Prawybory w Platformie Obywatelskiej. Małgorzata Kidawa-Błońska ma tajemniczego kontrkandydata

Choć kolejni potencjalni kontrkandydaci zrezygnowali ze startu w wewnętrznych prawyborach PO przed wyborami prezydenckimi okazało się, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie miała konkurencję. Poinformował o tym szef komisji wyborczej Rafał Grupiński.

Polityk nie zdradził jednak kim jest kontrkandydat. To, że zgłosiła się osoba gotowa wziąć udział w prawyborach potwierdził Grzegorz Schetyna podczas rozmowy z dziennikarzami w Zagrzebiu. - Nie wiem kto jest drugą osobą, kto się zgłosił, ale wszystko jest dopięte jeśli chodzi o termin. Została zgłoszona oferta wczoraj wieczorem - mówił szef PO.

Nie wiadomo, kto będzie kontrkandydatem

By wziąć udział w prawyborach konieczne jest zebranie podpisów 30 członków Rady Krajowej PO. W piątek zarząd PO przeprowadzi analizę zgłoszeń.

Ze startu w prawyborach zrezygnowali dotychczas Radosław Sikorski i Bartosz Arłukowicz. Również Donald Tusk postanowił nie kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 r.

>>> Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (122)
Prawybory w Platformie Obywatelskiej. Małgorzata Kidawa-Błońska ma tajemniczego kontrkandydata
Zaloguj się
 • romek.gie

  Oceniono 28 razy 20

  Jak przegrać wybory odc. 2567, powered by Moda na sukces.
  Grzegorz, kończ waść, wstydu oszczędź...

 • pol733

  Oceniono 31 razy 19

  Ale cyrk. Grzegorz ze swoimi przybocznymi Grabcem, Neumanem i Kierwińskim zrobi wszystko żeby utrzymać swój stołek w partii. Polska tu nie ma znaczenia.

 • onduma

  Oceniono 28 razy 12

  Ale dziecinada. Zalakowana koperta, tajemniczy kandydat. Przypomniala mi sie czarna teczka Tyminskiego

 • kac

  Oceniono 19 razy 9

  Co za farsa... tajemniczy kandydat i niewidzialna ręka demokracji.... pffff.

 • sextusempricus_pl

  Oceniono 20 razy 8

  PO staje się coraz bardziej śmieszna. Na siłę próbuje zrobić jakieś nic nie znaczace prawybory. W piątek ujawni kontr-kandydata (cała Polska czeka w napięciu) - w piątek dlatego, że jest bardzo dużo czasu, a poza tym jego ujawnienie jest dla PO dużym wyzwaniem organizacyjnym. To jest po prostu żalosne jak oni odpływają od oczekiwań i zainteresowań społecznych.

 • kap_jeden

  Oceniono 17 razy 7

  k..wa nie moge juz patrzyć na to towarzystwo mumii egipskich

 • peatero

  Oceniono 11 razy 7

  Ciekawe, czy, jeśli ten tajny kandydat/ka wygra prawybory w PO, partia ujawni jego/jej nazwisko.
  Być może zasłonił/a się RODO i stanie do wyborów przeciwko Dudzie w dalszym ciągu jako osoba anonimowa a, zakładając, żę i te wybory wygra, będzie piastować funkcję Prezydenta RP jako osoba anonimowa....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX