Była wicemarszałkini woj. śląskiego z zarzutem za jazdę po alkoholu. Przyznała się do winy

Prokuratura postawila zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu Alekdandrze S. - byłej wicemarszałkini województwa śląskiego i obecnej przewodniczącej rady miasta w Rudzie Śląskiej.
Zobacz wideo

Była wicemarszałkini województwa śląskiego Aleksandra S. usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Z informacji przekazanych przez śledczych wynika, że 18 października tego roku S. została zatrzymana do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy drogówki. Miała w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu.

Śląsk. Była wicemarszałkini z zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu

Aleksandra S. po usłyszeniu zarzutów przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia, których treści prokuratura nie upublicznia.

W latach 2010-2013 S. pełniła funkcję wicemarszałka województwa śląskiego, a obecnie - jak podaje Radio Katowice - jest przewodniczącą rady miasta w Rudzie Śląskiej. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych ubiegała się o stanowisko prezydentki Rudy Śląskiej (z list Platformy Obywatelskiej). Nie została wybrana. Uzyskała za to mandat radnej miasta. Od 2017 roku zasiada również na stanowisku wiceprezeski Funduszu Górnośląskiego

Więcej o: