Dominik "Brawo" Tarczyński. Poseł PiS przebijał się nawet przez oklaski, by pochwalić premiera

Wygląda na to, że na początku kadencji ujawnił się największy fan premiera Mateusza Morawieckiego. Mimo oklasków na sali, jego słowa przebijały się do protokolantów, a ci skrzętnie notowali kolejne "brawo". Dominik Tarczyński z PiS aż 18 razy podczas expose i po nim kadził w ten sposób.

Posiedzenia Sejmu rządzą się swoją specyfiką, a pewne rzeczy można odnotować dopiero po jakimś czasie. W gwarze na sali plenarnej nie wszystko można usłyszeć, ale wtedy z pomocą przychodzą protokolanci, których praca jest zamieszczana na stronach Sejmu.

Dzięki nim powstają stenogramy, z których można dowiedzieć się, kto w rzeczywistości coś pokrzykiwał. Tak też można odnaleźć największego fana premiera Mateusza Morawieckiego. Dopiero w stenogramach z expose szefa rządu widoczne jest, jak gorąco kibicował i pochwalał słowa premiera poseł (i w przyszłości europoseł) Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości.

>>> Tak Zandberg punktował expose Morawieckiego

Zobacz wideo

Największy fan Morawieckiego: poseł Dominik Tarczyński. "Brawo! Mateusz!"

W stenogramie protokolanci odnotowali 40 wypowiedzi posła Tarczyńskiego. Zachęcał Grzegorza Brauna, by zszedł z mównicy ("Premier jest. Daj spokój, Grzegorz, zejdź"), jednak potem skupił się na wykrzykiwaniu:

Brawo! Mateusz! Brawo! Brawo panie premierze!

Poseł Tarczyński musiał to robić naprawdę głośno, skoro protokolanci to odnotowali i to mimo tego, że często robił to w momencie, gdy na sali rozlegały się oklaski. Łącznie "brawo" - połączone z innymi okrzykami podczas expose premiera - Tarczyński wyrzucił z siebie 18 razy (raz już po expose).

Trzeba też oddać posłowi Dominikowi Tarczyńskiemu, że potrafił się głośno zgadzać z premierem. Rzucił "ładnie", gdy szef rządu stwierdził: - Państwo nie może być tylko nocnym stróżem, i to przysypiającym na służbie. Państwo nie może abdykować.

Podobnie Tarczyński skomentował dwie inne wypowiedzi. Odnotowano, jak mówi "Duma". Doszło do tego, gdy premier mówił:

Dziś Polacy znów wracają do ojczyzny. Wreszcie dziś Polska dla pokoleń emigrantów może być nadzieją i przyszłością, miejscem powrotu. (...). Polska stoi dziś przed wielką szansą budowy swojej dobrej przyszłości, przyszłości dobrej dla siebie i dla innych.
Więcej o:
Komentarze (289)
Expose Mateusza Morawieckiego. Największy fan premiera to Dominik Tarczyński. 18 razy powtarzał "brawo!"
Zaloguj się
 • von_stein

  Oceniono 85 razy 79

  To dzban. Trudno spodziewać się od kogoś takiego innego zachowania. Typowy partyjny pustak.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 60 razy 58

  "Państwo nie może abdykować." - powiedział Morawiecki.
  Państwo nie ale rząd już tak.

 • chelsea72

  Oceniono 60 razy 58

  przecież w PiS-ie 99% to klakierzy mlaskacza. On ich żywi i ubiera. Mieliby kąsać złotą rękę?!

 • chi-neng

  Oceniono 48 razy 44

  "Dziś Polacy znów wracają do ojczyzny. Wreszcie dziś Polska dla pokoleń emigrantów może być nadzieją i przyszłością, miejscem powrotu.#"
  -----
  TRZYMAJCIE MNIE!
  Skąd i gdzie wykopuje takich kretynów do swojej sekto-mafii wolski ZWYKŁY POSEŁ, ich pan i władca, w pełnym tego słowa znaczeniu?!

 • homo_lupus

  Oceniono 39 razy 37

  "Dziś Polacy znów wracają do ojczyzny. Wreszcie dziś Polska dla pokoleń emigrantów może być nadzieją i przyszłością, miejscem powrotu. "

  Nie rozumiem więc, dlaczego ten renegat tak bardzo chce do Berukseli wyjechać?
  Jenot, znaczy się.

 • farcry3

  Oceniono 37 razy 31

  Jak Tow.Gomułka przemawiał o ręce podniesionej na Władzę Ludową to tez byli tacy klakierzy a Tow. Gomułka ich uspokajał gestem ręki, że niby taki skromny. :-))) Tarczyński by sie bardzo dobrze czuł w tamtych czasach. Ciągnie z budżetowego koryta za to niezłą kasę.

 • 600ps

  Oceniono 28 razy 26

  a co moze powiedziec taki mlotek pisowski "Brawo Matoluszek Brawo".

 • Kris P

  Oceniono 26 razy 24

  Solo bydlak w akcji włazidupstwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX