Nieoficjalnie: Nowoczesna ma stracić szefową w niedzielę. Jest już ewentualny następca

Katarzyna Lubnauer ma ustąpić z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej, a schedę po niej przejmie Adam Szłapka, sekretarz partii - wynika z nieoficjalnych ustaleń PAP. Kilka dni temu sama Lubnauer napomknęła, że zastanawia się nad swoją przyszłością.

Mało kto jeszcze to rozróżnia i pamięta, ale w Sejmie jest klub Koalicji Obywatelskiej, która składa się z kilku partii i formacji. Jedną z partii tworzących KO (listę w wyborach 2019 i klub) jest Nowoczesna, której przewodnicząca Katarzyna Lubnauer niedawno sama obwieściła, że zastanawia się nad swoją przyszłością w tym ugrupowaniu.

Lubnauer przejęła władzę w Nowoczesnej w listopadzie 2017 roku, pokonując założyciela partii Ryszarda Petru w wyborach wśród członków. Posłanka KO i szefowa Nowoczesnej jednak 20 listopada w RMF FM oznajmiła:

Bardzo poważnie zastanawiam się nad tym, co dalej. Rozważam, czy nie jest najwyższy czas, żeby zrezygnować, ale podejmę decyzje wtedy, kiedy będę gotowa.

>>> Jeszcze kilka miesięcy temu były szef Nowoczesnej Ryszard Petru wieszczył tak:

Zobacz wideo

Nieoficjalnie: Szłapka za Lubnauer w roli szefa Nowoczesnej

Taka deklaracja sprawiła, że zaczęto spekulować o ewentualnym następcy lub następczyni Katarzyny Lubnauer. Zwłaszcza że w niedzielę 24 listopada odbędzie się konwencja Nowoczesnej.

W sobotę Polska Agencja Prasowa przekazała na Twitterze swoje nieoficjalne ustalenia: w niedzielę Katarzyna Lubnauer ma złożyć rezygnację z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej.

Wówczas delegaci wybiorą nowego lidera; ma nim zostać obecny sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka

- opisała PAP, wskazując, że takie informacje uzyskała od członków zarządu Nowoczesnej.

Więcej o:
Komentarze (90)
Katarzyna Lubnauer zrezygnuje z przewodniczenia Nowoczesnej? Nieoficjalnie: Następcą Adam Szłapka
Zaloguj się
 • bartekgryko

  Oceniono 38 razy 18

  szkoda Nowoczesnej, Petru miał dobry pomysł, zebrał grupę ludzi na wysokim poziomie, ale Jego arogancja i niesamowite wpadki + wtopa z dotacją zrobiły z tego ciekawego pomysłu wydmuszkę wiszącą na pasku PO.

 • ferroetigni

  Oceniono 9 razy 7

  Baba łasa na władzę i zaszczyty, wykończyła Nowoczesną, a teraz "zastanawia się nad swoją przyszłością"? Co by tu jeszcze zniszczyć?

 • barakuda62

  Oceniono 7 razy 5

  Myślę że Szłapka to dobry pomysł.

 • borys.jakubowski

  Oceniono 11 razy 5

  Ona i Grzesiu ze swoją ekipą psują wizerunkowo całą opozycję, przeszkadzają w trwałym zjednoczeniu, budują negatywny elektorat i nie dopuszczają młodych, ambitnych i pomysłowych...

 • saksalainen

  Oceniono 4 razy 4

  Prawdopodobnie błędem było wybranie jej wtedy na miejsce Petru. On oczywiście miał swoje wady, ale to za jego czasów partia miała dwucyfrowe poparcie - a potem to niestety szło tylko w dół.

  Szkoda tego projektu, wyglądało to obiecująco, ale wygląda na to że skończy jako frakcja w Platformie.

 • onlyobserver

  Oceniono 3 razy 3

  Byl to ciekawy pomysl. Moze sie jeszcze odrodzi pod innym przywodztwem?

 • andrzej.wald

  Oceniono 3 razy 3

  Szłapka na być grabarzem Nowoczesnej? Faktycznie lepiej by to chłop wyprowadził sztandar niż Lubnauer miałaby być kojarzona z porażką projektu o nazwie Nowoczesna.

 • urian

  Oceniono 5 razy 3

  W Nowoczesnej bez wielkich zapowiedzi nastepuje to co powinno, odchodzi słaba przewodniczaca, a jej miejsce zajmuje młody, inteligentny i wojowniczy Szłapka.
  A w Platformie....
  Mam nadzieję, że Szłapka już w poniedziałek zażąda od PO natychmiastowej zmiany przewodniczącego pod groźbą opuszczenia Koalicji Obywatelskiej i wystawienia swojego kandydata na prezydenta.
  Kandydata KO powinien zgłosić duet nowych przewodniczących Nowoczesnej i PO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX