Jarosław Zieliński odchodzi z MSWiA "z poczuciem dobrze wykonanych zadań". W jego miejsce Maciej Wąsik

Dotychczasowy wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński nie będzie dłużej pełnił swojej funkcji. Jak poinformował na Twitterze, kończy swoją pracę "z poczuciem dobrze wykonanych zadań". Zieliński dodał, że dziś w Polsce żyje się bezpiecznie.

Jeszcze przed kilkoma dniami sam Zieliński nie wiedział jakie będą jego losy w rządzie. Podejrzewano, że może stracić stanowisko, ale on sam przekonywał, że jest "trochę za wcześnie, by rozmawiać o sprawach, które nie są jeszcze rozstrzygnięte".

W poniedziałek poinformował jednak na Twitterze, że odchodzi z ministerstwa. "Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań, których efekty ocenili Wyborcy, a obraz medialny skoryguje czas. W Polsce żyje się bezpiecznie, służby, które nadzorowałem działają sprawnie. Dziękuję wszystkim za współpracę przez ostatnie 4 lata. Dalej służymy Polsce" - napisał.

Szybko okazało się, że stanowisko Zielińskiego obejmie teraz bliski współpracownik szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego - Maciej Wąsik. "Otrzymałem dziś nominacje na zastępcę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nadal też będę pełnił funkcję sekretarza Kolegium ds służb specjalnych" - napisał na Twitterze.

Na początku września Jarosławowi Zielińskiemu odjęto istotną część kompetencji. Wiceszef MSWiA stracił nadzór nad policją, strażą graniczną, Służbą Ochrony Państwa oraz biurem nadzoru wewnętrznego, czyli służbą specjalną funkcjonującą od 2018 roku przy resorcie. Wiceministrowi pozostał jedynie nadzór nad strażą pożarną i obroną cywilną. Wszystkie dotychczasowe obowiązki objął Mariusz Kamiński.

Policjanci opowiadają w Sejmie o "ochranianiu" wiceministra Zielińskiego:

Zobacz wideo

O usunięciu Jarosława Zielińskiego mówiło się od jakiegoś czasu w związku z jego licznymi wpadkami. Poczynając od konfetti własnoręcznie wycinanym przez policjantów przed wizytą wiceministra, salwy armatnie o godzinie 4:45, bose seniorki tańczące hula, aż po informacje podlaskich policjantów, że muszą m.in. całodobowo pilnować domu wiceministra czy udawać funkcjonariuszy SOP przy okazji uroczystości.

Zieliński tłumaczył, że patrole w okolicy jego domu jest związane z koszmarnym znaleziskiem - ludzką głową. Z dotychczasowych informacji wynika jednak, że czaszkę (nie głowę) znaleziono tam 25 lat wcześniej.

Więcej o:
Komentarze (142)
Jarosław Zieliński odchodzi z MSWiA "z poczuciem dobrze wykonanych zadań". W jego miejsce Maciej Wąsik
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 38 razy 32

  "...dziś w Polsce żyje się bezpiecznie..."
  -----
  Hahaha....hahaha....

 • meki_majcher

  Oceniono 41 razy 31

  Ale chyba ochrony mu nie odbiorą?
  Idą przecież święta, czas świniobicia...

 • tempa-dzida2

  Oceniono 35 razy 27

  "Zieliński dodał, że dziś w Polsce żyje się bezpiecznie".
  No może nie do końca. Strzały na ulicach, przypadki śmierci na komisariatach ...

 • nutka7.17

  Oceniono 27 razy 25

  Prosiaka w MSWiA zastąpi prawomocnie skazany przestępca, ułaskawiony przez obecnego "rezydenta". I tak zamiast więźniem, niejaki Maciej W. zostanie ministrem resortu, który ściga przestępców.
  "W marcu 2015 Maciej Wąsik został przez sąd I instancji uznany za winnego przekroczenia uprawnień i nieprawomocnie skazany na karę 3 lat pozbawienia wolności. Przed uprawomocnieniem się tego orzeczenia, 16 listopada 2015, prezydent Andrzej Duda zastosował wobec Macieja Wąsika prawo łaski."

 • polakadam

  Oceniono 30 razy 24

  Powinien teraz zająć się trzodą chlewną.
  Ale nie jako gospodarz tylko jako trzoda. Chrum chrum spaślaku.

 • remo29

  Oceniono 24 razy 20

  Tępy kołek z facjatą sekretarza KPZR z II połowy ubiegłego stulecia, któremu mundurowi wycinali po nocach confetti, boki zrywać.

 • c.t.k

  Oceniono 32 razy 20

  Ch*uj mu na drogę.

 • fakiba

  Oceniono 25 razy 19

  Nie może być , największa menda wreszcie dostał kopa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX