Raport CBA na temat Banasia już u premiera. Morawiecki: Być może zadzwonię do szefa NIK

Premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że w ten weekend przeczyta raport CBA na temat szefa NIK Mariana Banasia. Co zrobi, gdy okaże się, że jest on niekorzystny dla Banasia? - Być może zadzwonię do niego - zadeklarował szef rządu w RMF FM.

Premier Mateusz Morawiecki był w sobotniej audycji RMF FM pytany o szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, którego majątek prześwietlało w ostatnim czasie Centralne Biuro Antykorupcyjne po serii medialnych publikacji, podnoszących wątpliwości wokół dobytku zebranego przez byłego szefa KAS i b. ministra finansów.

Prowadzący Krzysztof Ziemiec dopytywał, czy pojawienie się Banasia w Sejmie, gdy Morawiecki wygłaszał expose, było problemem dla premiera.

>>> Sprawą Banasia opozycja uderzała i uderza w PiS. Czarzasty odegrał nawet scenkę:

Zobacz wideo

Morawiecki zapowiada: W ten weekend przeczytam raport CBA o Banasiu

Morawiecki nie odniósł się wprost do pytania, zaznaczył tylko, że Marian Banaś "przyczynił się bardzo do usprawnienia systemu finansowego" i zarzucił mediom, że te prowadzą atak na Krajową Administrację Skarbową (kierował nią i zakładał właśnie Banaś, gdy był wiceministrem finansów - red.). Szef rządu stwierdził natomiast:

Ja nie czytałem jeszcze w szczegółach tego raportu, który został przygotowany przez CBA, i właśnie w ten weekend mam zaplanowane to przeczytać. Jak będę miał wyrobiony pogląd w tej kwestii, będę mógł coś więcej powiedzieć.

"Być może zadzwonię". Morawiecki o ewentualnej reakcji na raport

Mateusz Morawiecki odpowiedział też na pytanie, co zrobi, jeżeli raport CBA będzie stawiał w niekorzystnym świetle Mariana Banasia. - Zadzwoni pan do pana prezesa (NIK - red.) i powie pan: zrób coś z tym? - pytał w RMF FM Ziemiec.

Jeżeli będzie niekorzystny, to być może zadzwonię zgodnie z pana sugestią, ale poczekajmy na to jak zapoznam się z tym raportem

- odparł premier.

Więcej o:
Komentarze (220)
Sprawa Mariana Banasia. Mateusz Morawiecki: W ten weekend przeczytam raport CBA. Jeżeli będzie niekorzystny, zadzwonię do szefa NIK
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 59 razy 55

  Dlaczego, rządza nami kryształowa "ku... i złodziej" ?! Dlaczego, dla Dudy, wiza do USA to powód do "dumy narodowej" ?! Dlaczego, prawda jest "tuz, tuz", a Antek-świr po wolności chodzi ?!

 • antropoid

  Oceniono 55 razy 47

  Ja zadzwonię i pogrożę - wyjdę na sprawiedliwego.

  W razie czego budyń i tak ułaskawi.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 47 razy 39

  Że tak powiem : kobieta sprzedajna, kobiecie sprzedanej łba nie urwie...
  Geszefciarz od biskupich parceli i przepisywania majątku na żonę, będzie weryfikował innego geszefciarza od kamienicy od AKowca okradajacego GSy z burdelem w środku...
  Następna będzie Pawłowicz, weryfikujaca Jenota ze znajomości z savoir vivru

 • zubur

  Oceniono 42 razy 36

  A Naród chórem: Za-dzwoń do Ba-na-sia! Zadzwoń do Banasia! Zadzwoń do Banasia!

 • elq_1

  Oceniono 36 razy 34

  Cały weekend będzie myślał, jak zakopać głęboko ten raport!
  Wstrętny cynik, kłamca i podatkowy oszust!
  A... to niemożliwe! Przecież to Premier!

 • masofrev

  Oceniono 34 razy 30

  > Być może zadzwonię do niego - zadeklarował szef rządu w RMF FM.
  Wszyscy dzwonią do Banasia - sutener, premier...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX