Donald Tusk będzie zarabiał więcej niż Andrzej Duda. Nawet 30 tys. zł miesięcznie

Donald Tusk, który wczoraj został wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, może liczyć na bardzo wysoką pensję. Miesięczne zarobki byłego premiera będą wyższe od wynagrodzenia przysługującego prezydentowi Polski.
Zobacz wideo

Jak podaje "Super Express", gdyby Donald Tusk wygrał wybory prezydenckie w Polsce, to zarobiłby około 10 tys. złotych mniej, niż na stanowisku, które obejmie na początku grudnia tego roku. W środę 20 listopada były premier Polski został wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej. Polski polityk uzyskał aż 93 procent poparcia. Za jego kandydaturą opowiedziało się 491 delegatów, a 37 osób było przeciwnych.

Donald Tusk sporo zarobi za pracę na stanowisku szefa EPL

Donald Tusk może liczyć na tym stanowisku na wynagrodzenie wynoszące nawet 30 tys. złotych miesięcznie, co daje sumę niemal 360 tys. złotych rocznie. Gdyby Donald Tusk został prezydentem Polski, to zarabiałby mniej, bo około 20 tys. złotych miesięcznie. Trzyletnia kadencja nowego przewodniczącego europejskiej chadecji rozpocznie się 1 grudnia. 

W listopadzie, ten sam dziennik informował, że Donald Tusk po przejściu na emeryturę może otrzymywać rekordową w Polsce stawkę. Według obliczeń dziennikarzy świadczenie byłego szefa Rady Europejskiej i byłego premiera może wynosić nawet 30 tys. złotych miesięcznie (9 tysięcy emerytury krajowej i równowartość 21 tys. zł emerytury europejskiej). Obecnie najwyższa emerytura w Polsce wynosi 22,4 tys. złotych.

Więcej o: