Czterech posłów PiS nie brało udziału w głosowaniu na sędziów TK. "Czy to trzeba tłumaczyć?"

W posiedzeniu dotyczącym wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie brało udziału czworo posółw, z czego trzech przebywało w tym czasie na terenie Sejmu. Jeden z nich, Andrzej Sośnierz, zapytany o to, dlaczego tak postąpił powiedział: "Czy to trzeba tłumaczyć?".
Zobacz wideo

W czwartek Sejm wybierał sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zostali nimi kandydaci Prawa i Sprawiedliwości: Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina. Jednak nie wszyscy z partii rządzącej ich poparli.

Kandydaturze Piotrowicza przeciwna była Małgorzata Golińska. Posłanka zagłosowała niezgodnie z linią partii. Wiceminister klimatu została później wezwana do prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Na sali nie było w ogóle czterech posłów

W posiedzeniu nie wzięło udziało czterech posłów PiS: Ewa Malik, Andrzej Sośnierz, Paweł Lisiecki i Teresa Hałas. Tylko posłanki Malik nie było wówczas w Sejmie. Reszta była, jednak nie na sali. "Dziennik Zachodni" zapytał Andrzeja Sośnierza, dlaczego nie brał udziału w tym głosowaniu.

Czy to trzeba tłumaczyć? Każdy musi sam zinterpretować moją nieobecność

- powiedział poseł z Katowic. Stwierdził, że nie wezwano go na "dywanik" i nie miał z tego powodu żadnych nieprzyjemności. - Wcześniej zresztą zapowiadałem, co zamierzam, a czego nie zamierzam robić - wyjaśnił.

Więcej o:
Komentarze (106)
Czterech posłów PiS nie brało udziału w głosowaniu na sędziów TK. "Czy to trzeba tłumaczyć?"
Zaloguj się
 • matamzimu

  Oceniono 48 razy 44

  wow. jakie to dziwne uczucie uświadomić sobie że w pisie jest ktoś przyzwoity.

 • wie wod

  Oceniono 42 razy 42

  Czułem się zażenowany, widząc łajaną przez prezesa posłankę. Pokorną! Kobieto! Czy w tobie nie ma ani odrobiny godności?

 • lamerka

  Oceniono 40 razy 38

  Sosnierz, co Ty robisz w tej mafii, czlowieku?
  Pamietam jakim byl Pan swietnym szefem Slaskiejj Kasy Chorych, jest Pan fachowcem, co Pan robi w tym mafijnym burdelu?

 • czechy11

  Oceniono 40 razy 38

  Posłowie PiS trochę honoru!! Stary dziad nnda żoliborski pasożyt łaje was jak dzieci!! Spójrzcie w lustro u napluj ie mu wreszcie w pysk. Jest wśród was mężczyzna albo kobieta czy wszyscy jesteście rylko amebami?

 • bokaj

  Oceniono 30 razy 30

  Naprawdę warto za stołek wiceministra pozwalać się publicznie upokarzać przez tego szczerbatego pyerdołę z Żoliborza?
  W życiu bym sobie nie wybaczył! A jak to dzieciom potem wytłumaczyć???

 • ryslew2061

  Oceniono 29 razy 29

  Opieprzał kobitę na oczach świata jak burą sukę, a ona stała w pokorze i się kajała. Gdzie coś takiego jeszcze jest możliwe? A temu dziadydze od całowania po rękach wszystko wolno, wszystko uchodzi.

 • dr.eames

  Oceniono 28 razy 28

  Przewaga PiS jest nikła, jeszcze kilka takich głosowań z reprymendami pod adresem nieposłusznych i zakończą się niepodzielne rządy dyktatorka.

 • potpurka

  Oceniono 24 razy 24

  Szkoda, że ci, którzy uciekli by nie głosować, nie wsparli swojej koleżanki. Ona została na sali, sprzeciwiła się kandydaturom i naraziła prezesowi.

 • xsawer

  Oceniono 23 razy 23

  Drogi suwerenie, czy nie zbiera ci się na wymioty gdy patrzysz na tego osobnika na zdjęciu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX