Tarcia w Zjednoczonej Prawicy. "Polityka": Ziobro i Gowin chcą pieniędzy z subwencji

Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin za swoje poparcie mają wobec PiS żądania nie tylko kadrowe, ale też finansowe. Jak donosi "Polityka" koalicjanci domagają się, by uwzględnić ich w podziale subwencji. Do tego konieczna byłaby zmiana ustawy o partiach.

Wojciech Szacki na łamach "Polityki" opisuje negocjacje między partiami należącymi do Zjednoczonej Prawicy. Z artykułu wynika, że oczekiwania koalicjantów względem PiS dotyczą m.in. stanowisk - chodzi przede wszystkim o stołki wiceministrów w nowo powstałym resorcie aktywów państwowych, co miałoby dać dostęp do spółek Skarbu Państwa. Jak podkreśla dziennikarz, nadal nie ma umowy koalicyjnej, a rozmowy - przynajmniej z perspektywy gowinowców i ziobrystów - idą opornie.

Warto przypomnieć, że już wcześniej PiS ugiął się pod naciskiem Porozumienia i wycofał się z projektu likwidacji 30-krotności składek na ZUS. Inne żądanie, tym razem Solidarnej Polski, dotyczy odwołania ze stanowiska szefowej komisji rodziny Magdaleny Biejat z Lewicy.

>>> Czarnecki: Słyszymy głosy, że umowa koalicyjna nie jest potrzebna

Zobacz wideo

To jednak nie wszystko. Solidarna Polska i Porozumienie domagają się udziału w podziale subwencji, która trafia na konto PiS. Z ponad 23 mln zł mniejsze partie chcą dostawać po dwa mln zł rocznie. By taki transfer był możliwy, konieczna jest nowelizacja ustawy o partiach politycznych, czego żądają sojusznicy PiS.

Więcej o:
Komentarze (67)
Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy. "Polityka": Ziobro i Gowin chcą pieniędzy z subwencji
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 30 razy 24

  Pisie mają duże doświadczenie w dbaniu o swoje ciemne interesy uciszając ludzi kapustą. Zero i Gowin nie muszą się martwić, dostaną co chcą.

 • baby1

  Oceniono 24 razy 18

  Nic tak nie cieszy jak przystawka, która stanęła "naczelnikowi" w gardle.

 • wilenski11

  Oceniono 18 razy 16

  kłótnia o kasę wśród złodziei to rzecz normalna

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 15

  Powtarzam;
  Pozagryzajcie się wzajemnie JAK NAJSZYBCIEJ I UWOLNIJCIE POLSKĘ OD WASZYCH PRZESTĘPCZYCH NIERZĄDÓW.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 11

  Już wiecie po co zostało powołane tzw Ministerstwo od Spółek Skarbu państwa... Żeby się Kaczyński, Ziobro, Gowin i ich kolesie mogli w majestacie prawa nażreć z budżetowrgo żłoba!
  Całe pisie bajdurzenia o "dobrej zmianie" można podsumować klasykiem : Kasa misiu, kasa!

 • ochujek

  Oceniono 13 razy 9

  No co? Za pieniądze ksiądz się modli. Po to poszli do polityki by się obłowić. Ciemny lud ma wierzyć że to dla idei by jemu robić dobrze.

 • fakiba

  Oceniono 15 razy 9

  Coś jeszcze chcą czy na kasie się kończy ich lista żądań ?

 • wpac

  Oceniono 15 razy 9

  Kurdupel nie odda nawet złotówki. A wtedy Zero z Gowinem znaczną kombinować. Dlaczego Ziobro daje tyle kasy Szamanowi z Torunia? Bo część pieniędzy wraca pod stołem. Niech zajmą się tym dziennikarze, bo na leniuszków z PO nie ma co liczyć.

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 7

  Powinni klęczeć przed zbawcą Polski tak jak on klęczy przed klechami a nie stawiać jakieś żądania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX