Mateusz Morawiecki o prokuratorskiej karierze Piotrowicza w PRL: Zachowywał się przyzwoicie

- Rzeczywiście był prokuratorem, ale w tych sprawach, które przez jego ręce przechodziły akurat zachowywał się przyzwoicie - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier pytany był o kandydaturę Stanisława Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego.

Mateusz Morawiecki o Stanisławie Piotrowiczu rozmawiał w "Polsat News". - My nie odcinamy od nas ludzi, którzy chcą reformować Polskę, kochają Polskę, nikomu tego prawa nie odmawiamy. Co do Stanisława Piotrowicza, zapoznałem się z jego działalnością w pierwszych latach stanu wojennego. Rzeczywiście był prokuratorem, ale w tych sprawach, które przez jego ręce przechodziły akurat zachowywał się przyzwoicie - powiedział. - Ponieważ to bardzo dokładnie sprawdziłem, to nie skreślam człowieka - dodał.

Mateusz Morawiecki o kandydaturze Stanisława Piotrowicza

>>> Czarnecki: Uważam, że Stanisław Piotrowicz odkupił swoje winy: 

Zobacz wideo

Premier dodał, że w "w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej pod koniec epoki Gierka było ok. 3 mln osób". - Razem z rodzinami to jest wiele, wiele milionów osób - powiedział Morawiecki. - Pewnie, że bym chciał, żeby wszyscy byli patriotami po 1945 r., po 1981 r., i żeby zero ludzi należało do PZPR-u, ale rzeczywistość była inna - dodał.

Komisja pozytywnie zaopiniowała kandydatury Pawłowicz i Piotrowicza

W środę dwoje kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego - Stanisław Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz - zgłoszeni przez klub PiS, uzyskało pozytywną rekomendację sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Opozycja swoich kandydatów nie zgłaszała. W czwartek obie kandydatury posłowie będą opiniować w bloku głosowań na sali plenarnej. Przed posiedzeniem komisji z Sejmu wycofano trzecią kandydaturę - Roberta Jastrzębskiego.

Więcej o:
Komentarze (314)
Mateusz Morawiecki o prokuratorskiej karierze Piotrowicza w PRL: Zachowywał się przyzwoicie
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 76 razy 74

  Banksterski oszust z wyrokami wydaje certyfikaty moralności dla komunistycznych kanali z wątkami chronienia pedofili. PiS przegniła mafia cuchnąca szambem.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 71 razy 67

  Nie było w historii RP i prawdopodobnie nie będzie bardziej splugawionej organizacji jak Prawo i Sprawiedliwość.

 • siwywaldi

  Oceniono 60 razy 54

  Daj sobie spokój Pinokio.
  Przecież dla was to i Banaś zachowywał się przyzwoicie. Powiem wiecej - nawet był wręcz kryształowy.

 • polakadam

  Oceniono 54 razy 52

  Kiedy zachował się przyzwoicie? Wtedy jak dostał medal od Jaruzelskiego za służbę władzy ludowej czy jak tuszowal sprawę księdza pedofila?

 • d_ost

  Oceniono 43 razy 39

  Tylko świnie siedzą w kinie. Tylko świnia mogła być prokuratorem w stanie wojennym. Nieważne, co robił pan prokurator w sprawach, które ,,przechodziły przez jego ręce". Osoba przyzwoita rzucała kwitem i odchodziła. Że na bezrobocie? Tak to wtedy wyglądało. Prawdziwi opozycjoniści (dziś opluwani przez PiS) klepali biedę, mieli wilcze bilety.

  Zwłaszcza, panie premierze, że ciągle uzasadniacie reformę sądownictwa dekomunizacją (mimo że średnia wieku polskich sędziów to około 40, więc większość z nich komunizmu nie pamięta). To co, teraz pan będzie arbiter elegantiarum i będzie decydował kto był dobrym komuchem (i jego dekomunizować nie trzeba), a kto był złym?

  Pomijając kwestię czasów PRL, ktoś, kto pierdzielił dyrdymały o tym, że ksiądz tylko ,,dał ciumka" dziecku, więc pedofilem nie jest, ktoś, to jak w komisji przegrał głosowanie, to robił reasumpcję, bo demokracja demokracją, ale głosowanie musi być na korzyść PiS, NIE NADAJE SIĘ NA SĘDZIEGO TK.

 • florian88

  Oceniono 40 razy 38

  Milicjantom , którzy zachowywali się przyzwoicie dwa razy pomniejszyli emerytury aż do glodowej stawki .Milicjanci tylko dowozili prokuratorom " mięso do obróbki ".

 • czechy11

  Oceniono 40 razy 36

  Z przyzwoitości aż mu komuchy medale za zasługi na sile wciskały 😂😂

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX