Sondaż prezydencki. Liderem wciąż Andrzej Duda. Na trzecim miejscu Szymon Hołownia

Gdyby teraz odbywały się wybory prezydenckie, na Andrzeja Dudę swój głos oddałoby 41 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazłaby się Małgorzata Kidawa-Błońska, a na trzecim, ex aequo, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz wideo

Sondaż przeprowadziła firma Maison&Partners, a opisał go portal Onet.pl. 51 proc. badanych odpowiedziało, że zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach prezydenckich, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę. 21 proc. "raczej" by wzięło udział, 8 proc. - "raczej nie", a 7 proc. "zdecydowanie nie" poszłoby głosować.

Liderem wciąż Andrzej Duda

41 proc. respondentów odpowiedziało, że zagłosowałoby na Andrzeja Dudę, a 21 proc. na Małgorzatę Kidawę-Błońską z Platformy Obywatelskiej. Trzecie miejsce ex aequo w sondażu z 8-procentowym wynikami zajęli dziennikarz Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL. Dalej znaleźli się Robert Biedroń z Wiosny (7 proc. głosów) i Krzysztof Bosak z Konfederacji (2 proc). 12 proc. badanych odpowiedziało, że "trudno powiedzieć" na kogo oddaliby swój głos.

Badanie przeprowadzono na grupie 1064 osób. Wykonała je firma Maison&Partners na internetowym panelu badawczym Ariadna w dniach 15-19 listopada 2019 roku.

Więcej o: