Przerwane gosowanie w Sejmie. Jacek Sasin: Elbieta Witek zachowaa si prawidowo

W czwartek posiedzenie Sejmu dot. wyboru czonkw KRS zostao przerwane przez marszaek Elbiet Witek po kontrowersyjnych sowach jednej z posanek: "Trzeba anulowa, bo my przegramy". Jacek Sasin, minister aktyww pastwowych, stwierdzi, e powtrzenie gosowania byo konieczne, a Witek zachowaa si prawidowo.
Zobacz wideo

- Doszło do pewnego zamieszania, nie działała część urządzeń do głosowania. Konieczne było zarządzenie powtórzenia głosowania - powiedział w piątek w programie "Graffiti" w Polsat News Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych został zapytany, dlaczego Witek nie ogłosiła wyników przerwanego głosowania. Powiedział, że były "liczne wnioski ze strony posw, którzy nie mogli prawidłowo oddać głosu". Dodał, że wynik głosowania powinien odzwierciedlać wolę Sejmu.

Jacek Sasin: Opozycja powinna pogodzić się z przegraną

Wicepremier odniósł się do zapowiedzi opozycji dotyczących zgłoszenia sprawy do prokuratury oraz odwołaniu marszałek. Stwierdził, że wszystko "zostało rozstrzygnięte w demokratycznym głosowaniu", a same "głosowania w Sejmie nie podlegają ocenie prokuratorów". Powiedział, że politycy opozycji powinni się pogodzić z tym, że przegrali wybory.

Jacek Sasin uważa, że Elżbieta Witek zachowała się prawidłowo, przerywając głosowanie w Sejmie.

Musi stać na straży tego, by każdy poseł mógł zrealizować swoje prawo oddania głosu. Marszałek nie miała innego wyjścia

- powiedział w Polsat News.

"Krystyna Pawłowicz jest wybitnym prawnikiem"

Sasin odniósł się również do kontrowersyjnego kandydata PiS do Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza. Stwierdził, że trzeba przestać "szarżować z tym prokuratorem stanu wojennego". Powiedział, że nie rządził on Polską, a był jedynie "szeregowym członkiem PZPR". Podkreślił również, że jest zdziwiony negatywną opinią dotyczącą kandydatury Krystyny Pawłowicz, ponieważ jest ona "wybitnym prawnikiem".