Nieoficjalnie: Nowoczesna ma stracić szefową w niedzielę. Jest już ewentualny następca

Katarzyna Lubnauer ma ustąpić z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej, a schedę po niej przejmie Adam Szłapka, sekretarz partii - wynika z nieoficjalnych ustaleń PAP. Kilka dni temu sama Lubnauer napomknęła, że zastanawia się nad swoją przyszłością.

Mało kto jeszcze to rozróżnia i pamięta, ale w Sejmie jest klub Koalicji Obywatelskiej, która składa się z kilku partii i formacji. Jedną z partii tworzących KO (listę w wyborach 2019 i klub) jest Nowoczesna, której przewodnicząca Katarzyna Lubnauer niedawno sama obwieściła, że zastanawia się nad swoją przyszłością w tym ugrupowaniu.

Lubnauer przejęła władzę w Nowoczesnej w listopadzie 2017 roku, pokonując założyciela partii Ryszarda Petru w wyborach wśród członków. Posłanka KO i szefowa Nowoczesnej jednak 20 listopada w RMF FM oznajmiła:

Bardzo poważnie zastanawiam się nad tym, co dalej. Rozważam, czy nie jest najwyższy czas, żeby zrezygnować, ale podejmę decyzje wtedy, kiedy będę gotowa.

>>> Jeszcze kilka miesięcy temu były szef Nowoczesnej Ryszard Petru wieszczył tak:

Zobacz wideo

Nieoficjalnie: Szłapka za Lubnauer w roli szefa Nowoczesnej

Taka deklaracja sprawiła, że zaczęto spekulować o ewentualnym następcy lub następczyni Katarzyny Lubnauer. Zwłaszcza że w niedzielę 24 listopada odbędzie się konwencja Nowoczesnej.

W sobotę Polska Agencja Prasowa przekazała na Twitterze swoje nieoficjalne ustalenia: w niedzielę Katarzyna Lubnauer ma złożyć rezygnację z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej.

Wówczas delegaci wybiorą nowego lidera; ma nim zostać obecny sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka

- opisała PAP, wskazując, że takie informacje uzyskała od członków zarządu Nowoczesnej.

Więcej o: