Rząd wybrał ministra sportu? Prezeska Polskiego Związku Biathlonu: Propozycja była. Podziękowałam

Dagmara Gerasimuk, prezeska Polskiego Związku Biathlonu, ma objąć tekę ministra sportu i turystyki - nieoficjalnie podaje Onet. Gerasimuk była w ostatnim czasie uznawana za faworytkę wśród trzech kandydatek na to stanowisko.

Onet podał, że prezeska Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk obejmie najprawdopodobniej ministerstwo sportu i turystyki. Informacje portalu miały być potwierdzone w źródłach w PiS i w rządzie

Sama Gerasimuk potwierdziła, że dostała taką propozycję, ale poinformowała, że na nią nie przystała. "Objęcie funkcji ministra sportu nie znajduje się wśród moich najbliższych planów zawodowych. Propozycja była. Wczoraj podziękowałam" - napisała na Twitterze.

Konto prezeski PZB może sprawiać wrażenie nieprawdziwego, jednak - jak napisał Sebastian Krystek, redaktor naczelny portalu Biathlon.pl - jest to "oficjalne dementi" Gerasimuk. 

Formalnie ministrem sportu jest obecnie Mateusz Morawiecki. Jak informował Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, do tej sytuacji doszło, ponieważ pierwszy kandydat, którego brano pod uwagę, ostatecznie nie zdecydował się objąć tego stanowiska. Powodem były przyczyny osobiste, ale poseł PiS powiedział, że nie ma szczegółowej wiedzy na ich temat.

Trzy kandydatki, Geramsiuk była faworytką

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, PiS rozważa trzy kandydatki do objęcia ministerstwa sportu i turystyki - Monikę Pyrek, Annę Krupkę i właśnie Gerasimuk. 

Dagmara Gerasimuk jest doktorem nauk o kulturze fizycznej, menedżerką sportu, starszym wykładowcą w AWF Katowice im. Jerzego Kukuczki w Katedrze Teorii i Praktyki Sportu. Zasiada w Zarządzie Międzynarodowej Federacji Biathlonu na lata 2018-2022, członkinią Komisji Sportu PKOL.

>>> Radosław Sikorski: Partia rządząca dynda marchewką ministerstwa sportu

Zobacz wideo
Więcej o: