Znowu zostali tylko Piotrowicz i Pawłowicz. PiS nagle wycofało poparcie dla Jastrzębskiego

Nie trzech, a dwóch kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego zgłosi Prawo i Sprawiedliwość. W środę posłowie PiS wycofali poparcie dla Roberta Jastrzębskiego.

W środę Komisja Sprawiedliwości miała zaopiniować trzy wnioski w sprawie wyboru nowych członków Trybunału Konstytucyjnego. Prawo i Sprawiedliwość na sędziów TK zgłosiło: Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Roberta Jastrzębskiego. Ten ostatni niedawno został kandydatem - w piątek, 15 listopada. Wcześniej PiS rekomendowało Elżbietę Chojnę-Duch.

>>> Stanisław Piotrowicz zapewne trafi do TK. Czarnecki komentuje kandydaturę

Zobacz wideo

PiS wycofuje kandydaturę Roberta Jastrzębskiego

Nastąpił jednak kolejny zwrot akcji. Jeszcze przed startem posiedzenia komisji posłowie PiS wycofali kandydaturę Roberta Jastrzębskiego. W dokumencie upublicznionym przez portal 300Polityka pada:

My, niżej podpisani posłowie, wycofujemy poparcie dla wniosku o wybór na sędziego Trybunału Konstytucyjnego Roberta Jastrzębskiego.

Pismo jest datowane na 20 listopada i tego dnia wpłynęło do marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Jeden z posłów, który podpisał się pod tym wnioskiem i pod dokumentem o wycofanie Jastrzębskiego, Zbigniew Girzyński, mówił w TVN24:

Zostałem poproszony wcześniej o wsparcie, nie znałem akurat tego kandydata przyznam szczerze. (...). W momencie kiedy kierownictwo klubu doszło do tego, by nie zgłaszać tej kandydatury, to lojalnie się do tego zastosowałem.
Więcej o: