Przerwane głosowanie w Sejmie. Jacek Sasin: Elżbieta Witek zachowała się prawidłowo

W czwartek posiedzenie Sejmu dot. wyboru członków KRS zostało przerwane przez marszałek Elżbietę Witek po kontrowersyjnych słowach jednej z posłanek: "Trzeba anulować, bo my przegramy". Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, stwierdził, że powtórzenie głosowania było konieczne, a Witek zachowała się prawidłowo.
Zobacz wideo

- Doszło do pewnego zamieszania, nie działała część urządzeń do głosowania. Konieczne było zarządzenie powtórzenia głosowania - powiedział w piątek w programie "Graffiti" w Polsat News Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych został zapytany, dlaczego Witek nie ogłosiła wyników przerwanego głosowania. Powiedział, że były "liczne wnioski ze strony posłów, którzy nie mogli prawidłowo oddać głosu". Dodał, że wynik głosowania powinien odzwierciedlać wolę Sejmu.

Jacek Sasin: Opozycja powinna pogodzić się z przegraną

Wicepremier odniósł się do zapowiedzi opozycji dotyczących zgłoszenia sprawy do prokuratury oraz odwołaniu marszałek. Stwierdził, że wszystko "zostało rozstrzygnięte w demokratycznym głosowaniu", a same "głosowania w Sejmie nie podlegają ocenie prokuratorów". Powiedział, że politycy opozycji powinni się pogodzić z tym, że przegrali wybory.

Jacek Sasin uważa, że Elżbieta Witek zachowała się prawidłowo, przerywając głosowanie w Sejmie.

Musi stać na straży tego, by każdy poseł mógł zrealizować swoje prawo oddania głosu. Marszałek nie miała innego wyjścia

- powiedział w Polsat News.

"Krystyna Pawłowicz jest wybitnym prawnikiem"

Sasin odniósł się również do kontrowersyjnego kandydata PiS do Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza. Stwierdził, że trzeba przestać "szarżować z tym prokuratorem stanu wojennego". Powiedział, że nie rządził on Polską, a był jedynie "szeregowym członkiem PZPR". Podkreślił również, że jest zdziwiony negatywną opinią dotyczącą kandydatury Krystyny Pawłowicz, ponieważ jest ona "wybitnym prawnikiem".

Więcej o: