Kurski udzielił wywiadu u boku Viki Gabor. Prowadząca z TVP: pozwolisz, że pogratuluję szefowi?

Jacek Kurski zjawił się w "Gościu Wiadomości" u boku Wiktorii "Viki" Gabor, która w niedzielę wygrała Eurowizję Junior. Prezes TVP nie tylko gratulował nastolatce sukcesu, ale też podkreślał swoje osiągnięcia. - Kiedy zostawałem prezesem telewizji, obiecałem odbudowę siły i prestiżu TVP. To podwójne, rok po roku, zwycięstwo w Eurowizji jest esencją i kulminacją tej odbudowanej pozycji - mówił.

Wywiad z Jackiem Kurskim i zwyciężczynią Eurowizji Junior, 12-letnią Wiktorią "Viki" Gabor, wyemitowano na antenie TVP1 zaraz po głównym wydaniu "Wiadomości". Tematem rozmowy był sukces nastolatki, która pokonała rywali z osiemnastu krajów, ale nie tylko. W programie "Gość Wiadomości" Jacek Kurski, który już wcześniej pochwalił się wysokimi wynikami oglądalności podczas finału konkursu, wiele czasu poświęcił na mówienie o swoich sukcesach i o "przywracaniu potęgi TVP".

Kurski udzielił wywiadu po wygranej Viki Gabor

Na początku wywiadu 12-letnia Wiktoria Gabor podziękowała rodzinie i fanom za wsparcie. - Nie spodziewałam się tego, bo wszyscy mieli takie same szanse na wygraną. Dziękuję rodzinie i wszystkim moim fanom, że mnie wspierali. Wygrałam dzięki nim - powiedziała 12-latka. Wówczas prowadząca rozmowę Edyta Lewandowska płynnie przeszła do pytania o zasługi stacji.

Ale twój wielki sukces to jest również sukces Telewizji Polskiej. Jeśli pozwolisz, to pogratuluję swojemu szefowi, prezesowi Telewizji Polskiej - stwierdziła prezenterka. Trzy lata temu na Eurowizji nas nie było, a później Polska wygrała drugi raz z rzędu. Jak to się robi? - zapytała Kurskiego.

Jacek Kurski rozpoczął monolog, w którym wyliczał zasługi TVP. 

Przyłączam się do tych wspaniałych gratulacji. Historia dzieje się na naszych oczach, dlatego że nie mamy kompleksów. Kiedy zostawałem prezesem telewizji, obiecałem odbudowę siły i prestiżu TVP. To podwójne, rok po roku, zwycięstwo w Eurowizji jest esencją i kulminacją tej odbudowanej pozycji. Trzy lata temu nie było Polski w ogóle w Eurowizji Junior. Poprzednicy byli dumni, że wycofali nas z tego. Moją pierwszą dobrą decyzją był powrót do tego - mówił szef TVP.

- Realizacja lepsza, niż niejednej Eurowizji dla dorosłych. Krótko mówiąc, to jest odbudowa potęgi Telewizji Polskiej. Nie tylko w rozrywce, ale również i w sporcie, nie było przecież reprezentacji Polski w piłce nożnej, mistrzostw świata w siatkówce, w koszykówce...Myśmy mieli odwagę odbudować siłę Telewizji Publicznej - wymieniał dalej Kurski. - Ale niech mówi Viki, bo ona jest królową tego wieczoru - zreflektował się po chwili. 

Wówczas Lewandowska ponownie nadała ton rozmowie, pytając zwyciężczynię konkursu: - Śpiewasz od dziecka, ale czy czujesz, że poniekąd Telewizja Polska wskazała ci drogę przez Twoje poprzednie sukcesy? - Tak, wszystko się tak naprawdę zaczęło w The Voice of Kids, w którym wzięłam udział - przyznała 12-latka.

Prowadząca rozmowę zapytała też Kurskiego, czy "miał taką intuicję, że to może być gwiazda". - I kwestia intuicji, i pewnej odpowiedzialności jednak w telewizji, w zarządzaniu - zapewnił.

Jacek Kurski podczas wywiadu ogłosił też, że Wiktoria Gabor zgodziła się zostać gwiazdą organizowanego przez TVP sylwestra w Zakopanem.

>>> Kluzik-Rostkowska: Za propagandę TVP Kurski będzie się smażył w piekle. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: