Donald Tusk będzie zarabiał więcej niż Andrzej Duda. Nawet 30 tys. zł miesięcznie

Donald Tusk, który wczoraj został wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, może liczyć na bardzo wysoką pensję. Miesięczne zarobki byłego premiera będą wyższe od wynagrodzenia przysługującego prezydentowi Polski.
Zobacz wideo

Jak podaje "Super Express", gdyby Donald Tusk wygrał wybory prezydenckie w Polsce, to zarobiłby około 10 tys. złotych mniej, niż na stanowisku, które obejmie na początku grudnia tego roku. W środę 20 listopada były premier Polski został wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej. Polski polityk uzyskał aż 93 procent poparcia. Za jego kandydaturą opowiedziało się 491 delegatów, a 37 osób było przeciwnych.

Donald Tusk sporo zarobi za pracę na stanowisku szefa EPL

Donald Tusk może liczyć na tym stanowisku na wynagrodzenie wynoszące nawet 30 tys. złotych miesięcznie, co daje sumę niemal 360 tys. złotych rocznie. Gdyby Donald Tusk został prezydentem Polski, to zarabiałby mniej, bo około 20 tys. złotych miesięcznie. Trzyletnia kadencja nowego przewodniczącego europejskiej chadecji rozpocznie się 1 grudnia. 

W listopadzie, ten sam dziennik informował, że Donald Tusk po przejściu na emeryturę może otrzymywać rekordową w Polsce stawkę. Według obliczeń dziennikarzy świadczenie byłego szefa Rady Europejskiej i byłego premiera może wynosić nawet 30 tys. złotych miesięcznie (9 tysięcy emerytury krajowej i równowartość 21 tys. zł emerytury europejskiej). Obecnie najwyższa emerytura w Polsce wynosi 22,4 tys. złotych.

Więcej o:
Komentarze (234)
Donald Tusk będzie zarabiał więcej niż Andrzej Duda. Nawet 30 tys. zł miesięcznie
Zaloguj się
 • d.kos

  Oceniono 64 razy 40

  Nie przesadzę jak napiszę że to 3-ci Polak po papieżu i Brzezińskim, na tak ważnym i wysokim stanowisku biorąc pod uwagę świat. Tylko w Polsce jest możliwe to że połowa tego tępego narodu zamiast się z tego cieszyć i być dumna (jakich by donek błędów nie popełnił) wylicza mu ile będzie miał emerytury i zarzuca mu że zwiał z polski, jednocześnie wielbiąc bezzębnego frustrata który w życiu nic nie osiągnął poza nienawiścią do wszystkich i podzieleniem narodu i jego upadek na skalę niespotykaną od 300 lat. Ale to Polska właśnie.....

 • starszy-65

  Oceniono 44 razy 28

  Nie wiem i mnie to nie interesuje ale uważam, że mój ukochany prezydent i tak zarabia zbyt dużo w stosunku do tego co robi. bo przecież nawet nie musi myśleć.

 • dala.tata

  Oceniono 33 razy 23

  30 tysiecy miesiecznie to wg dzisiejszego przelicznika niecale 7K euro. Pensja znaczaca, ale naprawde nie szokujaca, przecietny biznesmen sredniego szczebla zarabia wiecej. Ba w wielu korporacjach takie pieniadze dostaje sie przed 30tka. Tusk to polityk z najwyzszej polki. I nie dosc ze epatowanie jego pensja jest niesmaczne, to biorac pod uwage poziom, na ktorym dziala, ta pensja jest raczej niska. Wiec skoro juz musicie pisac o pieniadzach, napiszcie, ze dostaje malo. Bo to waze dziennikarstwo zaczyna byc zenujace.

 • laerke

  Oceniono 24 razy 14

  30 tysiecy zlotych miesiecznie na Zachodzie to wcale nie jest duzo na tak wysoka pozycje.
  Choc z pewnoscia wiele dodatkow finansowych dochodzi do pensji - willa/mieszkanie, czlonkowstwo klubow, , zwolnienie z podatkow przy kupnie, no tak, prawie wszystkiego.

  Bardzo sie ciesze z nowej funkcji pana premiera, gratuluje z calego serca i zycze powodzenia !

 • maks1956

  Oceniono 17 razy 13

  a dziennikarze wiadomości propagandowej tuby pisowskiej zarabiają ponad 40 tys miesięcznie a te dwie blondyny przyboczne prezesa NBP biorą po 50 tys na miesiąc i co na to pisiory ?

 • mer-llink

  Oceniono 23 razy 13

  I słusznie, że Tusk dostanie więcej.
  W końcu liczą się kompetencje.
  No, pan Duda Andrzej może jeszcze dostać dodatek za wydymanie usteczek a la Duce i za toczenie mrocznym wzrokiem po okolicy w trakcie wykrzykiwanych okolicznościowych przemówionek. Z tym dodatkiem to może nawet podskoczyć ku Tuskowi.

 • lkolesio

  Oceniono 14 razy 10

  Banaś z burdelu wyciągał więcej ,Matołusz na przekrętach z ziemią kościelną zarobił ma całe życie ,Kulawy w życiu dnia uczciwie nie przepracował a ma 9 tysi .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX