Nie wszyscy z PiS głosowali za Stanisławem Piotrowiczem. Wyłamała się jedna posłanka

Za kandydaturą Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zagłosował prawie cały PiS. Prawie, bo czworo posłów nie głosowało w ogóle, a jedna posłanka była przeciw. Sprawy nie chce jednak komentować.

Stanisław Piotrowicz został wybrany przez Sejm na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. "Za" było 230 posłów, przeciw zagłosowało 218 posłów, czyli cała opozycja. Czworo posłów PiS nie było obecnych na głosowaniu. Chodzi o Ewę Malik, Andrzeja Sośnierza, Pawła Lisieckiego i Teresę Hałas. Niezgodnie z linią partii zagłosowała z kolei jedna posłanka.

Małgorzata Golińska zagłosowała przeciw kandydaturze Piotrowicza

Chodzi o Małgorzatę Golińską, wiceminister klimatu. "Posłanka Małgorzata Golińska jako jedyna z klubu PiS sprzeciwiła się wyborowi Stanisława Piotrowicza do TK. Słusznie. Twarz ma się jedną, a opór w słusznej sprawie lepiej wygląda w biografii od strachu i przykładania ręki do rzeczy wstrętnych" - skomentował na Twitterze dziennikarz Dariusz Grzędziński. 

Próbowaliśmy zapytać Golińską, skąd ta decyzja. - Pozostawiam to bez komentarza - usłyszeliśmy. 

Sejm wybrał sędziów Trybunału Stanu, TK i członków KRS

Oprócz Piotrowicza na dziewięcioletnią kadencję sędziów TK Sejm wybrał Krystynę Pawłowicz i Jakuba Stelinę. Podczas wieczornego głosowania wybrano też sędziów Trybunału Stanu i członków Krajowej Rady Sądownictwa. Nowymi zastępcami przewodniczącego TS będą: Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski (z nominacji PiS) i Marek Chmaj (z rekomendacji KO). Członkami Trybunału Stanu zostali również: Zdzisław Gawlik, Jan Jobs, Piotr Jóźwiak, Czesław Kłak, Andrzej Kojro, Przemysław Litwiniuk, Iwona Olejnik, Witold Pahl, Bogdan Witold Szlachta Paweł Śliwa, Marcin Henryk Wawrzyniak, Maciej Gustaw Zaborowski i Tomasz Zalasiński. Dziesięcioro nominatów desygnował klub PiS, pięcioro Koalicja Obywatelska, jednego Lewica i jednego wspólnie Lewica i PSL.

>>> Komisja sprawiedliwości. Pawłowicz o lewackich mordach, Gasiuk-Pihowicz: "Pani przyszła prosić o pracę"

Zobacz wideo

Izba wybrała też czterech nowych posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. Są to: Bartosz Kownacki, Arkadiusz Mularczyk, Marek Ast i Kazimierz Smoliński (wszyscy z klubu PiS). Nie zostały wybrane dwie kandydatki z klubów opozycyjnych: Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO) oraz Joanna Senyszyn (Lewica).

Więcej o:
Komentarze (102)
Nie wszyscy z PiS głosowali za Stanisławem Piotrowiczem. Wyłamała się jedna posłanka
Zaloguj się
 • lk10

  Oceniono 40 razy 36

  Jeżeli w PIS zdarzy się jakiś przyzwoity człowiek to tam przepadnie. Tam nie ma miejsca dla przyzwoitości i uczciwości.

 • zgred151

  Oceniono 32 razy 30

  Jedyna z poslow PIS ktora posiada poczucie godnosci i honoru . Jak widac po pozostalych to stare powiedzenie " kur...stwo to nie zawod a charakter " dokladnie ich okresla

 • vomitorium1

  Oceniono 33 razy 29

  ””Za" było 230 posłów ... ”
  i tylko w jednej
  wzbudziły się
  resztki przyzwoitości

 • oloros11

  Oceniono 20 razy 20

  nie do wiary może się pomylila?
  jeżeli zrobila to swiadomie to kariery w pisie nie zrobi
  to nie miejsce dla kobiet z charakterem
  ale jeżeli się nie pomylila to słowa uznania - w takim towarzystwioe to trzeba mieć odwage i charakter - tylko g..o plynie z pradem - pod prad niewielu

 • jxl82

  Oceniono 23 razy 19

  Stała się pani "awarią urządzenia".

 • edek40

  Oceniono 16 razy 16

  Jeden senator z poprzedniej kadencji okazał się jednak porządniejszy - gdy zorientował się z jaką mafią współpracuje, po prostu zrezygnował z polityki. Ta pani jednak już dobrze wie w jakim jest ugrupowaniu...

 • panbies

  Oceniono 18 razy 16

  Za pierwszym razem głosowali przeciwko "Ciumkowi" ale pewni im zagrozili karami finansowymi.

 • viaac

  Oceniono 23 razy 15

  Może pomyliła przycisk albo ma osobistą urazę do Piotrowicza?
  Ewentualnego głosowania zgodnego z sumieniem nie uważam za prawdopodobne, ale jeśli, to nie powinna się przyznawać. Przypadek Łukasza Rzepeckiego jasno wskazuje, że poglądy w PiS można mieć tylko takie, jakie nakazuje centrala. Przekonał się o tym również senator Bobko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX