Lubnauer zrezygnowała. "Biorę odpowiedzialność za porażkę". Jest już następca

Katarzyna Lubnauer zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej. Nowym przewodniczącym został wybrany Adam Szłapka.

Sobotnie, nieoficjalne doniesienia, się potwierdziły. Na konwencji Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zrezygnowała ze stanowiska przewodniczącej partii. Podczas ogłaszania tej decyzji Lubnauer wspominała m.in. o problemach, jakie miała Nowoczesna, a mimo to przetrwała. Wymieniła m.in. błąd skarbnika partii, przez który formacja była odcięta od subwencji.

Lubnauer podczas rezygnacji: Byli członkowie Nowoczesnej, w tym Petru, atakowali nas

- Jako jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej, biorę na siebie odpowiedzialność za porażkę w wyborach do Sejmu. Dlatego rezygnuję z funkcji przewodniczącej - mówiła Lubnauer, cytowana przez jednego z radnych Nowoczesnej. Mimo tego gorzkiego stwierdzenia, Katarzyna Lubnauer pozytywnie oceniła samo funkcjonowanie Nowoczesnej w ramach Koalicji Obywatelskiej (a więc także Koalicji Europejskiej, poprzedniego formatu porozumienia części partii opozycyjnych).

>>> Co dalej z formułą Koalicji Obywatelskiej? Tak tłumaczył to jeden z polityków:

Zobacz wideo

Jak donosi Roch Kowalski, dziennikarz TOK FM, Lubnauer podczas pożegnalnego wystąpienia skrytykowała np. założyciela partii i swojego poprzednika Ryszarda Petru.

Byli członkowie Nowoczesnej, w tym Ryszard Petru, atakowali nas bardziej niż ktokolwiek inny, w myśl zasady "po nas choćby potop"

- padło ze strony Katarzyny Lubnauer.

Nowoczesna. Adam Szłapka nowym przewodniczącym

Teraz, jeszcze w niedzielę, członkowie Nowoczesnej zagłosowali nad wyborem nowego przewodniczącego. Został nim Adam Szłapka, dotychczasowy sekretarz partii. W wewnętrznych wyborach miał jednego przeciwnika, Krzysztofa Mieszkowskiego. Adam Szłapka zdobył 66 głosów. Na Mieszkowskiego zagłosowało 41 działaczy. 

Więcej o:
Komentarze (163)
Katarzyna Lubnauer zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej
Zaloguj się
 • barbara333-4

  Oceniono 55 razy 23

  zdradziła i wykonczyła PETRU, WIEC taki i jej koniec. jej zdrada była obrzydliwa. wraz z gasiuk zdradziły PETRU, dzieki któremu weszły do semu i obie wbiły mu nóz w plecy. karma wraca

 • t0maszek44

  Oceniono 26 razy 20

  Tak się rwały do władz, we dwie z Kamilą wykończyły Ryśka. A teraz jedna w PO, a druga niebawem pewnie też

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 27 razy 15

  Rezygnacja w sytuacji gdy partia praktycznie nie istnieje, to naprawdę bohaterstwo. :):):)

 • kataryniarski

  Oceniono 24 razy 14

  Będzie mi tej pani bardzo brakowało na fotelu przewodniczącej N.! (myślałem że N. już od około roku nie istnieje!) :P

 • morgenroth

  Oceniono 28 razy 14

  Coż za wspaniała kadencja - od samodzielnej partii z dwucyfrowym poparciem do nic nieznaczącej przystawki Schetyny. Piękne osiągnięcie!

 • lech40

  Oceniono 15 razy 11

  Najpierw wyrolowała Petru, a teraz położyła Nowoczesną. Piękny dorobek.
  Nie wiem czym się różni programowo Nowoczesna od PO, ale proponowałbym połączyć się jednak (zamiast tych wygłupów) zwiększając wspólną siłę !

 • nonodrtfygr

  Oceniono 23 razy 11

  juz dawno widac bylo ze glodne hieny wygryza R Petru ze stolka.i co wredne pipki? jak skonczylyscie?

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 22 razy 10

  Podział opozycji na PO i Nowoczesną jest głupotą, dziecinadą i wodą na kaczy młyn. Już dawno powinni się połączyć. Jest to zadanie dla Szłapki i wybranego w styczniu prezesa PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX