasługuje na dalszy polityczny byt, ta formuła się zużyła i jest martwa. Mnie osobiście lewica jako zamiennik dla PiS wcale nie cieszy, jedne chore pomysły zastąpimy innymi. Co dla tych ludzi jest w pierwszej kolejności najważniejsze (tym najpierw się zajęli): żeńskie końcówki nawet wbrew poprawności językowej, manipulacje przy emeryturach pod tytułem więcej Ci zabierzemy ale w zamian nic Ci nie damy... i tak jest Ci za dobrze no i oczywiście to potworne całowanie w rękę. Nie chcę PiS ale nie chcę też w zamian czerwonego bolszewizmu i lewicowego populizmu, Chcę normalności, to tak wiele?

 • razfiutin

  Oceniono 6 razy 0

  kiedyś myślałem, że PIS będzie rządził 8 lat i to się jakoś posprząta potem. Ale jak alternatywą jest Zandberg to czarno to wszystko widzę...

 • a.k.traper

  Oceniono 6 razy 0

  Platforma na własną prośbę dostała w d...ę bo przyjęła styl PiS zamiast ich olać i robić swoje. W wyborach prezydenckich nie powinni wystawiać kandydata a dać wolną rękę, Zandberg mimo swoich poglądów z końca XIX w. jednak ewoluuje i staje się graczem z czołówki, Biedroń nie ma z nim szans a wyborcy lubią gadki o równości społecznej i państwowym dobrobycie. Szkoda, że nikt nie mówi o sprawiedliwych ubezpieczeniach społecznych a nadal wspierają budżetowy ZUS.

 • t0maszek44

  Oceniono 10 razy 0

  Elżbieta Witek powiedziała, ze woli pozostać marszałkiem, nie marszałkinią

 • rattus-rattus

  Oceniono 26 razy 0

  „projekt ustawy zakładający kompleksowe zmiany w systemie emerytalnym - m.in. podniesienie najniższej emerytury i renty do 1600 zł miesięcznie” - czyim kosztem?
  O podwyżce składek na ZUS nie wspominano, o likwidacji rozdętych do absurdu przywilejów emerytalnych mundurowych, górników, sędziów - też nie. Wiec kto miał to sfinansować? „Bogacze”, którzy zarabiają ponad 8 tys. złotych netto! Taki niestety był pomysł Lewicy. Żałosny wyścig z PiS na eskalację populizmu.

 • dzezikus

  Oceniono 3 razy -1

  Smiac sie czy plakakac. PiS boi sie Razem bo Razem jest troszke bardziej lewicowe od PiSu. Skoro oni od 4 lat realizuja prigram partii Razem a teraz oryginalne Razem jest w sejmiebto Polacy widza ze PiS to mierna podrobka Razem. Dla Polaków to tragedia. Albo komunizm bolszewicki albo komunizm katolicki. A o wolnosci i rozwoju gospodsrczym nikt juz nie pamieta, tylko 11tu osamotnionych konfederatow? Precz z komuna ,niezależnie tego czy czerwona czy czarna

 • kasan-der

  Oceniono 3 razy -1

  TVP promowała komuchów zawzięcie przez 4 lata, to im odrosły kły i pazury.

 • zak52

  Oceniono 5 razy -1

  Grześ sam ich na własnym garbie wniósł do sejmu i na "salony" UE. Komu i czy mamy być za to wdzięczni ?

 • angus1000

  Oceniono 3 razy -1

  PiS boi się lewicy bo sam jest partią socjalistyczną. Ot co. W poprzednim sejmie tego nie było widać ale teraz zacznie kłuć w oczy tych ich wszystkich "prawicowych" sympatyków.

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 7 razy -1

  Rogojsz odleciał już całkowicie. PiS ma się bać grupki oszołomów. Większych bredni dawno nie czytałem.

 • maritimer

  Oceniono 5 razy -1

  Liderzy opozycji : Petru, Schetyna, Sikorski, Lubnauer, Kidawa, Tusk i długo by wymieniać.
  Teraz jest Zandberg czy za miesiąc nie będzie Kosiniak czy ktoś inny tego nikt nie wie.
  A Kaczyński jak trwał tak trwa tylko mi Ci liderzy opozycji się zmieniaja.

 • polski1500

  Oceniono 11 razy -1

  Streszczenie artykułu w jednym zdaniu: i tak nic PiSowi nie zrobimy, ale jak się zepniemy to być może uda się ukraść im te kilka procent.
  Wnioski GazWybu: może spróbujmy tego grać na Lewicę, skoro do tej pory graliśmy na Plaformę i nic z tego nie wyszło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX