Prekampania w PO. Partia zatwierdziła kandydatów. Rafał Grupiński na czele "komisji wyborczej"

Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak już oficjalnie są kandydatami w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. Na czas prekampanii powołano "komisję wyborczą", którą pokieruje Rafał Grupiński.

- Jednogłośnie zarząd krajowy uznał, że najlepszymi kandydatami Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich będzie pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska i pan prezydent Jacek Jaśkowiak - powiedział na konferencji Grzegorz Schetyna. - Wspaniali kandydaci, wielcy patrioci, ludzie Platformy Obywatelskiej z wielkim doświadczeniem w życiu publicznym i w polityce - zachwalał.

Wybory prezydenckie 2020. Dwoje kandydatów Platformy Obywatelskiej

- Bardzo się cieszę, że możemy rozpocząć prekampanię. Bardzo lubię kampanię, lubię jeździć po Polsce, jestem bardzo zadowolona, że możemy startować i rywalizować o głosy - powiedziała dziennikarzom Małgorzata Kidawa-Błońska. Jacek Jaśkowiak stwierdził na konferencji, że Andrzej Duda "ośmiesza urząd prezydenta i pokazuje, że jest to urząd upartyjniony". - Możemy zapewnić, że u nas będzie inaczej. Ta prekampania pokazuje, że u nas jest demokracja - powiedział prezydent Poznania.

>>> Sławomir Nitras: Jacek Jaśkowiak to poważny kandydat, a nie sparing partner

Zobacz wideo

Schetyna w trakcie kampanii zapowiedział powołanie przez zarząd krajowy PO "komisji wyborczej, która będzie nadzorować prekampanię". Szefem komisji został Rafał Grupiński. Poseł poinformował, że w ramach prekampanii odbędzie się jedna debata 7 grudnia.

Ostateczne wybranie kandydata PO na prezydenta odbędzie się na konwencji 14 grudnia po wystąpieniach kandydatów.

Więcej o: